• Krátkometrážní

Telefonní budka (2002)

Colin Farrell, jedna telefonní budka, jeden psychopat a 78 minut - to že má být dobrý film? Co se tam celou dobu bude dít? - to byly moje první reakce po přečtení obsahu. Všechny tyto otázky mi byly zodpovězeny a vyvráceny hned po několika minutách. Vynikající psychologický thriller, kde Colin Farrell předvádí neuvěřitelný herecký výkon a troufla bych si říct, že i jeho nejlepší.

Requiem za sen (2000)

Provede Vás osobním příběhem na jehož konci se jen opřete v křesle a budete chtít zvracet, utíkat a křičet najednou. Tenhle film Vás změní. Srdcová záležitost. ♥

Dostaň ho tam (2010)

Jeffrey a chlupatá zeď! To hodnocení jsem trochu přestřelila, ale když já si nemůžu pomoc... Kdykoliv ten film vidím tak se jen směju. Pořád a pořád.

Jump street 21 (2012)

No, popravdě jsem tomu moc velké naděje nedávala, protože poslední dobou jsem narazila jen na pár dobrých komedií. Ale tenhle film mile překvapil. Je to milé a vtipné. Na zpříjemnění pochmurného dne ideální, možná stopáž filmu mohla být o něco kratší, ale i přesto jsou to 4*.

Nedotknutelní (2011)

Příjemný filmový zážitek. Ale to je asi tak všechno. Musím se přiznat, že jsem byla hrozně zvědavá čím si tento snímek zasloužil být v TOP 10, jinak by mi asi nic neříkal a velkým obloukem bych se mu vyhla. Ale ani po skončení filmu jsem nepřišla na to, proč tomu tak je. Bohužel. Na plný počet to pro mě není.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Nevinný, jedinečný a oddychový film s kouzelnou atmosférou. Nemám žádnou slabost pro romantické filmy a v životě by mě nenapadlo, že na nějakou slaďárnu půjdu do kina. Ale trailer a Ewan McGregor mě navnadil. Film má prvky romantické komedie, i když moc vtipných situací se ve filmu neobjeví. Nechybí ani ironie, drama, zahraniční a politické vztahy,.. naštěstí se to vše spojilo v jeden neobyčejný příběh a má vše, co můžete očekávat od britského filmu. Je to příběh víry a vědy mezi tím co je možné a nemožné a že sny, ať už jsou jakékoliv, se můžou splnit - stačí jen věřit..

Žena v černém (2012)

Plný počet za tu úžasně temnou atmosféru, které jsem se nemohla nabažit a zašla si do kina ještě jednou, za prostředí kde se film odehrává a za D. Radcliffa, který dokázal to, že není jen Harry co dokáže mávat hůlkou, ale že je to i výborný herec, který se do své role perfektně vžil.

REC (2007)

Jsem hrozná ostuda, že jsem se k REC dostala až teď, ale já prostě nemám ráda filmy s tématikou - zombie, nákaza apod. Je jen pár výjimek a mezi ty výjimky bych zařadila i REC. Nebylo to špatné, to vůbec ne, naopak mě to překvapilo. Ale stejně si myslím, že je to hodně přeceňovaný film. Nějaké scény mi přišly nudné, nezáživné a děsivá atmosféra mě asi nějak minula. Ale díky poslední scéně, kde pobíhá zmutovaná anorektička, kterou jsem pak viděla v hlavě ještě hodinu po filmu musím přidat hvězdičku, takže nakonec za 4*.

Nebojte se tmy (2010)

Né, nemám ráda horory kde je pointa vyzrazená hned na začátku filmu. Chtěla jsem si klást otázky typu : '' Kdo jsou? Proč to dělají? Co chtějí? '' Ale bohužel, na tyto otázky mi odpověděl sám film, ještě před úvodními titulky. Další věc co mi vadila, byla hudba. Za každou cenu chtěli divákovi nahnat strach, přivodit tu '' správnou atmosféru '' a tak hudbu dali i tam, kde nebyla třeba, např. scéna na letišti, kde se Sally poprvé seznamuje s Kim. Opravdu mi tam vadila. O Katie Holmes ani nemluvím, protože jako herečku jí nemám ráda. Celkově bych to shrnula jako průměrný snímek, po kterém se určitě tmy bát nebudete.

Drive (2011)

To byla teda jízda! Nejraději bych to okomentovala nějakým dlouhým románem, ale ta atmosféra filmu se nedá popsat.. to musíte zažít. A ta hudba. Ach.. '' I want to drive you through the night, down the hills ''