Španglicky snadno a rychle (2004)

Komediální prvky by se daly spočítat na prstech jedný ruky, z části je to romantický, největším dílem drama (ale skromný a držený na uzdě tak akorát). Velice upřímný, opravdový, ničím se nepodbízející ani citově vydírající ,byť malých dojemných scén je tam požehnaně. Paz Vega je okouzlující, Sandler tam pasuje, hysterka Téa Leoni mě s*ala, ale taková měla její nevyrovnaná role být. Malej velkej film, na kterej musí přijít čas a nálada. Mně se to trefilo do obého.

Transformers 3 (2011)

Mělo to být epický završení trilogie (což už samozřejmě neplatí,jelikož budou minimálně další tři), ale už mi to nezpůsobuje erekci jako první díl, naopak má každej další klesající tendenci. I když vývoj příběhu se svým způsobem snaží někam posunout, zpracování se moc nedaří a omezuje na akci (která je pořád efektivní), trapně komediální prvky a angažování nepatřičných modelín z Cosmopolitanu (vždycky když se Rosie objevila na obrazovce měl jsem pocit, že sleduju reklamu na Taft). Nicméně, když je miluju, nemám co řešit, takže budu s napětím očekávat s jakým novým přístupem se Bay vytasí příště a jestli budou tvůrci vůbec schopni vymyslet něco inovativního (a že by to změnu přístupu potřebovalo jak olej do Bam-blbýho motoru..) nebo natočej další drahej "deceptikonskej šmejd". Slabší 3*.

Mládí v hajzlu (2009)

Youth in revolt je bible teenagerů. Knížka mě neskutečně bavila, byť jsem přečetl jen první díl. Nikdy jsem se upřímně a někdy i nahlas nesmál u psanýho textu. Film jí nesáhá ani po podrážky ošlapaných kecek. Minimálně první půlka je nuda. Vtipů,který v knize fungovaly si tady divák skoro nevšimne, prostě je přejde. Tam, kde jsem se při čtení řezal smíchy se tady decentně pousměju. Michael Cera mi dřív nevadil, až tady, v další z jeho rolí ušlápnutých paniců, jsem si uvědomil, že vlastně neumí moc hrát a profituje víceméně jen ze svýho vzhledu nafukovací panny a věčnýmu výrazu umělý vagíny. Zpackaná knižní předloha, o vykastrovaným dabingu nemluvě.

Maraton lásky (2007)

Nijak vyjímečná, ale koukatelná a sympatická polokomedie/poloromantika, snesitelná hlavně díky Simonu Peggovi (hrát tam ale kdokoli jinej, na 3* by to nestačilo).

Rudý škorpion (1988)

Jeden z nejlepších švédových filmů ze zlatý éry, né-li vůbec nejlepší. Na svou dobu a přímočarou kýčovitost akčňáků je to koukatelný a Lundgren aka Nikolai je nejdrsnější specnaz ze všech ruskejch Ivanů. Co je pro Arnolda Komando, je pro Dolphiho Rudý škorpión.

Wolverine (2013)

Na Rosomáka v Japonsku jsem se těšil tuze,ale potenciál tohohle úžasnýho prostředí je nevyužitej (najde se v něm sice všechno, co by divák od komiksovýho blockbusteru odehrávajícího se v Japonsku čekal a fanoušek všeho japonskýho samým blahem zamasturboval - ninjové, yakuza,holka s katanou..silver samurai?), ale tak nějak si toho moc neužije a krom výletu na šinkanzenu na něj atmosféra země vycházejícího slunce moc nedýchne (naopak mu cestou do pusy nalítá spousta much..muši-muši ). Kostra filmu trpí nedostatkem adamantia, v tom to je. 2,5*.

Superman 4 (1987)

První 2 díly byli v rámci možností fajn, ale tohle už je vážně přes čáru (kokainu). Ultrainfantilní děj příběhově srovnatelnej s prapůvodníma animáčema (Lex Luthor vezme spermamanův vlas, přidá kapku aspiku ze sámošky a černýho prášku, asi uhlí proti průjmu,vyšle ho na jaderný hlavici ke slunci a obratem se vrátí Nukleární muž? Haha,animovaný verzi někdy z šedesátek bych to odpustil a bavil se,ale tady fakt ne. Do toho všeho ošklivá Lois Laneová s orgasmem při každým setkání s opláštěncem a laciný mírový poslání. Kýč non plus ultra.

A-Team: Poslední mise (2010)

Novej A-team je lepší než jsem čekal, tudíž pálím vostrejma čtyřma. Seriál si vybavuju matně, pár dílů jsem kdysi viděl, ale znalost charakterů a náplně jejich práce je celkem dostačující (i bez ní by to šlo, ale zážitek by nebyl kompletní). Akce je místy trochu nepřehledná, za to hodně ulítlá (tank kraluje) a je jí tam víc než dost. Ruku v ruce s humorem tvoří ideální pár. Na všech zúčastněných je vidět, že je to baví a z filmu je to cítit.

Zakázaná zóna (2010)

Těžko hodnotitelný ,jelikož se tam po celou stopáž opravdu nic moc neděje (ale když už, je to příjemně překvapivý jako scéna potopení stíhačky či jediná akčnější napadení "konvoje"). Filmů podobným tématem monster, který jsou "tam někde venku",dělají spíš křoví a sem tam se objeví nějakej vocas, voko či chapadlo je víc, ale tenhle je přeci jen trochu netradiční, je to spíš taková romance na pozadí návštěvy 3 druhu (přičemž právě ty romantický pasáže mě tam ale občas štvali, byli zbytečně zdlouhavý a nezajímavý). Celkově je to spíš takovej deep-house-electro klip nataženej do hodiny a půl,kterej neurazí, ale ani nevzbudí úžas coby netradiční nízkorozpočťák. Ale ty blikající chobotnatky byly fajn. 2,5*.

Výměna manželek (2005) (pořad) odpad!

Po křečovitém vyprázdnění se řídká stolice zpravidla spláchne, Nova ji vysílá v hlavním vysílacím čase. A jsou tací, kteří se na ni dívají. Je to úchylný a smutný stejně jako tahle šou.