Pod vodou (2020)

Na poměry hororovýho žánru podivaná s hodně slušnou výpravou, kulisama a trikama (tady byl vcelku velkej rozpočet dost vidět). Bohužel, co se týče příběhu, ten nenabídne z dramaturgickýho hlediska nic zajímavýho. S akcí se dost šetří (pořádně přijde na řadu až ve finále) a příšery moc prostoru před kamerou taky nedostanou. Škoda, že se zajmavym castingem a solidnim rozpočtem vznikla jenom nuda zabalená do pěknýho kabátku. Určitě měl tenhle biják na víc, dvě hodně silný hvězdy.

Králíček Jojo (2019)

Přiklánim se k názoru, že střídání žánrů (komedie, drama) tentokrát Waititimu příliš nevyšlo. Komediální část byla hodně dobrá, zejména na začátku, kde se pro hodně nekorektní humor a drsnou satiru nechodilo vůbec daleko. Až jsem si občas řikal, jak něco takovýho mohlo projít přes americkou koprodukci. Dramatická dějová linka neměla moc co nabídnout, teda kromě toho, že vždycky zbytečně "rozbila" komediální dějovou polohu. Hodně nevyvážená podivaná, což je vzhledem k hereckýmu obsazení, výpravě nebo humoru docela škoda a taky zamrzí, že výsledkem je díky tomu jenom průměrná podivaná.

Nebe (2002)

Tohle šlo uplně mimo mě. Očekával jsem zajímavou kombinaci thrilleru s romantikou a výsledkem je z mýho pohledu rozvláčný romantický drama, který je mnohdy artově natočený (statický, dlouhý pomalý záběry nebo málo dialogů). Herci super, evropská výprava fajn námět měl taky něco do sebe, ale takhle pojatý zpracování mě zkrátka vůbec nezaujalo a vlastně i zklamalo. Víc jak dvě silnější hvězdy nemůžu s čistym svědomim dát.

Roztříštění (2019)

Solidní paranoidní thriller, kterej však pointou příliš nepřekvapí (aspoň z velký části), protože jedna zasádní věc je nakonec tak, jak se po chvilce projekce bude "znalejším divákům" zdát. Každopádně dobře vymyšlený chování jednotlivejch postav se občas sympaticky snaží diváka přece jenom zvyklat. Výprava do zapadlý nemocnice se společně s jejim "divnym" personálem postarala o skvělou paranoidní a mysteriózní atmosféru. Na čtyři hvězdy fakt moc nechybělo. Škoda, že si s pointou tvůrci víc nevyhráli, tři hodně silný hvězdy.

Akta X - Film (1998)

Bez ohledu na stopáž mám pocit, že jsem z hlediska příběhu viděl jeden díl ze seriálu. Osobně bych od celovečeráku, byť se jedná o "derivát" seriálu, očekával něco víc. Ale možná jsem jenom trochu otrávanej z toho, že se ze slibně rozjetýho akčního scifi thrilleru stalo ukecaný konspirační thrillerový drama. A já prostě nemám konspirace rád ať už v reálnym životě nebo ve filmech. Jakoby i celovečerák kopíroval vývoj seriálu, kdy v době vzniku filmu (1998) začal celej seriál značně upadat až se dostal do stavu nic neřikající konspirační podivaný bez větší porce napětí a mysteriózní atmosféry, jak jsem byl ze začátku zvyklej. No dobře, film je přece jenom lepší než několik posledních sérií, ale jde o případ "Mezi slepými jednooký králem". Jinak akce byla fajn, jen je škoda, že jí zase tolik nebylo a na vizuálu nebo výpravě bylo vidět, že se na rozpočtu moc neškudlilo, tři silnější hvězdy.

Kill Bill 2 (2004)

Druhá část mě bavila o něco míň než předchozí. Akce výrazně ubylo (šlo vlastně jenom o souboje s Pai Meiem nebo Elle) a ačkoliv tentokrát Tarantino přines mnohem víc zábavnejch dialogů nebo hlášek, bylo toho kecání na muj vkus až příliš. Moc nenadchlo ani pomalý tempo vyprávění v kombinaci s dvou hodinovou stopáží, nějaký scény se fakt táhly jak smrad. Dost mě ještě zklamalo finále, kdy bylo s Billem, co se akce týče, zúčtováno tak rychle, že jsem to skoro ani nepostřeh. Budu se trochu opakovat. Kdyby Tarantino nerozděloval Killl Billa na dvě části, ale nakroutil jeden, dejme tomu tří hodinovej biják, určitě by se mi výsledkem zavděčil víc. Jenže já holt nejsem a ani nikdy nebudu jeho fanoušek. Určitě je fajn režisér a kde komu může jeho styl imponovat, ale občas si řikám, jestli on neni z nějaký neznámýho důvodu tak trochu přeceňovanej, tři slabší hvězdy.

