• Krátkometrážní

Panika (2001) odpad!

Panika? Ano, je na místě.

Tanec s vlky (1990)

Jeden z těch příliš velkých filmů, v nichž chybí komorní prostor pro autentické emoce. 80% Zajímavé komentáře: Melies, nash., numi

Hodiny (2002)

Výtečné psychologické drama, které významně zvýšilo můj zájem o život a dílo Virginie Woolfové. 90% Zajímavé komentáře: golfista, Marigold, Superpero, 2Pac, MIMIC, Dominicus (přiznávám, že jsem jej nedočetl do konce, nicméně, zaujal mne :)

Saw: Hra o přežití (2004)

Minimálně po prvním zhlédnutí horko těžko rozdýchatelná záležitost. 90% Zajímavé komentáře: Lima, Adrian, Renton, monolog, Brouk, belldandy, Radko, anais, Pacco

Velký flám (1966)

Funny, moc funny. Šilhám radostí. 85% Zajímavé komentáře: Malarkey, Oskar, Emzáq

eXistenZ (1999)

Jediná přetrvávající životní jistota: všechno je matrix. 75% Zajímavé komentáře: kleopatra, hirnlego, Hogun, anais, d-corso

Kill Bill (2003)

Příliš mnoho nápadů na jeden film. Příliš málo děje na jeden film. „Jenom“ extrémně cool a sexy (rape)-revenge thriller, až nezdravě okouzlený hongkongskými a japonskými akčními filmy a téměř zcela postrádající etický rozměr. Jednotlivé kapitoly dávají víc smyslu po boku odpovídajících kapitol ze dvojky, neboť ty jim dodávají chybějící hloubku a opodstatnění (celé Vol. 2 je v podstatě backstory). 75% Zajímavé komentáře: Marigold, Dudek, belldandy, Jeanne, Turiec, cheyene

Sbal prachy a vypadni (1998)

Moderní prototyp drsné, brutálně černohumorné britské gangsterky. Můžu kdykoliv. 95% Zajímavé komentáře: Isherwood, Le_Chuck, MManual, laFei

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Jackson to dokázal! Jen škoda toho jednoho Oscara chybějícího k překonání přeslazeného Titaniku a přetáhnutého Ben Hura. Tedy, Návrat krále je rovněž přeslazen a přetažen, jenže způsobem, který mě mnohem více bavil. 90% Zajímavé komentáře: Radyo, Lima, Melies, kiddo, Hal_Moore, Pacco, wipeout, Baudelaire

Život na zámku (1995) (seriál)

Nemám nic proti českým seriálům, ale tenhle mě prostě ničím neoslovil. A žádný z těch 52 dílů (ano, viděl jsem všechny) neukázal nic překvapivého, nového nebo nečekaného. Celkově ani ne průměr. Zajímavé komentáře: Tsunami_X, ostre_pero