Yes Man (2008)

Yes. Sakra, má to takovou hloubku, mám chuť tomu věřit a začít říkat jen yes.. jenže to nejde, noří se mi hodně výmluv a vysvětlení proč by nešlo.. nezbývá než to zkusit :D Tohle nebyla komedie v pravém slova smyslu, ano prvky tam byly, Jim se snažil dělat šaška, ale ten jeho postoj, to poselství.. film mě prostě zalil pozitivními pocity, celé je to příklad, jak si rozšiřovat komfortní zónu, lidé většinou odmítají protože jsou lenošní, pohodlní, bojí se riskovat.. celý tenhle film je o riskování, o slepé naivitě tomu, že to slovo má takovou moc. .. a má? Ten sountrack je brutální, holky zpívající v baru úžasné, Jim hrající na kytaru sebevrahovi a last song při titulcích.. Nej scéna: Naspídovaný z redbullu a lítá tam s tím fotákem..

Hej-rup! (1934)

Klasika s mladým Werichem, respekt :)

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Celkem zajímavě podaný bláznivý svět (mysl) jednoho starce.. nebo to nebyla jeho mysl? :D ve filmu je těžké se orientovat, nevíte jestli herci jsou kladní nebo záporní, jestli se to někomu nezdá, jestli jsou v přítomnosti nebo minulosti,.. je to pěkný, plný barev, obří kočár ( pojezdné divadlo) tažený plnokrevníkama.. a pak se tam objeví satan v cylindru a dá tomu korunu :D hra je o sázení se starce se satanem.. nakonec vyhraje stařec, nečekaně, ale troška napětí tam je.. svět fantazie za zrcadlem stojí za to ;) Děj je splácaný z několika dnů a ta herečka v roli dcery se mi hnusí.. sorry..

Červený pás (2008)

Normální film s normální zápletkou.. kde dobro vyhraje, ideální nenáročná pohádka před spaním. Borec má černý pás, vlastní školu bojového umění, jednou tam dojde rozrušená právnička, kterou nedávno znásilnili, a vystřelí odjištěnou bouchačkou výlohu. Oni nemají prachy na zasklení,.. atd. pak se jim začne dařit, pak je podrazí, borec jde vyhrát výhru v soutěži, aby měli peníze, jenže soutěž je zmanipulovaná, on to nenechá připustit před nějakým mistrem.. zřeže tam nej nej nej týpka a všem do kamer řekne, že jde o podvod.. dostane za to červený pás.. héélalelůja.. :))

Mr. Bean (1990) (seriál)

Tahle filmová klasika mi nepřipadá ani tak vtipná jak trapná, přesto se na to o Vánocích občas na 5 min podívám, než se stihnu probudit z tranzu a přepnout to..

Zázračná planeta (2004) (seriál)

Buddha, včely a obří sršně.. jestli to patří k této sáze nebo ne, viděl jsem to a záběry obřího sršního hnízda vybudovaného podzemí, jak tam larvy šustí o ty plasty, mnich tam chodí mezi sršni mandarinskými ( oranžové) a jeho divokými asijskými včeličkami, které nesou 10x mín medu jak včely evropské, ale zase má ten med specifickou chuť.. tohle je prostě pecka poslouchat :D sršně loví včely, aby jimi krmili larvy.. je tam ukázana taktika jak 30 sršní zabije za 3 hodiny 50 000 včel.. nepochopitelný.. pak ukázka jak asijské včely doslova uvaří sršeň průzkumnici.. tohle se musí vidět :)) tady teorie nestačí :))

Magnolia (1999)

Někdy slova nestačí a tohle platí u tohohle filmu zvlášť, to prostě musíte vidět... je to dlouhé, občas nudné, herecké výkony nepopírám, ale po dvou hodinách jsem toho měl po krk.. Film si hraje na jakou si psychologickou absurdní slátaninu v celku zajímavých životů, feťačka, zázračné děcko, děvka, dva staříci před smrtí a sexuální guru. Tohle vše je protkané krásnou gradující hudbou a za vlasy přitaženým dějem, ve kterém se musíte orientovat jinak nevíte vůbec nic.. Nepustil bych si to znova, tak 80%.. Film po vás chce aby jste je litovali... je jich život za který si můžou sami,.. jejich chyby.. jejich problémy.. všichni by potřebovali naliskat, aby se probrali, a odvést na psychiatrii :D

V zajetí rychlosti (2005)

Nahluchlý stařík si plní sen, je ochoten pro to obětovat všechno, včetně života v kamikadze aerodynamické motorce s číslem 35, jak jinak je to jeho oblíbený číslo :D. Je to mile absurdní klišé, i když jsem čekal, že se zabije. Tato pohádka je fantasticky zahraná a děda Antony ví co chce a sází hlášku za hláškou. Kam přijde slaví úspěch, včetně transvestity v růžovém hotelu.. v některých scénách jsem se bál, že mu to nevyjde.. fandil jsem mu :)) pěkná oddychovka.. 80%

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Krásně bláznivé, nepředvídatelné, akční. Už tak dost zajímavé prostředí psychiatrické léčebny, do kterého jest vsazen "normální" výtržník a dává všem bláznům ochutnat život. Založí kasíno, vezme je na ryby, dá jim ochutnat alkohol a přivede šlapky, do toho všeho je tam krutá realita v podobě odporné sestry. ( škoda, že ji nezabil, fandil jsem mu :D)Úžasné herecké výkony oceněné Oskary a kouzelný nádech celého prostředí mohou jen potvrdit hodnocení celého filmu. Žral jsem ty blázny, i když to byli jen herci.. Nej zcéna: Basketball :D

Vzhůru do oblak (2009)

Dobrý dědula si plní svůj sen a odlétá z centra NY v domu zavěšeném na miliardě krásně vybarvených balónků. Bere si sebou chtě nechtě malého tlustého pionýra. Odlétají do pralesa, kde potkávají hustého mluvícího psa a přerostlého páva. Děda a pes májí fakt haluzní hlášky :)