• Krátkometrážní

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Vtipné, chytré a nápadité. Zajímavé komentáře: Melies, monolog

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Jako první akční krimithriller v řadě nic moc. Jako osmdesátý osmý akční krimithriller v řadě v mnoha ohledech výjimečné (třeba tím, že se nebojí používat mozek). 80% Zajímavé komentáře: Lima, Tetsuo, Kaka, Hal_Moore, flanker.27, silent cut, Fr

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Dlouho jsem si myslel, že western nemůže být výborný. Po Tenkrát na západě jsem změnil názor a dlouho jsem si myslel, že western nemůže být dokonalý. Po Hodném, zlém a ošklivém jsem změnil názor. 95% Zajímavé komentáře: Renton, Molir, Mocoft

Monty Pythonův smysl života (1983)

Pythoni objevují nový rozměr humoru v nevyrovnaně vtipném, ale konstantně šíleném filmu, jehož nejepičtější scénu nádherně popsal Zdeněk Hudec (v knize o Kuchaři, zloději, jeho ženě a jejím milenci): "(...) se vzrůstající intenzitou zvrací kolem sebe až do doby, než ho zvratky nadobro roztrhnou." Bon appétit! 85% Zajímavé komentáře: Jalu, Oskar, Radko, Eddard, IpsiDixit, MrCreosote

Duel (1971) (TV film)

Neslavný začátek veleslavného režiséra. 50% Zajímavé komentáře: Gemini, Isherwood

Polibek draka (2001)

Pro zajímavost jsem si během filmu zapisoval přibližnou délku akčních (A) a konverzačních (K) sekvencí, které se střídaly v nepravidelných intervalech: 10K, 10A, 15K, 5A, 10K, 5A, 10K, 5A, 10K, 10A. Konverzace = 55min., Akce = 35min. 60% Zajímavé komentáře: Cival, Marius, JohnnyD , genetique

Božský Bruce (2003)

Bůh není Morgan Freeman, ale Steve Carell, který již v první roli zasluhující zapamatování zlatí každou vteřinu, do které se vetřel. 60% Zajímavé komentáře: Radyo, CheGuevara, JohnnyD, M.E.J.L.A., Vronsky

Něco na té Mary je (1998)

Stačilo, aby si Cameron Diaz vetřela do vlasů tělní výměšek Bena Stillera pohupující se bezprizorně na uchu svého původce a vznikl kult. A zbytek filmu je taky celkem sranda. 80% Zajímavé komentáře: betelgeuse, tron

2001: Vesmírná odysea (1968)

Můžeme dlouze rozebírat, o čem Odysea vypráví, nad faktem, že jde o nejlepší filmové sci-fi všech dob, ovšem diskutovat netřeba. 100% Zajímavé komentáře: kiddo, Oskar, Dr.film, Lateef, InJo, LarryW

Thunderball (1965)

První/jediná? bondovka, ve které je Bond méně sympatický než padouch. 80% Zajímavé komentáře: Rob Roy, Marigold, berg.12, ScarPoul