Jurský svět: Nadvláda (2022)

Jsem pořád jedinej, komu přijde postava Owena McGreadyho jako ohromnej průšvih!?

Halo (2022) (seriál)

První serie dokoukána. A ačkoli hrou nepolíben, přijde mi to celé, jako ohromně promarněná příležitost 😏. Držet se víc války a míň lásky prosím 🙈.

Yummy (2019)

Aby ve filmu, z kliniky plastické chirurgie, byli k vidění jen jedny maximálně “dvojky”, no to se nedá odpustit. Odpustek si debutant na režisérské sesli naštěstí vysloužil, a to naprostým bojkotem k nějakému odklánění kamery od největších nechutností. O strachu nemůže být řeč, ale gore čvachtavé, mordy plné hravosti a i obsazení není tak bídné, jak by jste na film z Belgie čekali.

Bílý lotos (2021) (seriál)

Parádně obsazená vztahovka z pohádkového rezortu na Havaji, kde si člověk nemůže být jistý jediným náznakem dalšího vývoje postav. Nakonec se rozuzlení drželo víc při zemi, než jsem čekal a možná i než bych si přál. Každopádně zábava. Nejlepší postava Murray Bartlett.

Srdce na dlani (2022)

Ohromně přeslazená křeč, kde hudba, i během tonutí děcka v bazénu, nenajede na vážnější notu. A stejně tak celý film. To nutně neznamená nic špatného. Kdyby, tedy, načasování fórů nevypadalo, jako by na něm dělala parta ze Slunečný, nebo podobní exoti.

Chlapi sobě (2019)

Tak zaprve to vůbec není vtipný. Vlastně si ani neuvědomuju, že bych si za celou dobu řekl:”ano, tady kdyby se udělalo tohle líp, tohle jinak, tak bych se snad i zasmál.” Ne. Při natáčení zřejmě legrace byla, ale nic z toho se nepodařilo dostat na plátno. Dokonce ani přititulkové, nepovedené záběry nejsou nic, co by člověka pobavilo. Takže nakonec jediné pozitivum, že se vyústění nebojí jít proti proudu a dost jednoznačně plive do tváře nedotknutelnosti rodinného života.

Poslední souboj (2021)

Středověké NEakční drama o boji za spravedlnost v době, kdy byla spravedlnost slepá a ještě k tomu hloupá. Avšak v tom nejintenzívnějším podaní, co si vůbec lze představit. Tři úhly pohledu. Tři třikrát naprosto odlišně uchopené postavy, jejichž větší či menší proměny charakterů především, dělají z filmu to, čím je, a čím se ještě dozajista stane.

Záměna (1983)

Nebýt až moc přestřelené časti ve vlaku, nebylo by co vytknout. I tak, jde o paradní zábavu plnou nezapomenutelných hlášek a situací s třešničkou Jamie Lee.

Teroristka (2019)

Sebeparodická groteska o braní spravedlnosti do vlastních rukou. Chce se to tvářit, že by to líp ani Zelenka nepodal. Objektivní výsledek : 90% Magnusek a 10% Zelenka. Jediný pozitivní... Hofmannův talent prodá sebehorší hlášky v jakémkoli množství. Ten chlap je bůh.

Zapadákov (1971)

To, co si tady prožije pan učitel, během vánočních prázdnin, někde v austrálským prdelákově, tomu se u nás na kolínsku říká: ”užitej víkend“! No, snad až na to střílení klokanů, to jsem zažil asi jen s husama, při opileckém narušení místní výstavy exotů.