Bílá nemoc (1937)

Vynikající filmové zpracování slavné Čapkovy knihy. V podstatě není co vytknout, snad jen to, že zfilmovat geniální dobové dílo není tak těžké. :-) No ale přecijen jedna výtka - ten konec byl nelogický a přehnaně optimistický, snad tím chtěl Haas vlít lidem trochu optimismu v nastávající době plné strachu.

Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949)

Oceňuji snahu pana Friče, Nového a dalších utahovat si ze sebe samých, občas se jim to opravdu docela i povede. Leč není to zdařilé zdaleka po celou dobu poměrně dlouhé stopáže a to je vlastně jediný, zato však podstatný nedostatek snímku. Zpívání je tam až moc na můj vkus a závěrečný vysvětlovací výstup pana Nového je opravdu úlet. Takže za 3 hvězdičky.

Děvče pro zábavu (1977)

Skvělá oddychová, zábavná a vtipná romantická komedie. Je to takové jednoduchoučké, ale milé.

Odcházení (2011)

Není to úplně špatné, má to myšlenku (aby ne!), ale to zpracování je takové ... no prostě divadelní. Nenudil jsem se nijak zvlášť, ale přesto dám takové lepší 2 hvězdičky, bylo zde dost věcí, které mi více či méně vadily (Macháček, neustálé zakopávání Zindulky, charaktery atd.).

Signum laudis (1980)

Zpočátku celkem obyčejný film o osudu českých vojáků v rakousko-uherské armádě. V poslední půlhodině se však rozehrává přesvědčivé drama, které pozvedá celý film o stupínek výš. Vlado Müller je vážně skvělý, zdatně mu sekundují ostatní členové hereckého ansámblu. Jen ten Zdeněk Liška by se nemusel tak okatě vykrádat, ačkoli je to samozřejmě hudba výborná.

Angel Heart (1987)

Výborně navozená atmosféra, skvělí Rourke s DeNirem + překrásná Lisa Bonet, přesto jen 3 hvězdičky. Důvod - přeplácaný a přitom vlastně neuvěřitelně jednoduchý scénář. Angel chodí z místa na místo, objevují se tam mrtvoly a sem tam Louis Cyphre. No prostě nebylo to až tak zábavné a i díky tomu mi ani ta pointa nepřišla tak úžasná.

Norimberský proces (1961)

Klenot světové kinematografie. Dokonalé dílo, které fantastickým způsobem předkládá pravděpodobně nejdůležitější soudní procesy v dějinách lidstva. Je zde tolik inspirativních myšlenek a postřehů k otázce osobní a národní zodpovědnosti a viny, že by to vydalo i na deset jiných filmů. V některých momentech mi běhal mráz po zádech, v jiných jsem jen nehnutě zíral, pak jsem se div nerozplakal z tragických osudů lidí, v dalším se mi otvírala kudla v kapse...co tím chci říct - tento film, troufám si tvrdit, nemůže nechat nikoho v klidu. A to jsem ještě nezmínil herecké výkony, které se dotýkají hvězd. Teď při psaní komentáře jsem se teprve definitivně rozhodl - tenhle film prostě patří do mé TOPky...

Hačikó - příběh psa (2009)

Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami. Nakonec jsem dal víc, protože přiznám se, i přes ten očividný patos a hraní na divákovy city, jsem byl dojat a slza neukápla jen proto, že jsem se na to díval s přítelkyní, tak abych vypadal jako chlap. :-) Uživatel Subjektiv podstatu filmu vystihl docela přesně, přesto mě tvůrci donutili přistoupit na jejich hru.

Muž s kinoaparátem (1929)

Nepřijde mi to tak dokonalé, i když chápu, že v době vzniku se jednalo o zcela revoluční počin. Každopádně krásné svědectví o tom, jak to (alespoň navenek) vypadalo v Sovětském svazu v roce 1929.

Strom života (2011)

Přiznám se, že jsem občas pokukoval, kolik ještě zbývá do konce, ale že bych uvažoval o nedokoukání jako spousta jiných uživatelů, to určitě ne. Obzvlášť vzhledem k faktu, že daleko víc nudí první polovina filmu. Záběry tam jsou sice úžasné, ale od toho jsou dokumenty, a navíc nenašel jsem souvislost s hlavní dějovou linkou. Ta nebyla vůbec špatná, navíc Bradík dokazuje, že dokáže zahrát všechno. Ty 3 hvězdičky jsou tak akorát.