Četník ve výslužbě (1970)

Druhý nejzdařilejší díl ze všech (hned po tom prvním, samozřejmě). Louis de Funés převlečený za hipíka mě rozesmívá dodnes:-)

Bůh je velký - já ne (2001)

Nebýt toho, že hlavní postavu hraje vždy okouzlující Audrey Tautou, byla by to jen nezajímavá historka o paličaté holce, která neví co chce. Přesto si radši znovu pusťte Amélii.

Kult hákového kříže (1998)

Až příliš konvenční zpracování kontroverzního námětu. Nebýt skvělých herců, brzy by tenhle film upadl v zapomnění.

Pyšná princezna (1952)

Pro někoho je to nejlepší česká pohádka všech dob, ale pro mě je nepříliš zajímavá, téměř bez vtipu a plná staromódních morálních poučení.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Já jsem tento film viděl poprvé až ve čtrnácti na německém satelitním kanále, aniž bych uměl německy, tak není divu, že můj první dojem z filmu nebyl nejlepší. Ani o mnoho let později, na tzv. 20-tileté výroční edici s trochou pochybných "vylepšení", mě film nedostal. Jde jistě o zdařilý film pro menší diváky, ale o žádnou revoluci se nejedná.

Adaptace (2002)

Charlie Kaufman je první scénáristická celebrita Hollywoodu, o tom není pochyb. Na Adaptaci jsme nešli jako na "film s Cagem", ani jako na "film od Jonzeho", ale výhradně na "film od Kaufmana". Adaptace je brilantní mystifikace od scénáristického génia, film o psaní scénáře k sobě samému, jehož žánr se dynymicky mění podle momentálního rozpoložení labilního scénáristy, kterého zároveň sledujeme na plátně. A v kterém jiném filmu máte šanci vidět zhulenou Meryl Streepovou?:-)

Lví král (1994)

Bohužel je to spíše pro menší děti, s velmi prostým příběhem a zdržujícími písničkami. Dávám ****, protože dětem se to bude určitě líbit, ale já dávám přednost sofistikovanějším věcem od Pixaru.

Smrtonosná zbraň (1987)

Tohle je pro mě záhada. Vždyť je to zcela průměrný kriminální film s nesympatickým Gibsonem, neoriginálním scénářem a tuctovým zpracováním.

Animatrix: Dětský příběh (2003)

Zajímavé výtvarné zpracování, ale tenhle příběh nepatří mezi ty, které se vám v hlavě udrží po delší dobu.