Tak tohle je můj život (1994) (seriál)

Tak co mě na tomhle seriálu kdysi zaujalo byla tuctovost jedné holky, ale ona umí, Claire Danes na sebe upoutala mou velkou pozornost a spolu s Jaredem Latem to mezi nimi správně jiskřilo. Nenásilně se rochnili v "problémech" dospívání, ale hezky a občas i vtipně, tak na mě působila i celá Angelina rodina. Prostě fajn a ničím se nevnucujíc seriál o dospívání a opět s velkými budoucími hereckými talenty.

Správná pětka (1994) (seriál)

Před lety, kdy mi bylo náct se mi to líbilo moc. A když se koukám na ty jména, tak docela dost herců mě potěšilo občas i později. Správná pětka fungovala skvěle, tak jako v běžných rodinách, kde rodiče nechybí. Člověk vzhledem k některým životním věcem povyroste a řeší věci jinak. A tady se řešit musí.Barevnost postav nevíc dává prostor pro další možné řešitelně neřešitelné věci.

Holka na hlídání (2007)

Chůva + dítě, zní to tak nelákavě, ale nakonec se na to velmi příjemně koukalo. Laura Linney byla pro mě vždy spíše nečitelná psycho herečka, ale mám ji ráda a tady opět nezklamala. Scarlett Johansson hraje přirozeně, nemusí se ani moc snažit a ono jí to jde. A film samotný? Rozumný člověk si z něho až tak moc nevezme, ale k odreágování to stačí.

Pan Tau (1988)

Kdysi jsem byla díky bratrovi velký fanoušek tenisu. A můj velký idol Boris Becker v nějakém rozhovoru uvedl, že Pan Tau je jeho nejoblíbenější seriál. Já ho v dětsvtví taky milovala a moc si takového panáčka přála. Bohužel i prsten z Arabely a ono nic.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Půjčeno kdysi ve videopůjčovně v Polsku pod názvem Martwica mózgu a sledováno v polském dabingu, což asi každý ví, co znamená. A nevím, jestli za to mohl právě ten dabing, ale mě se chtělo strašně smát.Celý film, jsem se smála a nevěřila tomu co vidím. Horor? S odstupem času když srovnám např., Evil Dead a tohle, tak prostě nemůžu hodnotit více body.

Odsouzení (2010)

Zase jeden z těch filmů, které se opírají o skutečnou událost. Působilo to na mě nepřikrášleně,syrově. Swank zahrála svůj standart, ale hodně se mi líbil Sam Rockwell a vsuvka s Juliet Lewis. Já tyhle dramatické filmy můžu. Betty Anne skládám poklonu za to, co celou dobu pro svého bratra dělala a to na velký úkor své rodiny.

Piráti na vlnách (2009)

Velmi přjemná podívaná, začátek vzhledem k spoustě rozdílných postav chaotický, ale po zorientování se.... bomba. Perfetní atmosféra podbarvená stylovou hudbou mě vtáhla do děje a chtěla jsem být součástí téhle zvláštní party. Billa Nighyho miluju i když v mém topu zatím není, Branagh a Seymour Hoffman jsou také výborní herci, kteří svou účastí vždy potěší a tady mi obzvláště Hoffman seděl. A píseň The Letter od The Box Tops je naprosto nadčasová, zaujala mě už v Londýnském gangsteru.

Hezké vstávání (2010)

Určitě jedna z těch lepších komedií, které jdou letos do kina. Rachel hraje roztěkanou, hodnou, ale zároveň ambiciózní a schopnou produkční. Hlavně ta hyperaktivita a roztěkanost jí šla úžasně. Ford rovněž potěší, v tak šíleně protivné poloze jsem ho ještě neviděla. Diane slušný standart. Zkrátka výborné herecké výkony a komedie, kde sice romantika nechybí, ale zároveň není tím hlavním. A ten začátek? ten docela rychle uběhne a zdá se mi natočený docela neotravným způsobem.

Síla country (2010)

Další film, kde hraje "hlavní" roli country, ale o dost slabší, než ten loňský.Gwyneth mám ráda, ale hodně mě potěšila a zároveň překvapila svým zpěvem. Samotný film by nemusel vyznít špatně, ale mám pocit, že tady se vztahy hodně proplétají, ale takovým komplikovaným a zmatečným způsobem až to po čase nudí a leze na nervy. Hudba dobrá, život hlavní hrdinky už tolik ne.

Devil (2001)

Svá nezaměnitelná lehce mrazivá atmosféra tomuhle filmu určitě nechybí. Zajímavé postavy o kterých si děláte předčasné názory -tedy já si je dělala, jsou nakonec klamné,což mě např. potěšilo. Naopak filmu chybí nějaká ta třešnička na dortu, přesto zpracování a celkový dojem vyznívají velmi kladně. Raději mám novějšího Gulierma, ale zklamaná rozhodně nejsem.