Volání divočiny (2020)

Škoda, že se nevynechala zápletka s Buckem ve službách pošťáka a příběh se nepojal předevšim jako vyprávění o soužití samotářskýho Johna s Buckem (mimo jiné) v divočině, který naruší konflikt s chamtivym zlatokopem. V těhlech momentech měl totiž film hodně co nabídnout každýmu divákovi a děti by si to jistě užily i tak, přičemž ty nejmenší samotnej příběh stejně neřešej. Nevyužitej potenciál mě dost zamrzel, protože takhle vznikla příliš pohádková až infantilní podivaná s nepřirozeně digitalizovanym psem. Mimochodem, už je to teda docela velká zoufalost, dělat digitálně psa, když se dá to samý nakroutit s živym psem. Druhá hodně silná hvězda za fajn výpravu (některý scenérie z divočiny byly fakt suprový), poslední třetinu, Harrisona Forda a nečekanej osud jeho postavy. Za pohodlnost tvůrců použít nevzhlednýho digi psa tu třetí hvězdu prostě nepřihodim, ačkoliv by čistě objektivně možná byla na místě.

Ctihodný občan (2009)

POZOR SPOILERY Docela se mi líbil nápad, kdy po eliminaci jasnejch záporáků převzal jejich místo původně dobráckej hrdina a nakonec se stal ještě mnohem horší než oni. A že si Gerard Butler tuhle roli pomstychtivýho psychopata dost užíval. Jenže jeho plány byly tak dokonalý, že jim prostě nešlo věřit a to ani za předpokladu, že moh občas na tajňačku opouštět vězení a zařizovat si věci "venku". On teda ten jeho tunel, co vykopal bez povšimnutí k věznici, byl neuvěřitelnej výkon sám o sobě. Postavy v nejdůležitějších chvílích byly vždycky tam, kde a kdy potřeboval, prostě s výjimkou finále žádnej zádrhel. A už vůbec neřešim, že si nikdo nevšimnul, že zrovna neni v cele, byl schopnej všechno nejen geniálně vymyslet, ale i zrelizovat po technický stránce líp než McGayver apod. Chápu, že v thrillerovym žánru je potřeba občas přehánět (ono taky kdyby všechno (ne)vycházelo a vypadalo jako v reálu, nebyl by to moc divácky vděčnej žánr), ale je potřeba to zase zbytečně nepřehánět. Ze začátku bylo nakročeno k hodně zajímavý podivaný. S přibývající stopáží odkrývající stále míň uvěřitelnej Clydův plán a odfláknutym finále nakonec se nakonec končilo u solidní žánrový jednohubky. Tenhle biják měl zkrátka na víc, protože námět, filmařina a občas i atmosféra byly fajn.

Fakjů pane učiteli 3 (2017)

Zatimco dvojce se dařilo bodovat změnou lokace (školní výlet), což přineslo dost zábavnejch situací, trojka už nepřichází s žádnym zajímavym nápadem. Zeki už nemá po návratu za katedru moc co nabídnout a hlavní zápletka v podobě maturity byly poměrně chabá. Chování postav a situace, do jakejch se dostávaly a jaký se řešily mi přišly občas tak neuvěřitelný, že by nepomohlo ani to, kdybych biják bral jako crazy komedii. Dobrejch vtípků se objevilo jen pár (spíš hlášky) a dost často jsem koukal na hodinky a přemýšlel o tom, že je ten biják nějakej dlouhej. Dvě hodinky stopáže byly v tomhle případě fakt moc. Průšvih se nekoná, ale je trochu smutný, že doposud slušná série končí takhle nezajímavě, dvě silnější hvězdy.

Jie wen 4: Wan ťie pchien (2019)

Bitky jsou stále fajn, ale docela se s nima šetří a stejně jako minule se mezi nima vyskytuje ničim nezajímavá vata. Náhody s jakejma se osudy hlavních postav setkávaj patřej do kategorie neuvěřitelnejch a některý náměty (rasistický američani vs. utlačovaný číňani) spadaj rovnou do trapný škatulky. Těšil jsem se na Scotta Adkinse, kterej jako bitkař nezklamal, ale jeho postava za moc nestála, což bylo způsobený jeho přehrávánim v kombinaci s blbym scénářem. Škoda, že se příběh víc nesoustředil na silný dramatický motivy jako byly Ip Manovy pokusy vyrovnat se s onkologickou diagnózou a jeho komplikovanej vztah s dospívajícim synem. Viděl jsem potenciál na epickej závěr celý série, o to víc mě tenhle přiblblej díl zklamal, tři hodně slabý hvězdy.