• Western

Osamělý vlk McQuade (1983)

THIS IS NOT MY IDEA OF FUN! Béčko všech béček. McQuade má v baráku bordel, nesvítí mu zadní světlo, holky vodí do pochybnejch barů a zásadně si neumývá tu svou kraksnu, která vypadá jako by jí zrovna vytáhli z bažiny. Naprosto otřesný vizuál, akce, lokace, herci a dokonce i originální znění je jak nějaký příšerný dabing. Všechno co se tam odehraje, co se tam říká a situace z kterých to vychází jsou naprosto šílené. V závěrečném zúčtování má na sobě Carradine svetřík do véčka a vypadá jako buzík. Dokonce je tu i padouch na křesle, který se jmenuje Falcon. Umíral jsem celý film a několikrát jsem ho chtěl vypnout, ale aby mé hodnocení bylo objektivní, tak jsem ho s velkým sebezapřením dokoukal. Mám rád nízkorozpočťáky, ale tenhle je opravdu urážkou inteligence. Aspoň že dcera McQuada byla roztomilá.

Muž proti muži (2006)

NOTHING TO FEAR, MR. HAYES. THEM'S JUST WORDS. AIN'T NO GOD OUT HERE!!! Ten film je z první třetiny tak úžasný, že nechápu jak ho mohli tak skonit. Zasněžené lesy a naháněčka Pierce "Rambo" Brosnana, který mimochodem mluvil jako don Corleone, byla skvělá, jenže pak se dojede na savany a pouště a film se neskutečně vleče. Navíc nám pan scenárista ještě do příběhu zasadí výplody fantazie, v podání indiana u jezírka a obchodníci uprostřed ničeho a člověk jen nevěřícně kroutí hlavou, co že to provedli s tak perfektně rozjetým filmem.

Podezřelý (1987)

I SPEND ALL OF MY DAY WITH MURDERS AND RAPISTS, AND WHAT'S REALLY CRAZY, I LIKE THEM! Sher jede jak nový kolo a nic ji nepoloží! Teda až na jednoho pana porotce, který ji mimochodem pomohl vyluštit případ, i když ze startu vypadal jako padouch. Film je napínavý a samo sebou mu v mých očích nahrává fakt, že miluju filmy ze soudních síní. Navrch ještě 80ková doba, to jednoho pohltí.

Dobrodružství Poseidonu (1972)

YOU TOOK FROM ME THE ONLY THING I LOVED IN THE WHOLE WORLD! Dobrodružství Poseidonu je opravdu dobrodružství, ale hlavně pro diváka, který musí vydržet dvě hodiny s bandou šneků, kteří jsou naprosto neschopní a lezení po žebříku je pro ně téměř nemožný úkol. Nejvíc mě asi srala Nonnie, ta byla naprosto nemožná a měli jí dát pár facek. Těšil jsem se na parádní film, ale bohužel to bylo jen utrpení. Musím ale kazatele pochválit, že sukně rozkázal sundat jen těm lepším kouskům

Sázka na smrt (1988)

YOU FORGOT YOUR FORTUNE COOKIE! WHAT? IT SAYS YOU'RE SHIT OUTTA LUCK! Naprosto úžasná Callahanovka a nestačím se divit, proč tak slabé hodnocení. Hned od začátku je to totální top, i když finále trošku slabší, ale kvůli tomu nebudu snižovat hodnocení, když zbytek filmu je natřískaný hláškami, náboji ráže .44 a fantastickou honičkou v ulicích San Franciska. Harry je drsnější než kdy dřív a každá scéna s ním skončí přestřelkou, výbuchem a nebo aspoň vybije okno něčí hlavou. Reportérka co po něm pálí je sympoška a společně jim to sluší. Rozhodně se tento film nemá za co stydět. A pro lidi, kterým se tento film nelíbil má Harry jeden vzkaz: OPINIONS ARE LIKE ASSHOLES. EVERYBODY HAS ONE!

