Becky (2020)

Co ze začátku vypadá dost nadějně (zejména díky práci s kamerou resp. střihem), se v průběhu času změní v těžko žánrově zařaditelnou podivanou obsahující hned dvě věci, který obecně nemám moc rád. První je nulová snaha o vysvětlení zásadní dějový zápletky, v tomhle případě proč Dominick tak zapáleně hledal klíč (k čemu sloužil, jak se do domu dostal apod.) a uvítal bych taky vysvětlení k dobráckýmu chování Apexe. Druhou je málý dítě, který hravě přechytračí dospělýho a nezadá si ani s McGayverem. Ve výsledku jsem pak zjistil, že vlastně nebylo pořádně komu fandit, protože hlavní hrdinka byla taky pěkný mešuge. Pár gorovejch scén resp. nápaditějších způsobů vražd už moje hodnocení v podobě lehčího podprůměru nezvrátí.

Vzorec pro vraždu (2002)

Vcelku fajn kriminálka, ve který zaujme sympatickej pokus o originálnější zápletku a twisty. Hlavní dvojice teenagerů je sice hodně divná (každej z nich jinak), ale nejspíš i díky tomu dokázala svym způsobem celou dobu bavit. Přebývala mi naopak zápletka ze života detektivky Cassie. Místo toho se naopak moh příběh víc zaměřit na ústřední dvojici nebo se mohla nepříliš úspěšná snaha o detailnější vykreslení postavy Cassie uplně vynechat a celej biják moh díky střídmější stopáži získat rychlejší spád. Každopádně ale solidní žánrová jednohubka a to fakt kriminálky nevyhledávám. Třetí hvězda za casting ústřední dvojice a zápletku.

Nesmrtelný (2019)

Seriál jsem neviděl a mám velký pochybnosti, jestli si ho po tomhle celovečeráku vůbec někdy pustim. Dějová linka ze současnosti byla vcelku v pohodě, byť bych u ní uvítal víc akce a napětí. Mnohem horší už to bylo s dětskejma flashackama, který možná měly značný opodstatnění vzhledem k seriálu, ale mě v bijáku strašně nudily. Celkově bych uvítal víc thrillerový složky a nezaobíral bych se tolik hlavní postavou a její minulostí, dvě silnější hvězdy.

Chata (2019)

Tenhle biják jsem viděl před pár týdny a v hlavě mi z něho pořádně nezustalo vůbec nic. Teda kromě toho, že jsem se při jeho sledování dost nudil, do hororu měl hodně daleko a náboženskej podtext mě nebavil. Myslim, že tohle mluví samo za sebe a o mym nadšení z projekce vypovídá mnohý.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Mám pocit, že tahle zápletka by byla slabá i na televizní epizodu. Napětí se objevuje pouze ve stopovym množství a do toho Mulder se Scullyovou řešej svoje vztahový problémy. Z plusů zbývá jen fajn filmařina a nostalgická atmosféra, dvě silnější hvězdy.

Amélie z Montmartru (2001)

Zvláštní a občas až divnej (nikoliv ve špatnym slova smyslu) biják, kterej je občas spíš směsící různejch scének než ucelenym filmem, ale přesto je hrozně fajn. Hodně dělá kromě sympatickýho castingu i audiovizuální provedení, kdy líbivou filmařinu nebo výpravu doprovází ještě lepší hudba. Lehce bláznivá originální romantika, ze který feel-good atmosféra jenom sálá. Tohle musí aspoň trochu zaujmout každýho diváku bez ohledu na jeho vkus, čtyři jistý hvězdy.

Nejvyšší nabídka (2013)

Kvůli uspávacímu tempu vyprávění a dost divnejm postavám (kavárna byla slušná sbírka prapodivnejch kreatur) nepatřila projekce mezi zábavný zážitky. Herecky hodně zaujme skvělej Geoffrey Rush, jenže když někdo hraje výborně ve filmu, kterej vás vlastně pořádně nezajímá, je to prd platný. Chápu, že jde námětem o zajímavej pokus o originální romantiku, ale červený hodnocení, natož přes 80 %, mi moc hlava nebere, dvě silnější hvězdy.

Dokonalý trik (2006)

Chritopher Nolan je borec a dokáže nakroutit jakejkoliv žánr. Ačkoliv mám jeho bijáky radši v akčnější poloze i tentokrát jsem se u kouzelnickýho thrillerovýho dramatu pobavil. Příběh byl sice místama lehce překombinovanej, ale zároveň pěkně vystavěnej a obsahující několik dobrejch twistů. Herecky nelze vůbec nic namítat, naopak byla radost ten zástup hvězdnejch jmen sledovat. Menší vadou na kráse byla snad jenom o něco málo delší stopáž než by bylo potřeba a s tim související občasný pomalejší tempo vyprávění. Čtvrtá slabší hvězda za casting, mysteriózní atmosféru a námět.

Vyproštění (2020)

Je mi jasný, že v dnešní době zavřenejch kin vezme člověk zavděk každym obstojnym bijákem, ale upřímně nechápu, z čeho jsou všichni v tomhle případě vyndaný. Jo, akce je fajnově nakroucená, ale v těch dvou hodinách stopáže jí fakt moc neni a prostřední nepříliš akční část je dost uloudaná a příběh byl i na poměry žánru zoufale neoriginální. Do stylovýho akčního béčka taky chyběl pořádnej záporák nebo cool hlášky. Prostě tý zábavy bylo mnohem míň než jsem dle nadšenejch recenzí čekal, tři silnější hvězdy.

Darkland (2017)

Pořád jsem si řikal, co mi na bijáku nesedí a pak jsem na to díky jednomu zdejšímu komentáři přišel - snaha o civilnost a realističnost. To jsou vítaný snahy třeba u dramat, ale rozhodně ne u akčních thrillerů, který se zkrátka bez větší porce přehánění a nerealističnosti pořádně neobejdou. Možná i kvůli tomu bylo tempo vyprávění hodně rozvláčný a akčních scén nebo vyhrocenejch situací nebylo moc. Oceňuju snahu o originalitu ve formě (když už v obsahu nebyla téměř žádná), tentokrát však uplně nevyšla, dvě silnější hvězdy.