Zombie apokalypsa (2012) (TV film)

Je to za dveřma,to je ložený. Naštěstí jsou ve Spojených státech tzv. "připravení" (skupinky pitomců,co střílej na tykve, ve sklepě syslej vojenskej materjál a žvanec a koukaj na Walking dead víc než je zdrávo). Anti-zombie milice, vošklivej středoškolskej učitel s kuší, blbá blondýna,co se tváří drsně ("..i moje malá dcerka ví,že zombie zabijete střelou do hlavy"), militantní táta Griffin a profesor z kačera Harvarda tě zaručeně přesvědčí, že amíci jsou gumy se spoustou volnýho času. Za tu vylízanost by to zasloužilo odpad, na druhou stranu, je to chvílema vážně úsměvný a ti chudáčci za to nemůžou.

Sladká Laura (2005) (seriál) odpad!

Po waterboardingu druhej nejpoužívanější mučící prostředek na Guantanámu. Die Nuda, že by si jeden radši chodidlo ukousal a pahýl posléze do prdele nacpal. Fascinující designery a rozkošné sety (jak praví ofic. text) to má...to každopádně.

Black Lagoon - The Second Barrage (2006) (série)

Vítejte v Roanapuru, městě zločinců a odpadlíků, kde mají i ženský koule, vzduch je nasáklej krví a střelným prachem a kde se nejdřív střílí až potom mluví. A právě tady kotví posádka Černý laguny. Poněkud netradiční anime nabitý (na japonce) údernýma a cool hláškama, skvělou akcí a pestrou škálou charakterů. Druhá várka je o level drsnější, akčnější a k srdíčku mi přirostla tak nějak víc. (Originál dabing Dutche a Revy nemá chybu).

S kuchařem kolem světa (2007) (seriál)

Přes počáteční lehký antipatie si mě nakonec tenhle ukecanej gurmán a "preafektovaný francúzsky homosexuál, ktorý je navyše nehorázna vtěrka", díky svýmu zmatkářství, dětinskýmu nadšení a upřímný lásce k jídlu a lidem získal. Stolování navíc neprobíhá v nóbl restaurantech, ale na ulicích, trzích, rybářských lodích a domácnostech prostýho lidu, což je fajn a takhle mi to chutná. 4 říhnutí.

Hrátky s peklem (2013)

Kterak parta amatérských filmových nadšenců dostane zvláštní shodou okolností (nebo snad "božím" zásahem zhůry?) unikátní příležitost natočit vytoužený akční film a totiž zúčtování mezi dvěma klany jakuzy live. Banda jakuzáků tvořící filmovej štáb, kokainová scénka s barevnou krví a ultimátní závěrečná řež (nic neřeš) jsou nejvíc. Divoká,expresivní, japonsky ujetá filmová jízda.

Black Lagoon - Robertina krvavá stopa (2010) (série)

Na tuhle 5-ti dílnou OVU jsem se těšil především kvůlivá svý oblíbený kolumbijský mordířce v oděvu roztomilý služky z první sezóny, chiquitě Rosaritě Cisneros aka Robertě (tahle postava si už tenkrát,po čistce v Yellow Flag baru,říkala o vlastní sérii). Anime úplně nesplnilo mý vlhký představy, z chladný profesionálky s temnou minulostí vytvořili psychopatický monstrum na prášcích, který trochu schází ze svý cesty bohyně pomsty, vytratila se lehkost předchozích 2 sérií a nahradila ji chvílema zbytečně patetická a dramatická vlna. Celkově dojem stejně rozporuplnej jako z příběhu s "upíříma" dvojčatama z Rumunska (příbeh 1.,série 2.). 3,5*

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Želbohu, žádný rozdíl mezi 1. a 2.dílem, jak přes kopírák, schéma je prakticky stejný: pátrání a koumání jak ukrást ten či onen artefakt, na závěr objevení tajemných kobek za nechtěnýho doprovodu "záporáka". Do třetice by to rozhodně chtělo alespoň trochu upgradovat námět...

Lovci zločinců (2011) (seriál)

Zajímavej nápad, má potenciál. Seriál má slušný tempo, líbí se mi především Caviezelovy "punisherovský" metody (i když jsou kolikrát hodně přes čáru). Uvidíme jak se bude dál vyvíjet, zatím 4*.

Ninja (2009)

Hvězdičky jen a pouze za těch pár akčních scén, příběh je naprostej béčkovej hnůj, název zcestnej, jelikož se Adkins v ninjovským hábitu objeví prakticky jen v závěru (toho záporáka v motoristickým "ninja" obleku á la Splinter Cell nepočítám). Zlatej Ninja Assassin!

Martial Law - Stav ohrožení (1998) (seriál)

Případy jsou laciný a obsahově je lze srovnat s Odpadlíkama a podobnou produkcí týhle seriálový éry. Za pozornost stojí jen bojový scény, který jsou na seriál dobře choreograficky provedený, zkažený (a někdy i vtipný) záběry na závěr a tady celkem sympatickej Sammo Hung. 2,5*.