Zmizelá (2012)

Zaujímavý príbeh, ktorý je poznačený samým nelogickým konaním postáv. Amanda, alebo novodobý Sherlock Holmes, ktorá sa rozhodne vypátrať svoju sestra a nič jej nezabráni v tom, aby ju našla. Pre mňa priemerný film s otrepaným námetom únosov, z ktorého sa dalo dostať viac. Herecké obsadenie tiež veľmi nezaujalo. A ten záver bol dosť lacný. Aspoň, že to malo ako takú atmosféru, krátku stopáž, takže sa to dalo dopozerať.

Sin Nombre (2009)

Zaujímavý námet o gangoch v Mexiku od ktorého som očakával trochu viac. Celé je to pozerateľné, ale príbeh ma veľmi nevtiahol do deja. Bolo to predvídateľné, malo to príliš jednoduchý dej a ani herecké obsadenie nijak zvlášť neohúrilo. Takisto som očakával trochu viac akčných scén. Začiatok bol výborný, ale prostredná časť strácali príliš na tempe. Záver bol dobrý. Ak mam zhodnotiť tento snímok, tak za pozretie to stálo. No verím tomu, že po pár dňoch si naň už ani nespomeniem. Nemalo to žiadne výrazne scény, takisto zvuková stránka nevýrazná, ako aj scenár.

Milionář z chatrče (2008)

Naivná rozprávka, ktorá rozpráva príbeh o chudobnom chlapcovi, z ktorého sa v priebehu dňa stane milionár. Čo ma zaujalo bolo zaujímavé rozprávanie príbehu a originálny námet. Takisto pre mňa neznámy herci podali slušný výkon. Ale film by som tak zbytočne nepreceňoval. Určite má svoje kvality, ktorý označím za nadpriemerný a neľutujem, že som ho videl, ale na Oskara to nebolo. Aspoň u mňa nevyvolal žiadne emócie a ten záver mi prišiel už dosť presladený. Film, ktorý sa Vám dlho neusadí v pamäti a po pár dňoch si naň už ani nespomeniete.

Funny Games USA (2007)

Psychologický thriller, ktorý ma zo začiatku vtiahol do deja. Ale neskôr sa to bohužiaľ zmenilo na nudné pasáže, ktoré nemali hlavu ani pätu. To by sa ešte dalo zniesť, ale ten stupídny záver, kedy zoberie hlavná postava do ruky ovládač a vráti dej o niekoľko minút naspäť mi tento film úplne znechutilo. Celé je to hlavne o dialógoch, ktoré tiež s logikou veľa spoločného nemajú. Veľmi divný film, ktorý mal rozhodne väčší potenciál.

Hanebný pancharti (2009)

Film, ktorý ponúka divákovi humor, napätie a krvavé scény. Čo, ale mu chýba je dej. Celý príbeh je rozdelený do niekoľkých kapitol, čo u Tarantina býva zvykom. Ak niekto hľadá náučný vojnový film, tak nech sa tomuto radšej vyhne. Historický úplne prevrátené, s kopou nezmyslov. Ale ako taká oddychová záležitosť sa to dalo pozrieť a na niektorých scénach aj trochu pobaviť (Brad Pitt a jeho taliančina) Keby to malo trochu viac prepracovanejší dej siahol by som po väčšom hodnotení. Herecké obsadenie výborne.

Květy války (2011)

Poetická vojnová dráma, ktorá zobrazuje utrpenie Nankingského ľudu. Prvá polovica bola zaujímavá a vtiahla ma do deja. Páčili sa mi výborná, azda jediná vojnová scéna z pohľadu čínskeho ostreľovača. Druhá polovica bola už taká nemastná, neslaná, s príliš pomalým tempom, kde sa už len zbytočne kecalo. Filmu na kvalite najviac pridal výborný herecký výkon Christiana Balea. Nebyť zbytočne dlhej stopáži, tak by som pridal väčšie hodnotenie, pretože námet a ani spracovanie nebolo najhoršie.

Drákuloviny (1995)

Paródia o Draculovi sa nevydarila. Zábava miestami akoby určená skôr pre mladších divákov. Od úplnej trápnosti to zachránil len skvelý Leslie Nielsen.

Disturbia (2007)

Dobré natočený mysteriózny thriller s komediálnymi prvkami. Dej jednoduchý, ale zato výborné zvládnutý a spracovaný tak, že sa človek pri ňom nenudí. Príbeh o tom, ako tínedžer dostane tri mesiace domáceho väzenia a svoj čas venuje špehovaniu susedov, keď narazí na jedného neobvyklého. Tempo si to držalo od začiatku do konca a taktiež mu nechýbalo ani slušné napätie. Herecké obsadenie výborné a LaBeouf podal opäť presvedčivý výkon. Takisto nemôžem zabudnúť ani na krásnu susedku Sarah Roemer. Ja som bol s týmto filmom spokojný.

Dvojčata (1988)

Divácky nenáročná komédia s výborným obsadením v hlavných úlohách. Arnold Schwarzenegger a Danny DeVito je veľmi zaujímavá dvojka, na ktorú sa dá pozerať. Príbehovo jednoduché, s niekoľkými vtipnými scénami a gagmi. Typická komédia deväťdesiatych rokov, ktorá neurazí.

Černý rytíř (2001)

Klasická bláznivá, až stupídna komédia s Martinom Lawrencom v hlavne úlohe. Tentokrát si to namieri do stredoveku, kde zachráni ľud pred tyraniou. Navzdory tunajším hodnoteniam to nebolo až také tragické, ako som očakával. Prekvapivo pozerateľné a premenlivo aj zábavné. Námet bol výborný, ale potenciál ostal nevyužitý. Páčil sa mi slovenský dabing, ktorý mi rozhodne pridal trochu na kvalite. Nie je to vyslovené zlé, ale ani dobré. U mňa priemer.