Fakjů pane učiteli (2013)

Němci to roztočili ve velkém stylu a musím uznat, že se jim to povedlo. Je sice pravda, že tolik klišé a předvídatelných momentů jsem už dlouho neviděl (možná si vybírám správné filmy), ale i přesto mě to bavilo. Originální nápad, dobré provedení.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Není to tak zlé, jak to vypadá. Jediné co mi vadilo byla dlouhá stopáž a Dane DeHann, kterého poslední dobou nemohu vystát. Jinak je to mišmaš avatara, pátého elementu, star wars a kdo ví, čeho ještě. Ale ono je to vlastně moc fajn. Je to krásně barvité, je v tom spousta akce a je to nápadité. Poměrně i příběh mě překvapil. Jednoduše pohádka pro odrostlejší, kterou jednou za čas taky potřebuji.

Ztracen v džungli (2017)

Ať už je tento film podle pravdy, či nikoliv, měl zajímavé provedení a ještě zajímavější příběh. Upřímně, čekal jsem to trochu jinak a to se mi právě líbilo. Prostředí úchvatné, ale zároveň smrtící. Herci zahráli dobře. Chápu, že většina v Danielovi Radcliffovi stále vidí čaroděje s hůlkou, ale když se od toho oprostíte a budete ho brát jako jakéhokoliv herce, film si užijete. Na konci originální fotografie potěšily. Ano, to se mi líbilo. Jen ten konec bych si trochu upravil podle svého, ale pokud to bylo podle pravdy, tak s tím asi nic nenadělám.

Thor: Ragnarok (2017)

Jsou to slabší čtyři hvězdičky. Třetí Thor není špatný, to rozhodně netvrdím. Jen je to něco jiného na co nejsem moc zvyklý a nevím, zda se mi to líbilo. Jako komedie je to skvělé a náramně to funguje. Důkaz je několikrát rozesmáté kino a já sám. Postavy jsou fajn a Cate Blanchett jako Hela je výtečná. Konečně pořádný záporák, který když o sobě mluví, že přináší smrt, tak ji fakt přinese. Jen Thor mě zklamal. Dříve jsem ho bral jako nebojácného Avengera, který má nadhled a je neporazitelný. Neporazitelným stále je, ale stal se z něho frajírek, který si ze všeho dělá jen legraci a už k němu po zhlédnutí Ragnaroku nechovám takovou úctu. Ano, vtip mám rád, ale když je film postaven z 98% jen na vtipu a to i v závěrečných scénách, nevím, nevím ... Samotný příběh je velice jednoduchý. Přišla záporačka, všechno zrasila, pak tam je povinný prostředek, kdy hrdinové sbírají síly a dávají dohromady "tým", nu a pak je konec, kdy záporačka dostane na zadek. To mi ale nevadí, takto je to nastaveno převážně ve všech komiksových filmech. Za mě se jedná o skvělý a velice vtipný díl, ale stále mám z něho smíšené pocity a doufám, že příště dostanu pořádnou komiksovku a ne komediální rodinný film.

Extrémní rychlost (2017)

Už hned u první akční scény jsem bolestí přivíral oči. Na podobné blbosti mám sérii Rychle a zběsile, kde to funguje lépe....

Válka o planetu opic (2017)

Kdo čeká obrovskou válku o naši planetu, tak se šeredně plete. Je to spíše osobní válka Caesera, který si jde pro pomstu ... no, a pak to nějak skončí. První polovina mě ale bavila, měla super atmošku, vychutnával jsem si efekty. Pak přišel konec, kde vystřídal Caesara James Bond a šlo to do kytek ...

Wind River (2017)

Wind River je mrazivý thriller s velice jednoduchým příběhem bez zápletky a momentů, které by se vám zapsaly do mysli. Přesto film vyzdvihuje atmosféra, herecký výkon Jeremyho Renera a jeho samotná postava. Pokud vás přitahuje nehostinná krajina, drsní chlapi a hledání vraha, Wind River tyto tužby dokáže uspokojit. Chyběl mi ale lepší soundtrack a alespoň jeden překvapující moment. I tak, zatím nejlepší letošní film, který jsem viděl. Rád si zopakuji.

Baby Driver (2017)

Babyho jsem tak hodně očekával, až jsem mírně zklamaný. Přitom to mělo vše, co bylo potřeba. Skvělou kameru, hudbu, akční scény … Něco mi tam ale chybělo, nebo mi tam něco překáželo. Nevidím důvod, proč bych Baby Drivera nemohl označit za skvělý film letošního roku. Za nejlepší ale nikoliv.

Vzorec pro vraždu (2002)

Výtečný thriller, kde začínající mladičký Ryan Gosling bravúrně zahrál svoji roli. Oni ji vlastně zahráli všichni. Až na jeden detail, který dle mého Justin mohl předvídat, se jedná o skvělý film.

Castle na zabití (2009) (seriál)

Vtipný krimi seriál, který si drží svůj směr po celou dobu. Nesledujeme jen jednodílové vyšetřování, ale je zde i v pozadí celistvý příběh, který je poměrně zajímavý. Kdyby ale seriál nesměřoval lehce do komedie, jednalo by se o šílenou tuctovku. Hlášky Castla a jeho "dětinské" chování je strašně fajn. (hodnocení po 2 sériích)