Agent Carter (2015) (seriál)

Po prvých 8 dieloch zatiaľ spokojnosť. Taký ľahký štart do sveta agentky Carterovej, ktorá sa začína hneď po udalostiach z filmu Captain America The first Avenger. A Hayley Atwell bola parádna voľba. Hodí sa na tú postavu a hrá ju veľmi dobre. 82% - 4*

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

(Hodnotenie po 22. diely). Musím povedať, že som celkom prekvapený zo začiatku. Prvotný film síce nenavnadil až tak ako som očakával, ale aspoň vysvetlili pár scén s Avengers a podobne. A tích prepojení z MCU je viacej, čo som veľmi rád. Marvel si pekne skladá svoj svet dohromady. Druhý diel o trošku lepší ale tretí diel a diel č. 4 zatiaľ najlepšie. Whedon splňuje svoje kvality, že ďalší diel je lepší a lepší. Nechýba akcia, humor a celkom dobré postavy. Ale toto je predsa S..H.I.E.L.D. A na tak veľkú organizáciu to malo slabší úvod. Sem tam efekty trošku slabšie a postrádam tu aj intro. Čo u seriálu nikdy nesmie chýbať. Ešte je stále čo vylepšovať a seriál sa ešte len rozbieha. Ale to je už náš Whedon. Postupne buduje to, čo ho napadá v tej jeho hlave a čo dáva na papier. A ten, kto to nedocení teraz, to docení až potom, keď to náhodou zrušia. Ale potom kričať už bude neskoro. ( podobne ako u FireFly ). Ja si to užívam ako sa len dá. A po piatom diely si to drží nastavenú laťku. Teraz môžem dodať, že 6. a 7. diel sú trošku pokles k horšiemu ale dúfam, že sa to zase zlepší na úroveň 4. a 5. dielu. Po 10. diely ostalo najviac neznámych a tie 11. diel ozrejmil s najlepšou akciou a konečne sme sa dozvedeli, čo sa stalo na "Tahiti". Teda nie úplne. . 1. diel - 70%. 2. diel - 75%. 3. diel - 80%. 4. diel - 90%. 5.diel - 80%, 6.diel - 70%, 7. diel - 65% 8. diel - 68%, 9.diel - 80%, 10. diel - 85%, 11. diel - 90%, 12. diel - 80, 13. diel - 85%, 14. diel - 90%, 15. diel - 92%, 16. diel 85%, 17.diel - 90%, 18.diel - 80%, 19. diel - 80%, 20.diel - 85%, 21. diel - 80%, 22. diel - 100%. Priemerne 80,9 - 4* PS: 14., 15., a 16. diel diel zatiaľ najlepšie diely z celej série. Najviac akcie a najviac sme sa dozvedeli, čo sa stalo Coulsonovi na Tahiti. A 17. diel nadväzuje na Capa 2 a pekne vykresľuje pád SHIELDu. 19. a 20. diel nám dokresľujú rozpad SHIELDU, dianie po Capovi 2 a blížime sa k záveru prvej série. 20. diel splnil moje prianie. Ja som videl, ako sa bije Maria Hill. Paráda. A aj nám konečne odhalil, kto stál za projektom TAHITI. Posledný diel prvej série najlepší ( ako býva zvykom u záveru série ). Ale seriál ide od druhej polovice k lepšiemu a lepšiemu. A že sa stretnú hlášky, akcia a Fury s Coulsonom. Paráda.

Alf (1986) (seriál)

Na tejto vtipnej postavičke som vyrastal. Jeden z mojích najobľúbenejších humorných seriálov. " Hele, môžem ziesť Vašu mačku??..Nie!!...a čo mačací guláš??....Nie!!....a mačacú paštéku to je delikatesa u nás na Melmaku??....NIE!!. Proste Alf. 95% - 5*

Amazing Spider-Man (2012)

Musím povedať, že celkom sa podaril. Marc Webb obsadil do filmu chariznatickú hlavnú postavu, kde som mu miestami ale nič nerozumel, vytvoril pár nových prvkov, kde najlepší z nich je asi First Person obraz. Páči sa mi aj to, že ide podľa komiksu, a dal Spidymu vystrelovaciu pavučinu zo zásobníkov, tak to má byť + neobsadil hneď Mary Jane. Čo ma trochu zarazilo, bol trošku odfláknutý Lizard, mohly ho spraviť lepšie. 68% - 3*

