Mrazík (1964)

Ale no tak, Mrazíka přece všichni znáte zpaměti, ne? Symbol vánoc socialistického Československa. Kultovní sovětská pohádka se spoustou skvělých hlášek:-)

Jméno růže (1986)

Na to, že se jedná o totálně nezfilmovatelnou knihu, to dopadlo nadočekávání dobře. Mnohovrstevnatost předlohy vyšuměla, ale i tak zůstala pěkná atmosferická detektivka z temného středověku

460 podezřelých (2000)

Tenhle film jsem dokoukal jen se sebezapřením. Nikde jinde nenajdete vyšší koncentraci totálně nesympatických imbecilních postav na jednu minutu filmu.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

A mně se tenhle díl líbí nejvíc! Má největší spád, a o to tady přeci jde. Jen ti nacisti mi tam chybí:-)

Sedm (1995)

Stoprocentní deprese. Film, který vás doslova roztluče na malé kousky. Dodnes mě fascinuje, jak Fincher dokázal i ze scény odehrávající se uprostřed krásného slunečného dne udělat naprosto zdrcující pochmurnou apokalypsu

Čistá duše (2001)

O oprávněnosti oscarového vítězství by se sice dalo trochu pochybovat, jedno však filmu upřít nelze - brilantní výkon Russela Crowea ( a nic na to nemění ani fakt, že šlo o vděčnou, těžko přehlédnutelnou roli) Po shlédnutí filmu si už dávám větší pozor, jestli někdo z mých přátel nevypadá trochu podezřele:)

Hvězdná pěchota (1997)

Nejen že je to úžasně zábavná akce se spoustou roztomilých brouků, ale taky důmyslná parodie (aspoň doufám) na nacistické propagandistické filmy. I ty se staň občanem!

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Smutný konec kdysi tak vynikající série. Ani těch pár dobrých scén to nezachrání. Předně návaznost na předchozí díl, kde Ripley umřela, je dost chatrná, vetřelci už zdaleka nebudí takovou hrůzu a to nejhorší nakonec - ten mutantní vetřelec v závěru je něco tak ubohého, až je to k pláči.

Moulin Rouge (2001)

Nádherně šílený pomník popkulturnímu kýči. S tou výpravou a kostýmy si někdo dal sakra práci. A také úžasná Nicole Kidman v hlavní roli. Zkrátka druhý nejlepší film-odehrávající-se-na-Montmartru všech dob:)

Vetřelci (1986)

Naprosto špičková adrenalinová jízda. Nejlepší akční film všech dob. Když jsem to ve dvanácti poprvé uviděl, celou noc jsem nemohl usnout a celý následující rok jsem se radši nedíval na žádné horory. Panikařící dříve tak drsní mariňáci, stísněné chodby, beznaděj a hlavně ti samotní alieni - to jsou zvířátka k zulíbání:-)