• Pohádka
  • Hudební

Zločiny Velké Prahy - Doktor Herzog (2021) (epizoda)

S přimhouřeným okem lepší než předchozí díly, ovšem zklamalo mě, že pachatel mi byl od první chvíle jasný, a nakonec to tak skutečně bylo. Navíc když je do jedné figury obsazen Dolanský, dá se čekat, že tam není jen tak do počtu, že. O opilé kameře a jazykových anachronismech škoda slov.

Zločiny Velké Prahy - Lepší život (2021) (epizoda)

Další slaboučký díl s případem, jehož podivné rozluštění snad nemůže zaujmout žádného zkušeného příznivce detektivek. Nedokáže to diváka vtáhnout, je to opravdu mizerně odvyprávěné, chybí tomu jakákoli energie. Je asi naivní myslet si, že kvalita posledních tří dílů skokově vzroste.

Zločiny Velké Prahy - Zmizelá (2021) (epizoda)

Poměrně nezajímavý až tuctový případ, scénáristicky lépe zvládnutý až na zcela moderní jazyk a tu závěrečnou "veselku" ve špitálu. To jako vážně?! Něco takového by člověk čekal ve filmu typu Byl jednou jeden polda, ale tady? Štěpán Kozub s paní Chramostovou bohužel jen pro okrasu, ale díky i za to.

Hlava Medúzy (2021) (seriál)

Jedna * za herce, kteří jsou v tom nevinně.

Hlava Medúzy - Kalich hořkosti (2021) (epizoda)

Kalich dopit do dna, byla to fakt síla. Ale jinak dost dobrá komedie, pobavila, i když původní záměr byl předpokládám jiný.

Zločiny Velké Prahy - Pekelný stroj (2021) (epizoda) odpad!

Budík s korunní svědkyní Poulíčkovou se na hotelu sblížili tak, jak by to od vrchního inspektora té doby asi nikdo nečekal, zvlášť když to nebylo nezbytné kvůli vyřešení případu. Hm. Asi chtěli ukázat, že inspektor není žádný suchar. Jinak policisté, vojsko i hasiči si dávali vzhledem k vypjaté situaci hodně načas, napětí, které naopak mělo gradovat, postupně vyprchalo a děj se dovlekl až k závěrečnému – dost neuvěřitelnému, vzhledem k tomu, jaká fatální chyba mu předcházela – výbuchu (přeneseně se tak dá označit i scénář nejen toho dílu). Nechápu, proč je skupinka nejvyšších šéfů podána jako banda kašparů. Rozvalující se kocour je sice pěkný, ale tyhle rádobyvtipné "ornamenty" působí ve finále přinejmenším trapné.

Hlava Medúzy - Krev na stříbrném plátně (2021) (epizoda)

Vrahův plán pomsty hodně přitažený za vlasy. Jinak tuctová detektivka s obvyklými (nechtěně?) srandovními momenty a obvyklou dávkou trapnosti. Jedna hvězda navíc za neuvěřitelně "kreativní" název epizody.

Sviňa (2020)

Nějaké mouchy by se na tom jistě daly najít, nicméně jako celek je to opravdu působivé. Výborný vizuál, opravdu excelentní herecké výkony.