• Thriller

Tulipánová horečka (2017)

Drama, jemuž vévodily kostýmy a obsazení Vikanderovic Alice do hlavní role. Pravdou totiž je, že se herecky zrovna přetrhnout nemusela, stačila ji jen ta její hezká tvářička v pěkných šatech (u ní mně to ale nevadí). Jedinou charakterní roli v tomhle intrikánském boji tak odehrál skvělý Christoph Waltz. Tulip Fever není vůbec průšvihem, herecky to šlapalo, potěšila i vedlejší role herčky Robin ze Strikea, ovšem děj skákal z krátké scény do další krátké scény a snad jen díky dynamičtějšímu konci to vytáhnu na slabší čtyři.

Sidney Hall (2017)

Smutné melodrama s mizerným tahem na bránu. Přesto se vyplatí ponořit do tří časových linií příběhu o zmizení mladého spisovatele a počkat si na "velké" odhalení. Výborný hudební doprovod dělá z filmu alespoň slušnou podívanou.

Cesta za králem trollů (2017)

Dobrodružná pohádka pro děti i dospělé, ve které hraje prim severská mytologie a norská příroda. Skvělá zábava.

Roman J. Israel, Esq. (2017)

Denzel je chameleon a dokázal by klidně zahrát i bělocha. Jeho role je tentokrát trochu zvláštní, ale on je zvláštní celý příběh. Sociálně uvědomělý právník a bedna na paragrafy, s vizáží jakoby zamrzlou v čase. Evidentně není film podporován davy, ale mě jeho neohrabanost, introvertnost a naivita městského medvěda držela v úžasu. Pět hvězdiček budiž mu skromnou odměnou.

Anihilace (2018)

Rozhodně víc než jen průměrné scifíčko. Pro sebedestruktivní povahy je to myslím dokonce lahůdka, jelikož se povedlo natočit smutek, deprese a strach z neznámého tak krásně poeticky, až se to jednomu dostane do nočních můr. Tedy film byl asi o tom, že čemu lidstvo nerozumí, to se musí zničit a tak se děvčata snažila. Přidal bych víc momentů, při kterých tuhne krev a neměl bych výtek.

Ferdinand (2017)

Na tenhle animák se srdcem na správném místě nejde být přísný. Děti morálně obohatí a dospělé pobaví několika povedenými vtípky.

Gieokeui bam (2017)

Temný a dost spletitý thriller, který funguje líp ve své první polovině, která bez námahy vytváří záhadné tajemství a napětí. Nechybí ani trocha zábavy a potencionálně strašidelný pokoj. Druhá půle s postupným zvedáním opony a příliš složitém vyprávění nabírá trochu na nelogičnosti a absurditě, ale když tohle pominu, tak čistě pocitově dávám čtyři pecky.

The Siege of Jadotville (2016)

To je tak, když se jednoduché poslání změní v zoufalý boj o život. Jamie Dornan s pěstěným namlouvákem pod nosem zahrál velitele nezkušené irské jednotky Pata Quinlana fakt dobře a jeho vojenská taktika, která zachránila 150 irských vojáků nemohla nudit. Bohužel pro ně, tato bitva nebyla oslavována jako hrdinská, ale byla po dlouhá desetiletí zametána pod koberec. Něco jsem si později početl na netu a například syn skutečného Pata Quinlana, Leo Quinlan říká, že dle toho co ví z vyprávění od svého otce, byl film natočen velmi citlivě a přesně.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Kouzlo jedničky to po dvaceti letech mít jednoduše nemůže, ale nakonec jsem se bavil mnohem víc, než jsem čekal. Film se naštěstí nebere ani minutu vážně, takže překotně hláškující Dwayne, Jack Black i Kevin Hart splnili požadavky na jednoduchou zábavu dokonale. Pohodový čtyři pecky.

Hora (2017)

Pastva pro oči, peklo pro uši. K těm nádherným horským záběrům se Australský komorní orchestr vůbec nehodil a doslova to tahalo za uši. Vychutnával jsem si proto vzácné chvilky ticha a přemýšlel, kdo z těch šílenců na plátně je ještě dnes naživu.