Kawaii dake dža nai Šikimori-san (2022) (seriál)

Presladené a extrémne milé a to aj kresba. Napriek tomu sú postavy sympatické, a preto sa to dá zniesť. Zámena stereotypov na muž princeznička a žena ochranca je celkom osvieživá. Problém mám trochu s extrémami: smoliar a príslušníčka špeciálnych jednotiek. Ku koncu mi už trochu vadil nemecký dabing Izumi-ho a často v anime premieľaná hanblivosť.  PODOBNÉ NJ aniDB PODOBNÉ ANJ

Star Trek: Science vs. Fiction (2006) (seriál)

Vysvetľovanie síce nejde do hĺbky, ale je dostatočne zrozumiteľné aj pre laika. Profesor astrofyziky Harald Lesch vysvetľuje populárnou formou vedecké koncepty série Star Trek a porovnáva ich s vedou. 15 dielny seriál vysielaný na kanály Sci-Fi.de (od 2017 SYFY) k 40-temu výročiu seriálu od tvorca Genea Roddenberyho. 01 - Impuls- und Warpantrieb 02 - Außerirdische Lebensformen - Wie sehen sie aus? 03 - Wurmlöcher und Schwarze Löcher 04 - Zeitreisen 05 - Holodeck und Hologramme 06 - Außerirdische Lebensformen - Kommen sie uns besuchen? 07 - Radare, Sensoren und Tricorder 08 - Androiden 09 - Laser, Phaser und Photonentorpedos 10 - Der Traktorstrahl 11 - Deflektorschilde 12 - Das Beamen 13 - Geräusche und Flammen im All 14 - Distanzen im Universum 15 - Der Subraum

Genšiken (2004) (seriál)

Zo života otaku a Kasukabe Saki univerzitného krúžku: Skupina pre výskum súčasnej vizuálnej kultúry (Gendai Shikaku Bunka Kenkyūkai 現代視覚文化研究会). Nakoľko je tam veľmi obmedzený dej tak sa to ťažko pozerá. Postavy sú síce zaujímavo pozliepané, ale dej je trochu jednotvárny.

Cool dodži danši (2022) (seriál)

Milá komédia na oddych. Zabrzdený a roztržitý krásavci v dennom živote hodnotený okolím ako milý a zlatučký. Snažia sa svoju nedbalosť skrývať za frajerskosť, sebairóniu a smiech. Spočiatku som mal problém to pozerať lebo mi to niekoho pripomínalo, ale postupom času som sa vedel zabaviť. Otravná je trochu krátka stopáž s dlhými titulkami.

Prison School (2015) (seriál)

Dospelé bláznivé anime s nahotou a brutalitou. Napriek zvrhlostiam a minimalistickému príbehu sa na to dobre pozerá. Nakoľko to ani na chvíľu nestráca na tempe, je plné bláznivých nápadov a kompletne nekonvenčné. Ďalším plus je aj otváracia punk-rocková skladba Kangoku Danshi - Ai no Prison. Čo ma tiež veľmi bavilo bol ten pubo-cool-slang a animácia. Takých 4,5* a určite pozrieť, lebo v svojej triede bláznivých ecchi anime topka.

Kaminaki sekai no kamisama kacudó (2023) (seriál)

Bláznivá ecchi komédia, v ktorej sa odohráva príbeh vysvetľujúci zhubné vplyvy náboženstva ako sekty, indoktrinácia, manipulácia, zneužívanie, pokrytectvo, sebeckosť, prospechárstvo a nepoctivosť. Isekai s anti-hrdinom Yukitom, ktorý indoktrinuje svoje okolie v budúcnosti s oddanou bohyňou Mitama bažiacou po jeho uznaní (čo je podobné ako v sympatickom anime Konosuba). Yukito má manipulatívne schopnosti, ktoré si osvojil v sekte svojho otca. Taktiež je sebecký, prospechársky a nepoctivý. Dôvodom jeho negatívnych vlastností je život v náboženstvom dominovanej rodine. Napriek tomu sa ho snažia vykresliť ako pozitívnu postavu, ktorá sa snaží zvrhnúť neslobodnú spoločnosť. Čo ma odrádzalo sú hnusné CGI zvieratá a monštrá. Vraj to je naschvál a slúži ako náznak, že sú umelo vytvorené. 2D JRPG pixel filmíky pripomínajúce videohru. Poľnohospodárske stroje zobrazené formou maľovanej fotografie. Novodobý bohovia-Archonovia vyrobený ľuďmi sú v prvom momente niekoľko násobne silnejší protivníci,  ale napriek tomu sa Yukitovi s Mitamou ich zázrakom podarí vždy spacifikovať: Atar - najsilnejší Archon, Tantrická Dakini - bordelmama s mobilom, Gaia - privoláva monštrá a Loki - hlavný záporák využívajúci ilúzie.

Jofukaši no uta (2022) (seriál)

Škúlenie ma dosť irituje, ale evidentne sa to Kotojama-ovi páči. Dobrá skladba na konci od Creepy Nuts - Yofukasi no Uta. Aj keď nácťročný hrdina celkom sa bavím. Neskoršie diely začnú nudiť. Postavy a príbeh nie sú dostatočne originálny a tajomno je moc komorné. Vedľajšie postavy nevedia zaujať.

Přízraky v Benátkách (2023)

Dobrá atmosféra, herecké výkony a zaujímavý príbeh. Vytka len sa uspechaný koniec.