Čarodějky z Eastwicku (1987)

Herecký koncert Jacka Nicholsna (a Susan Sarandon, zbývající přestavitelky se mi jaksi ztrácely) nelze nezmínit, ale to, co z počátku vypadalo jako zajímavě pojatý příběh o ad absurdum dovedeném střetu mužského a ženského principu s trochou tajemna, se na konci změnilo v šílený souboj s něčím nadpřirozeným. Triky i fantastiku mám rád, ale finální zjevení Nicholsna jako obra za oknem mne dorazilo.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Tento seriál na mne působí rozpačitým dojmem: Oproti všem ostatním mě odpuzuje hlavní příběhová linie a naopak se těším na každou další zastávku černé Impaly, která nesouvisí s hlavním lovem. Navíc se mi zdá nepochopitelná snaha tvůrců odpravit všechny zajímavé vedlejší postavy co možná nejdříve (viz Bella, Io, Anna...), takže nemohu dát plné hodnocení. Na druhou stranu je tu spousta hlášek, popkulturních odkazů, několik opravdu dobrých epizodních příběhů a schopnost autorů dělat si legraci sami ze sebe.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Vlastně stejné jako druhý díl, jen jiné exteriéry; k rozdílům: Maria Bello sice hraje o hodně hůř než Rachel Weisz, ale zase lépe vypadá. Na druhou stranu jsou sněžní muži ještě příšernější než půl muž, půl štír.

Počátek (2010)

Z tohoto díla ve mně zůstal nejasný pocit nenaplněných očekávání: Těšil jsem se na něco dokonale nového a inovativního, leč dostal jsem jen strhující promyšlenou podívanou. Bylo to po všech stránkách výborné (propracovaný scénář, dobří a uvěřitelní herci v čele s DiCapriem a Ellen Page, úžasná akce - především ta s pohybující se gravitací - a padnoucí hudba), avšak čekal jsem něco víc... Vlastně ani nevím co a jestli je to vůbec možné. Vřele doporučuji ke shlédnutí.

Kameňák 3 (2005) odpad!

Ani mírná nekoreknost už nepomáhá.

Kameňák (2003)

Ano, párkrát jsem se zasmál...

Jak ukrást Dagmaru (2001)

Občas jsem se zasmál, když mi došlo, že tvůrci si dělají legraci sami ze sebe.

Comeback (2008) (seriál)

Pak že se v Čechách netočí dobré seriály... A i v porovnání s takovými Krok za krokem či Big Bang Theory se drží!

Časové pásmo bylo změněno