• Thriller

Repo Men (2010)

Akční vata, nic víc.

Vyrovnat si účty (2003)

Cože, ten Wenham je herec?! A já myslel, že klofli feťáka někde na nadráží, ať se jim za dvacku ukáže na kameru.

Po životě (2009)

Alibistický konec zachránil celý film a podtrhuje hlavní záměr autorky: věřte / nevěřte.

Stolen (2009)

Očekával jsem spíše thriller, jedná se však o pěkně zpracované kriminální drama, kterému (k mé spokojenosti) schází psychologický portrét vraha. 65%

Městečko Peacock (2010)

Vyústění se dalo víceméně očekávat. Jen nevím, zda-li šlo tak úplně o thriller. Už k vůli Murphymu film stojí za shlédnutí. Vzhledem k jeho rozvláčnému tempu dokáže právě díky hlavní postavě udržet vaši pozornost. 65%

Evil Angel (2009)

Horrorově detektivní zábava bez slušnější pointy, zato s milými herci a kvalitní výpravou. Poctivá práce. 65%

Vražedná terapie (2001)

Skvělý scénář, vynikající hudba, zvuk a audiozáznamy, sympatičtí herci, ale ne až tak šokantní pointa. 70%

Cvokař (2009)

...a nakonec všechno dobře dopadlo, všichni se objali, nakoupili hromadu štěňat a žili šťastně dalších tisíc úplně normálních, ustaraných, dokonale nedokonalých let. A Spacey už konečně začal hrát. 63%

Krutý sever (2006)

Tak to pardon, ale závěr mě nijak neohromil. Naopak potvrzuje běžnou praxi, a ačkoliv se s tímto řešením nemusím morálně shodovat, je v podobné situaci asi tím nejpragmatičtějším. V kontrastu s melodramatickým vyzněním pak mírně sklouzává k patosu. Zklamání v důsledku očekávání, ikdyž film mě vtáhl svým napětím i hereckými výkony. 66%

Sledování (1998)

Ikdyž se to tváří všelijak, jedná se jenom o nadprůměrný thriller. Po formální stránce ovšem působí velice autenticky, žádné trapné retro, a to se počítá. 65 - 70% Kult okolo Nolana ale fakt nechápu.