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Už pri prvom diely som kritizoval zaporáka zato, že nebol poriadne zlý a ani dobre napísaný. Ale tu je to ešte horšie. Celý film o dĺžke 142min. sa sústredí len na dve postavy. Petera a Gwen. A to je málo. Pozerať sa cez dve hodiny nato, ako riešia svoje vzťahy a popri tom v pozadí sa "akože" vyvíja nejaký záporák, to sa nedá. Celý príbeh je rozťahaný bez trošky napätia a niečoho, čoby Vás udržalo v deji. Úplne tomu chýba nápad, myšlienka, niečo čo Vás prekvapí a zanechá vo Vás ten pocit, že áno, toto bola "wow" scéna. Tu sa jedná len o prehliadku digitálnych efektov, lietajúcej pavučiny a elektriny, poletujúce autá a podobne.Nič viac. Kamera sem tam fajn, sem tam rýchly strih. Ale musím povedať, že Webb to odflákol. A to sa mi ani nechcelo veriť, že scenár písali ľudia ako Kurtzman, Orci a tak. To sú páni v ich obore. Ale tu im došli nápady. A ked vidím, že chcú robiť 3. aj 4. diel, tak som veľmi skeptický. 50% - 3*.

Americký sniper (2014)

Mám rád filmy podľa skutočnej udalosti alebo podľa námetu dobrej knihy. A opäť som sa dostal do prostredia "novodobej" vojny. O Easteoodovi ani nebudem rozprávať, pretože to je je pán herec a v posledných rokoch len dokazuje, že aj zručný režisér. A dráme je jeho prostredie a hlavne čo sa týka akcie a strihu je veľmi dobrý. A po divne spracovanom "The Camp X-Ray" mi padol vhod takýto film. Napravili si svoju reputáciu v mojich očiach. Bradley Cooper sa snaží zmeniť a ide veru míľovými krokmi. Od opileckej komédie, cez akčnú tímovku pod vedením Neesona až do drámy pod vedením Eastwooda. A ja mu to len prajem. Je výborný charakterný herec a pre ženy má určite charizmu jak by smäd. Ale čo ma sklamalo bola opačná strana mince. Viem, že v globálnom konflikte sa ťažko vykresľuje jednotlivec ale záporáci nie sú až tak dôstojný protivník, ako som čakal. Byť legenda len na základe počtu zabitých nie je moc veľký základ. Balance drží dobrá akcia a strih. A keby sa opäť toľko nemávalo Americkou vlajkou tak by som dal aj o * navyše. Ale predsa sa to volá "Americký! Sniper". Ja som vždy sníval, že keby je zo mňa vojak, tak som určite sniper. A Clint nezabudol ukázať aké to je byť sniperom. Ako žije. Za čo má u mňa veľké +. 88% - 4*.

Ant-Man (2015)

