Kniha džunglí (2016)

Tomu říkám povedená pohádka. Na tu by měly děti koukat. A dospělí klíďo taky. Moc hezky udělané. Ani dítě v hlavní roli mi nevadilo - většinou to bývá ňuňuňu a kýčovité, ale tady byl klučina úplně v poho.

Kozoroh 1 (1977)

První půlka filmu dobrá. O tom, jak vznikl podvod a jak je v běhu. Jenže když dojde na útěk astronautů, tak to jde prudce ke dnu a stává se z toho blbost. Přehnaná akce a tak. Škoda. Netřeba koukat znovu.

Zloději času (1981)

Ze začátku to vypadá zajímavě. Jenže pak nevím, co se stalo, ale děj mě začal zajímat míň a míň. Takže jsem přehrávání zrychloval a zrychloval. A zpomalil, jen když se objevila nějaká známá tvář. Zážitek tedy bohužel nic moc. Fantasy pohádka pro děti z 80. let.

Legendy zločinu (2015)

Pěkné, líbilo se. Bráchové v čele gangu si chtějí podmanit (a podmaňují) Londýn. Jenže jeden z nich je tak trochu cvok a působí dost problémy. Takže ten druhý, opravdový šéf, ho musí furt krotit a problémy žehlit a žehlit a žehlit.

Jatka č. 5 (1972)

Anti válečná záležitost. Komedie/drama/fantasy. Příběh amerického kluka-vojáka, který byl zajat v druhé světové a samozřejmě na to jen tak nezapomene. Film problikává mezi různými etapami jeho života: když byl mladým vojákem (nejnosnější příběh); když se vrátil, založil rodinu a vychovával děti; když zestárl a děti dospěly; a nakonec jeho fantazijní život na jiné planetě ke konci života. Etapy se neustále prolínají s tím, že hl. hrdina mezi nimi jakoby cestuje. Nesvévolně přeskakuje z jedné do druhé. Jednou je tu a pak náhle mluví z cesty úplně jinde. Trochu halucinační záležitost, ale dobrá. Muselo být hodně těžké vymyslet, jak to zfilmovat. Ale bohužel, stáří jde na filmu už trochu znát.

Kafe a cigára (2003)

Spousta známých tváří. Ale vyplňují jen nudné konverzační povídky, kdy spolu sedí u stolu a popíjejí kafe.

Den poté (1983) (TV film)

Docela dlouhý úvod. A pak, když to praskne (prasknutí je dobře udělané), tak sledujeme postupný rozklad jednotlivých hrdinů. Rozklad je ztvárněn sice pěkně, ale s hrdiny jsem se jaksi nějak nesžil. Takže mi bylo vlastně jedno, jak dopadnou. Jako varování před nukleární válkou to ale muselo mít v 80. letech pořádnou sílu.