• Thriller

Noční hra (2018)

Hollywood točí rád komedie pro idioty, což naštěstí není případ Noční hry. Servíruje se zde hodně vtipných scén a i když ne všechny dopadnou dle plánu, je se alespoň v první půli opravdu čemu smát. Čím víc se ale děj začal opírat spíše o thrillerové spiknutí, než jen o komické situace, tím slabší byl.

Whiskey zloděj (2017)

Po bezchybných Revizorech mě Nimród Antal díkybohu nezklamal. Tenhle příběh slavného mad'arského bandity má slušnou dávku napětí, dokonce i humoru a dobře zvolenou hudbu. Aby jsme pochopili morální pozadí loupeží, tak to vzal rejža pěkně od smutného dětství až do současnosti a já tušil složitý příběh Jánošíka. A tady je ten zakopanej pes, protože takovejhle příběh by ani chvilku neměl působit monotónně a přesto tak chvílemi působil, škoda, klidně to mohlo bejt za pět. Ale abych byl férovej, vizuální stránka byla skvostná.

Waco (2018) (seriál)

Skvěle obsazená minisérie popisuje kontroverzní konflikt mezi náboženskými fanatiky a FBI. Pro diváka je to příběh plný dezinformací pohledem klíčových osob na obou stranách, tedy vynikajícího Taylora Kitsche i Michaela Shannona. Trochu se tam ovšem motaly i osoby, které to tak zkomplikovaly, až se to kurevsky vymklo z ruky. Plné hodnocení mě donutil dát až závěr, který mně znechutil večer.

Nepřátelé (2017)

Pár dní jsem nechal hodnocení uležet a nyní si troufnu odborně tvrdit, že Hostiles si nejlépe vychutnají diváci středního věku. Nepotřebuje zbytečnou krutost ani násilí a soustředí se hlavně na duši a utrpení lidí, kteří utrpení způsobili a ted´ sami trpí. Film jede pomalým klusem, což možná neposedné diváky vyčerpá, ale Baleova role je na rozjímání a pomalém rozkvétání charakteru postavena. Bale ve westernech náramně umí a společně s výbornou kamerou i scénářem připravili žánrovou lahůdku, jaká se letos nebude opakovat.

Dívka v mlze (2017)

Elegantně a bez jediné skvrnky natočený detektivní příběh, který si předsevzal, že napětí vytvoří bez krve, mrtvol a násilí. Dívalo se na to opravdu dobře, ovšem naprostá absence originality způsobila, že jsem netíhnul vůbec k žádné postavě a na to, jak se film tvářil vychcaně, mně na konci brada nespadla.

Dokonalá loupež (2018)

Typicky chlapskej film, kde ženy jsou pouze v roli striptérek nebo prostitutek. Když se povede přibrzdit mozek, tak je z toho nakonec slušná podívaná.

Paterno (2018) (TV film)

Kdepak sportovní film, tohle byl domácí život trenéra amerického fotbalu, kterýho si Al Pacino střihl levou zadní. Žádná velká role to totiž nebyla, ale on je zajímavý i v nejmenších gestech a jedno jeho rozčílení bylo darem z nebes. Film položil hodně otázek, ale ta nejdůležitější musela zůstat nezodpovězena.

Nikdys nebyl (2017)

J.Phoenix má dar od Boha hrát bláznivý chlápky s velkou dávkou empatií. Divácky ovšem zrovna tenhle film moc vstřícnej není a tak jsem se poprvé z divácké letargie probral na chlup přesně až v půlce filmu. Z Phoenixe je velká násilnická koule, která bourá vše, co mu přijde do cesty a taky si někdy pomáhá kladívkem. S detaily se ve scénáři nikdo nebabral a tak krev stříká, vzpomínky probleskují, nic se nevysvětluje a hlavní hrdina rube a rube. Má to ale i opravdu krásné okamžiky a tak mi celý film vychází jako dějově rozpolcený a ztracený.

Odhalený přístav (2012)

8 příběhů ze zasněžených Helsinek a v nich postavy, které si prochází různě velkými problémy. Všechny příběhy i herecké výkony byly dostatečně přesvědčivé a ty, které se zabývaly dětmi skutečně bolely. Obzvláště mě zasáhl vztah matky s dcerou, kdy máma prochází chemoterapií. Dva palce nahoru pro tenhle špičkový film.

12 hrdinů (2018)

Ale tak dobrý, no. Klasickej macho film, o neuvěřitelným příběhu hrstky vojáků na sebevražedný misi v Afghánistánu. Hemsworth táhne celej film, Shannon a Peña ho jen vkusně doplňují a rejža se drží pravidla, hlavně to musí vybuchovat, at´ to dobře vypadá.