Veselé Vánoce, pane Lawrenci (1983)

CAN YOU GUESS WHAT I'M THINKING? YES, I THINK SO. CAN YOU? Když vezmete Bowieho a zasadíte ho do zajateckého tábora, tak jak vám nakonec může vzniknout něco tak špatného? Britové z toho mají naprostý holubník, prochází se tam jak chtějí, hádají se s velením a chodí do jejich osobního prostoru a nikdo nedostane kulku do hlavy? Myslím, že v tom filmu mělo být tak o 70 % víc mlácení holí a aspoň 4 popravy. Seržant Haro ze začátku vypadal, že bude kruťák, ale na konci mi ho bylo až líto a kapitán Yunoi byl strašně měkkej. Navíc to přehrávání vojáků, jakože jsou strašně zmlácení a ani se neudrží na nohou bylo otřesné a ty vzpomínkové pasáže byly úplně mimo. Jestli něco pochválím, tak rozhodně hudbu. Ta se mi líbila a odpad! tomu nemůžu dát, protože v tom hrál Bowie a to mi srdce nepustí, abych to tam zmáčknul, takže jedna star.

Strašidelné Vánoce (1988)

IT'S NEVER TOO LATE. YOU CAN ALWAYS CHANGE TOMORROW IF YOU WANT TO. Typický Bill Murray jak ho všichni známe a to je dobře. Jelikož se blíží vánoce, tak jsem si tento film našel a nelituji, protože to jednak byla fajn podívaná a jednak vůbec první film o 'příběhu vánoc', který jsem viděl. Pěkný příběh, kde jednoho zlého člověka navštíví tři duchové vánoc a on se nakonec polepší. Nejvíc mi sedl rozhodně duch minulých vánoc. To byla asi nejlepší část filmu, protože duch současných vánoc mi vůbec neseděl. Pořád ho tam fackovala a dávala mu pěstí a nebylo to vůbec vtipné. Závěrečný duch příštích vánoc byl teda něco, i když mohli Franka vystrašit víc, ale věřím, že když máte halucinaci jak hoříte v rakvi, tak to s vámi pohne. WELL, I'M SURE CHARLES DICKENS WOULD HAVE WANTED TO SEE HER NIPPLES!

Krvavý příliv (1995)

GET THE RADIO FIXED VOSSLER. I COULD'VE BUILT ONE BY NOW! Napínavý snímek a to pořádně. Když k tomu ještě přidáte skvělé herce a skvělou zápletku a pointu, tak vám nemůže vyjít nic jiného než senzace. Ponorky mě vždycky fascinovaly, ale koho ne? Vřele doporučuji tento snímek.

Nad námi vlny (1955)

COR BLIMEY! THEY GOT THE RUDDY COOKS ON THAT GUN! Nebyl to vyloženě špatný film, ale ze začátku se dosti vleče a obrovské množství postav mi způsobovalo jen to, že jsem nevěděl v které ponorce zrovna jsem. Jeden mi tam naštěstí připomínal mladého Johna Wayna, jeden Jimmy Stewarta a jeden byl veselá kopa. Nějaké to napětí se na konci přeci jenom objeví, ale moc ho tu není. Omlouvat tento snímek kvůli roku vzniku nebudu, protože už v té době se takové filmy točili a tak vím, že to šlo udělat mnohem lépe.

U47 - Kapitänleutnant Prien (1958)

ICH MÖCHTE MEINE MÄNNER NICHT IM STICH LASSEN! Západoněmecký film z roku 1958, takže efektní podívanou nečekejte. Film je přesto silný a zaměřen spíše na osud a způsob myšlení hrdinného kapitána Priena, který mi neskutečně připomínal Kirka Douglese. Co k tomu říct, i uvnitř ponorky se používají autentické záběry a všechny scény s manželkou jsou děsná pruda. Co taky Ingeborg čekala, když si vzala námořníka. Přesto jsem se u filmu dobře bavil, protože film o ponorkách nemůže nikdy zklamat.