Marvel opäť skúsil niečo nové (vidieť, že sa nebojí riskovať). Táto karta vsadila na humor (podobne ako u GotG) ale s menšou akciou, alebo lepšie povedané s nie až tak prepracovanou akciou. Michael Douglas v roli Dr. Pyma bol veľmi dobrá voľba a Evangeline Lily ako jeho dcéra tiež dobrá až na tú jej helmu na hlave (ženy pochopia). Vyzeralo to veľmi umelo a určite sa jej dal urobiť lepší účes. Ale to len taký detail. A čo sa týka hlavnej postavy, tak Paul Rudd hrá netypického hrdinu. Doteraz väčšina z nich sa hrdinami stali postupným vývojom alebo vlastnou prácou a činmim, kde tuto si hrdinu zvolili. A on to spočiatku ani nechcel. Takže to je na tom to nové. Dr. Pym dal dobré dôvody na to, aby sa stal hrdinom, ale opäť je to založené na citu k blízkej osobe, pre ktorú by urobil všetko. Čo ma potešilo, bolo cameo Falcona a obidve potitulkové scény, kde tá posledná je veľmi dôležitá. V konečnom výsledku je Ant.Man film plný humoru a priemernej akcie ale finále s Vláčikom a domácim mazlíčkom bolo najlepšie. Peyton Reed je mladá krv a nováčik vo svete filmov, keďže doteraz bol prevažne seriálový režisér. Neviem, čo viedlo Marvel k tejto volbe (asi to bol náhly čin po odchode E. Wrighta) ale zadlo sa mi to ako najslabšia voľba od Marvelu. Akceptujem, že film dal do dobrého celku ale mal scenár a nápady, ktoré kedysi ešte E. Wright spravil. Vykonal len polovičnú robotu. A Christophe Beck nie je zlý skladateľ, ale zapamätal som si len skladbu pri titulkách. Takže na hudbe treba ešte popracovať aby mali výraznejšie tóny pán Beck. Pekne vysvetlili, prečo nepotrebujú Avengeroch (do tochto týmu sa Ant-Man zapojil a podrýval ich niekoľko krát, čo je príjemné "žmýkanie" značky a celkom fajn. Celkový dojem filmu je dobrý, pobavil som sa, prekvapil na pár miestach ale post režiséra by som nechal pôvodne zamýšľaný a akciu skúsil trochu rozšíriť, keďže práca s oblekom ponúka veľa možností práce a potenciál. Film je opäť nie čím novým oproti iným filmom a som zvedavý na jeho spoluprácu s Avengermi. 85% - 4*

Arrow (2012) (seriál)

(Hodnotenie po druhej sérii). Musím povedať, že najprv som len o tom dosť počul, až pokým mi to kamarát neodporučil. Tak som sa do toho pustil. A musím povedať, že je to veľmi fajn seriál. Patrí medzi lepší priemer, čo sa týka príbehu ( hlavne tie prelínačky dej/flashback s minulosti ako tomu bolo u Man of Steel. ) Vlastne sledujete dva príbehy. Jeden aktuálny a jeden, čo sa dial na ostrove. To je hlavným ťahúňom filmu. Samozrejme aj výber hercov bol dobre premyslený, pretože každý kto tam hrá, je niečim iným výnimočný. Hlavný hrdina je reálny, s minimom efektov. Každý možno čakal Sci-Fi, keďže je to podľa DC komiksu, ale opak je pravdou. Tu sa to skôr približuje k Batmanovi od Nolana. Reálny hrdina, ktorý dokáže aj umrieť. Zatiaľ hodnotím pozitívne. 77% - 4*.

A-Team: Poslední mise (2010)

V poslednej dobe jeden z najlepších akčných "komédii" aké som videl. Veľmi dobre zahrané, originálne scény a neskutočné hlášky ( hlavne Murdock ). Príbeh jasný a jednoduchý ale film výborne pobavý a to je hlavné si myslím. Liamovi takéto úlohy pristanú.

Atlas mraků (2012)

Ďalšie mega dielo od súrodencov Wachowskich. Mega v tom zmysle, že to dielo má naozaj 172 minút. Neveril som, že je možné sfilmovať vyše 6 hlavných dejových línii odohrávajúcich sa v rôznych časoch a miestach a ešte k tomu skákať medzi nimi ako jeden ovplyvňuje ten druhý. Kombinovať dej, ktorý skáče z roku 1706 do roku 2144 a medzi tým si odskočí do roku 2012 som bral ako nereálny čin, ktorý sa stal skutočnosťou. Potom som pochopil, prečo bola potreba až 172 minút, lebo inak to ani nešlo. Ale ako celok mi to príde tak prekombinované ( ešte viac ako TDKR ), že to dnešný priemerný divák ani nepochopí a asi ani nebude chcieť. Tento film nie je pre každého. Len pre tích, ktorý majú prečítanú predlohu a pre tích, ktorý majú naozaj silné myslenie. Musím pochváliť aj zvukára, lebo skákať medzi dejmi si vyžaduje aj zmenu hudby a pozadia, čo si vyžaduje veľa práce. Herecké výkony doslova parádne a čo sa týka oscarov, tak masky, réžia a hlavný herec. Tie by som určite dal. Náročný film pre náročných divákov. 85% - 4*