• Krátkometrážní

Dokonalý smysl (2011)

'' It's dark now.. '' Perfect Sense je epická připomínka toho, co nás dělá lidmi. Dva milující se lidé a 5 smyslů. Co se asi stane, když o ně postupem času přijdou? Výborný apokalyptický příběh lásky, který bohužel není pro všechny, protože někomu můžou připadat divné a hloupé příznaky, které předcházejí ztrátě každého smyslu.

XP3D (2011)

Tenhle horor je špatný v mnoha směrech. Slabý scénář, otřesné herecké výkony a těch 90 minut pro mě bylo nekonečných. Celkově mi to přišlo jako parodie na horor.. jednoduše tu nenajdete nic originálního.

Donnie Darko (2001)

Donnie Darko je jedním z těch filmů, na které nikdy nezapomenete. Neočekávejte, že ještě někdy uvidíte jiný film stejného druhu. Donnie je jediný svého druhu a proto je to má srdcovka. Je směsí různorodých prvků jako pocit úzkosti, deprese, šílenství, komedie i tragédie. Pravděpodobně ho většina lidí na první zhlédnutí nepochopí, ale na podruhé, když ho budete pečlivě sledovat pochopíte, jak velký a hluboký film to je. Jen to holt není pro lidi, kteří jsou líní přemýšlet a mají raději jednoduché filmy bez větší hloubky...

Iluzionista (2006)

Sakra.. jakto, že jsem se o Iluzionistovi dozvěděla až teď? Napjatý, tajemný a smutný příběh o magii, zradě a lásce. To vše je v přesně správném poměru a má vše, co správný film potřebuje - brilantní obsazení, dobrý scénář a dobrého režiséra. Je to také milostný a kriminální příběh, u kterého si myslíte, že jste ho vyřešili během prvních 30 minut, ale pak Vám film a hlavně konec ukáže víc.. :) Má také dost zvratů, které Vás nutí přemýšlet, co je pravda a co je jen iluze. Princ představuje zlo a je to tyran, policie je zkorumpovaná, Sofie je krásná, připravená a odhodlána strávit život s mužem, kterého miluje, i když to pro ní znamená vlastní zničení. A hlavní hrdina Eisenheim je hrdinou epické proporce. Herecký výkon Edwarda Nortona byl tak fascinující, že jsem byla doslova zhypnotizována, jeho zničující pohledy mě dostávaly opravdu do kolen. Celkově je Iluzionista dobře režírovaný a natočený film, který je bezesporu jedním nejlepších z roku 2006, ale i přesto dám raději přednost Dokonalému triku, který je mému srdci blíž.

Kostka (1997)

Film má zajímavou myšlenku a dobrý námět, ale mohl být natočen mnohem lepším způsobem, takže ve finále je výsledek zklamáním. Možná za to může ten mizerný výkon herců, nebo scénář, nevím. Film se snaží být chytrý, ale prostě není a příběh nemá začátek ani konec. Když to všechno shrnu, tak je to průměrný film, který stačí vidět jen jednou.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Na začátek se musím přiznat, že jsem nečetla knihu a ani neviděla švédskou verzi z roku 2009, takže nemůžu srovnávat. O filmu jsem nevěděla nic, byl mi jen doporučen pár přáteli a tak jsem si řekla, proč ne, byl i dobře hodnocený a skoro všude se psalo o Rooney Mara, co všechno musela kvůli filmu podstoupit. Díky úvodním titulkům - ze kterých jsem měla husí kůži a byly jedny z nejlepších, které jsem ve filmu viděla - mě film hned navnadil. Hned od začátku je to divoká jízda, Fincher vytvořil zneklidňující, znepokojující a napínavou atmosféru a prostě celkově je to velkolepé, vše natočil tak realisticky - perverznosti, násilí, brutalitu, .. Herecké výkony - naprosto strhující. Nemám co dodat, tenhle film se mi dostal pod kůži a zaslouženě mu patří plný počet.

Futurama (1999) (seriál)

Asi jsem prostě jedna z mála, která nikdy nepřišla na chuť tomuhle nudnému a nezáživnému animáku..

Past na rodiče (1998)

Jako malá jsem tenhle film zbožňovala a vždycky jsem si představovala, že mám někde skryté dvojče, které jednoho dne objevím. :)

Temné stíny (2012)

Do Temných stínů jsem šla trochu s nejistotou a obavou, protože rok jsem žila v domnění, že se bude jednat o horor. Temný Burtonovský horor. To vše mi ale vyvrátil trailer a tak jsem se trošku bála co z toho vznikne. Když jsem se vrátila z kina, nevěděla jsem pořádně co si o tom mám myslet a pořád mi to vrtalo hlavou. Když mi nějaký film zůstane v hlavě tak vím, že na mě zapůsobil a udělal dojem, což právě Burton udělal. Měl volnou ruku a bylo to vidět. Doslova si to užíval a vyřádil se. No a s tím já mám trošku problém, protože místy to přeháněl a plno věcí zkombinoval. Něco tomu chybělo a něco přebývalo, ale.. já mu to odpouštím. Jsem '' Burtoňák '' a hold je to má srdcovka a pořád mě baví. Když na to jdete do kina, tak od něj přece musíte očekávat nějaké podivnosti. Burton ví jak diváky zaujmout ať už to jsou kostýmy, kulisy, make-up, herecké obsazení, hudba nebo atmosféra. Tahle bláznivá hororová komedie se mu povedla a nemá nižší hodnocení kvůli tomu, že by to byl tak špatný film. Ale kvůli tomu, že všichni od Burtona čekali temný horor. A jak už někdo psal v diskuzi : To je jako vyčítat Forestu Gumpovi že to není akční film.