Maska zrcadla (2005)

Gaiman je zajímavý autor, ale ne všechno mu sežeru. Sandman je určitě velice dobrý komiks, na druhou stranu třeba Poslední pokušení, Hvězdný prach jsou díla, která jdou svým námětem trochu mimo mě a stejný pocit jsem měl i u Masky zrcadla. Jinak věřim že kdyby mi bylo tak 15, tak bych se bavil víc. Tady jsem měl pocit, že snad chvílema opisuje Talisman od Kinga. Tyhle snové světy prodělaly s rozvojem počítačové grafiky inflaci a člověk nejásá při každém nápadu, spíš má pocit že už to někde viděl a i když se McKean snaží tak nic nového nepřináší a pro mě zatím zůstává jenom vynikajícím malířem.

Creepshow: Plíživý děs (1987)

Jinak ten nejzajímavější příběh vyšel i u nás pod názvem Prám 2x, ve sbírkách Hodina děsu(1992)a Mlha (2007). Povídka je samozřejmě ještě o něco lepší a s tou skrvrnou si mohli aspoň trochu víc pohrát aby nevypadala jako kus igelitu v rybářský síti. V samotné povídce své oběti dokáže dokonce přitahovat nějakými hypnotickými duhovými barvami.Další dvě povídky jsou ale podprůměrné jak námětem, tak zpracováním.... škoda.

Klauni zabijáci (1988)

Klauni přistáli na Zemi, aby vymačkali z lidí trochu toho výživného džusu a k tomu používájí geneticky zmutovaný popcorn, cukrovou vatu a další cirkusová udělátka. Je to blbina, ale s tím už podle názvu musí každý počítat. Film patří do skupiny černých komedií o invazi na Zemi jako byli na začátku 80.let Critters nebo Gremlins a i když je o něco horší než výše zmíněné filmy, tak samotný nápad se mi zdá dobrý, i když ne úplně využitý. Absurdní humor tam sice je, ale mohlo ho být daleko víc. ***1/2

Phenomena (1985)

Na to, jak se v horách tak často vraždí jsou ty holky v internátu docela otrlý, chovají se jako by se nic hroznýho nedělo. Zato šimpanz je zatraceně šikovnej. :)

Čelisti (1975)

Tohle mě nikdy nebralo, film je strašně dlouhý a první hodinu a půl je to hrozně roztahaný se spoustou zbytečných keců. Od okamžiku kdy trojka vyrazí na moře tak se na to dá dívat, ale dnes už tenhle film nemůže vyděsit nikoho.

Městečko South Park (1997) (seriál)

První série je super, ale postupně se zábavnost vytrácí.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Film jsem viděl u jednoho známýho, předtím jsme byli v hospodě takže jsme se vrátili v dobré náladě (asi po 4 pivech) a pustili film. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával od filmu na motiv pc hry. Mozek byl příjemně utlumený a já se tak mohl vcelku dobře bavit. Za střízliva bych to asi viděl v jiných barvách.

Howlův kráčející hrad (2004)

Tenhle film určitě stojí za podívání, protože je tady zase spoustu nápadů a vychytávek, ale samotný příběh tak nějak skřípe. Některé chování postav, jak už to u japonských filmů bývá moc nechápu. A Myiazakiho mám rád především proto, že se v jeho postavách a jednáních dá celkem dobře orientovat. Tady mi třeba postava čarodějnice z Pustiny a její záměry příïšly dost nejasný.