Před úsvitem (1995)

Celý film je tažený jen těma dvěma a protože to bylo dost věrohodné, jejich loučení nepopsatelné a nechyběla ani třešnička na dortu v podobě posledních pár vteřin, tak nemohu jinak. Doják jak se patří.

22 Jump Street (2014)

Docela zklamání, protože je to jen slabý odvar jedničky. Pokus o přidání na akčnosti si sebou bohužel vzal velkou daň na vtipnosti. Najde se sice pár lepších momentů ("Ty vole, Smidt klátil kapitánovu dceru, to je hukot."), ale ani to nezachrání hluché a hloupé místa a v podstatě zajetou strukturu.

Jump street 21 (2012)

Jonah s Channingem se s ohledem na včerejší Interview rozjíždí trochu pomaleji a nejdřív mě ani tolik nebaví, naštěstí se to brzo změní a já ve vlaku nakonec nejednou málem vyprsknu smíchy. Přidává tomu i námět a samozřejmě samotní dva šašci :D. Vážně jsem zvědav na další díl, který by měl být ještě lepší vzhledem na slibované prostředí. ... Půl kila koksu? Chceme, aby se tam pobavili, ne aby chcípli. ... Nech toho, já to myslím vážně, teď tu střílím lidi.

Interview (2014)

Já tyhle týpky prostě strašně žeru. Je to úplná blbovina a už vůbec nehraji na to, jak velké pozdvižení kolem toho vlastně vzniklo. Za kuráž rozhodně klobouk dolů, ale je to také neskutečně vtipné. Válel jsem se po zemi smíchy i přestože je to zase plné všemožných tělních tekutin a nechuťáren, nahých krásných ženských, ale mimo to jsou ty vtipy i originální. ... Sežeň ho a tu kozu taky. Tu kozu taky! Mám na ni pár otázek. ... Podle mě si Dave myslí, že je to ten chlap z Gangnam stylu. ... I mě to přijde urážlivé a taky jsem mu to tak řek. Ta děvka je slepá jako patrona.

42 (2013)

Tomuto sportu vůbec nerozumím, ale asi právě díky Jackiemu si teď užívá s děvkama takový Tiger Woods a jemu podobní. Film je natočený celkem precizně, jen je takový moc přesladěný - až na pár incidentů to zde vypadá jakoby se černoši tehdy neměli zas tak špatně, což je špatně.

Birdman (2014)

Je to šílené, neobvyklé, napínavé, umělecké, má to dokonalou kameru, herecky totálně vyšpičkované, dokonce akční, ale i nudné. Měl jsem opravdu problém přežít první půlku a docela chápu ty lidi, co to v té části vzdali, chtěl jsem udělat to samé, ale pořád jsem nevěřil tomu, že něco takového dostalo Oscara a tak jsem to chtěl vydržet až do konce. Co přijde později jde popsat právě již výše uvedeným a začíná to do sebe pomalu zapadat. Konec, nebo alespoň závěrečných asi 15 minut jsou právě těmi třešničkami na dortu, ale nedostaví se wow efekt, jen spíš "Co to kurva mělo znamenat?!" Někdy jindy bych si řekl, že to za ty dvě hodiny čekání stálo, ale nejsem si bohužel jistý jestli si dnes Alejandro může dovolit tak dlouhý rozjezd. Co mu ale nemůžu upřít je to, že mnou momentálně nejvíc nenáviděného herce Zacha Galifianakise, donutil hrát snad první roli, kde nevypadá jako naprostý debil, za to klobouk dolů, nevěřil jsem, že je to vůbec možné.

Focus (2015)

Focus by mohla být skvěle obsazená vtipná a chytrá komedie. Jen kromě toho skvělého obsazení, chybí vtip a dobrý nápad. K čemu mi je vynikající Will a božská Margot, když celkově to vůbec nefunguje? Netočte takové filmy... Dannyho parťáci a podobně už vám vyžrali pole.

Mafiáni (1990)

Skvost, který jsem poprvé viděl opravdu až teď a strašně moc se stydím :). Degraduje to úžasný děj Mafie, protože ta jej až na pár drobností kopíruje z tohoto filmu. Sešla se zde parádní sebranka jak tím, že jsou to skvělí herci, tak i tím, že každý do jednoho zapadali do 146 minut dlouhé skládačky. Must see.

Zimní příběh (2014)

Dost neobvyklý příběh hraje prim, ale nijak to nekazí ani skvělý Colin s ďábelským Russellem nebo ty dvě krásky. Směsice zvláštního mě prostě bavila a tak se celkem divím, že to tolika lidem nesedlo. K plnému počtu rozhodně pomáhá dost nečekaný zvrat a celkové napětí.

Zodiac (2007)

Na tak dokonalém filmu vás dokáže nasrat jen ten závěr, ale proč říct nemůžu, prostě se na to musíte podívat. Fincher je třída a to úplně každým novým i starým dílem.