Vévodkyně (2008)

Film o osudu nebo žovotě jedné ženy z 18.století. Pozoruhodné, že občas mám pocit, že někteří lidé by zapadli klidně do současnosti, protože moderně a svobodně uvažovali už v době značně nesvobodné a dávné... a Georgiana Cavendish je pro mě jednou z nich. Její příběh může nudit,ale mě ta jednoduchost děje naopak vyhovovala.Její touha po lásce, přátelství nebo lidské uctě jsou pochopitelné. V některých okamžicích byla Keira nenahraditelná, možná i proto obsazení padlo přímo na ni, i když typově asi úplně neodpovídala do doby dávno minulé. No i ta občasná politická vsuvka nebyla zbytečná. Výborné herecké výkony, kostými a kulisy můj kladný pocit jenom umocnily.

Interview podle van Gogha (2003)

Komorní záležitost s nádechem divadelna a se silným emociálnem. Divák se vzrušením čeká na konec, na to jak tenhle rozhovor dopadne a v co vyústí. Za mě velká spokojenost.

Neuvěřitelná cesta (1993)

Povedená zvířecí trojka, která prožije spoustu dobrodružství a divák se pobaví, možná, že i slza dojetí ukápne. Pěkný rodinný film.

Díra (2001)

Myslím, že co by prostředím to mělo našlápnuto na velmi slibnou hororovou atmosféru, ale od druhé poloviny film dostává rychlejší a i hloupější spád. Absurdity v chování jsou tady od začátku, ale jde o partu mladých lidí, takže tohle neberu až tak vážně, tedy do první poloviny.Keira sice nedostává velký prostor, přesto v tom mále co hraje, hraje i v patnácti skvěle, příjemným okamžikem je i účast dnes už starého známeho ze Seriálu DEXTER.(Desmod Harrington).

Psí rok (2009)

Co to je krize středního věku? Nedostatek chuti k čemukoliv? Jeff Bridges je typově přesný objekt pro zobrazení něčeho podobného. Jeho způsob zlenivělé artikulace a chůze hovoří sama o sobě. Stejně bláznivou border colli máme doma, takže nebudu možná objektivní, ale pro mě byl tenhle filmový kousek hrozně příjemný, usměvný, místy smutný,místy praštěný, ale hlavně trošku jiný, než jen filmy o lidech. Netradiční psí společnost a změna prostředí hlavnímu hrdinovi vyloženě prospěla.

Anděl smrti (1998)

Výborná mysteriózní a zároveň zvláštní atmosféta tomuhle filmu hodně přidává. Herecké obsazení velmi příjemné a kvalitní. A ten konec? Hmm. Jak to pak asi bylo dál s jeho synem?

Jezero smrti (2008)

Jedna hvězda za přírodu, jinak ztráta času a nervů z ročilování při absurdostech, které z tohohle snímku přímo čiší.Tím nemyslím , že banda Teenagerů by nebyla něčeho podobného schopna , protože síla davu je šílená/pro mě nepochopitelná/. Asi poprvé vůbec nechápu to vysoké hodnocení, člověk se u toho ani nebojí.A ten konec./spoiler: po vysilujícím boji o přežití nabourá Jenny u domu, kde ještě předtím byla s manželem, aby si promluvila s rodičema těch dětí, věděla, že tam by s ničím neuspěla a ona tam vleze a prosí o pomoc. Ó my god!/Děs a běs plný stupidit.

Útěk ze Sibiře (2010)

První třetina povedená, hodně pestrá ,předstvení hrdinů i gulagu a toho jak to na podobných místech vypadá a chodí. Po útěku se dostavil splýn, protože jsem očekávala něco jiného. Na řadu přišlo hodně citlivých okamžiků, které jistě měly svůj význam, protože se snad držely předlohy,kterou napsál jeden z utečenců, ale mě tam chyběly ty pomyslné grády, které bych si při podobné a těžké situaci představovala. Můj problém. Výběr herců a následné hraní výborné, stejně tak příroda, jen to tempo je jaksi pomalejší. 3,5*

Hlavně nezávazně (2011)

Ale nebylo to tak zlé, docela jsem se i zasmála a zároveň si napřipadala usezená. A navíc prý "hlavně nezávazně".

Biutiful (2010)

Postupem času se můj pocit a dojmy z Biutiful ustalují a já se dostávám z původních 4* na *****. Bardemova další velká role, prostor, který tady dostává je obrovský. Režisér nám připravil pořádnou nakládačku a diváka ničím a nijak nešetří, nalož si a jdi dokud neupadneš,... navzdory témátu a odvrácené tváři Barcelony se našlo i pár vtipných nebo zajímavých pestrých momentů./ hláška s dudem, propojení konce a začátku a následné pochopení co tím autor myslel./Uxbal byl mužem mnoha tváří, ale nejvíc asi otcem a v mých očích dobrým rodičem. Jeho postava je složitá, ale lidská, není lhostejný a navíc i jeho poslaní v podobě určitých schopností mu život neusnadňuje. Takový film k nekonečnému přemýšlení.