Nebezpečný žralok (2011) (TV film) odpad!

Nejvíc prostoru má žralok asi na ilustračním obalu dvd, takže stačí kouknout na něj. Film je naprostá stupidita, zahodit!

Appaloosa (2008)

Výrazný herecký obsazení x nadmíru slabej scénář, nemájící žádnej dramatičtější moment . 2,5*

Arthur (2011)

Překvapivě dobrá komedie, hlavně co se hlášek týká, i přes to, že je mi hlavní představitel v jádru nesympatickej. Ale tady byl i pro mě celkem snesitelnej. 3,5*.

Kauzy podle Kate (2011) (seriál)

Celkem fajnovej a pohodovej séroš na víkendový poledne. Kauzy nejsou nijak zvlášť zajímavý,ale držej si svůj standard (byť přiznávám, že nesleduju pravidelně). Sarah Shahi je sexy, vitální, živočišná a drzá, koukám na to především kvůli ní,ghí. 3,5*.

47 róninů (2013)

Není to až takovej průser, jak jsem po zdejším hodnocení čekal, víc jak průměr si to ale bohužel nezaslouží. Není to snad ani příběhem,kterej byl pro využití v mainstreamovým filmu dostačující (i když pojmout legendu jako fantasy je trochu zvrhlý, byť to s ní má společnej jen počet róninů a nějakou motivaci, jinak pranic společnýho), ale spíš jeho nezáživností. Potenciál to mělo velikosti nodači, využit nebyl ale ani do velikosti wakizaši. Keenuovi to sice se samurajskou visáží seklo, ale jeho role působila trochu jako nastrčenej "hvězdnej" panák pro zvýšení návštěvnosti. Většinu pozornosti pro mě uzmul charizmatičtější Hiroyuki Sanada. Choreografie,která to mohla zachránit, nebyla ale taky nijak zvlášť promakaná (řekl bych,že i malinko odfláknutá). Kdyby raději natočili reálný zpracování příběhu 47 róninů na způsob ultimátních 13 samurajů od Miikeho, který v menším počtu udělali mnohem větší humbuk (aspoň,co se setnutých údů týká), se Sanadou v čele, udělali by líp. Je to škoda, nápad spojit středověký Japonsko se žánrem fantasy působil víc než zajímavě.

Holka na hlídání (2007)

Sociální výpověď obyčejný holky,co poznala život newyorský smetánky, coby její chůva. Film nijak zvláštní či vyjímečnej,není to ani avizovaná komedie,romantika či drama, ze všeho to má zanedbatelnou špetku. Působí trochu jakoby ani nevěděl čím chce vlastně být, přesto se na něj při správným rozpoložení a nicneočekávání podívat dá (kdyby v tom hrál ovšem méně známejší hereckej ansámbl, asi by ani nestál za pozornost).

Simon Birch (1998)

Velkej příběh o malým človíčkovi, kterej naplnil svoje poslání. Nevím do jaký míry tvůrci pozměnili Irvingovu předlohu, ale ať už to bylo jakkoli, udělali to perfektně. Dojemný scény střídají na odlehčenou ty komediální a tak to plyne až k očekávanýmu závěru (kdy nevíte jak, ale víte, že to přijde). Ale přijde to hezky a důstojně. Navíc jedno z nejhezčích přátelství jaký kdy ve filmu byli spolu s perfektními výkony obou dětských herců. Krásnej, čistej film. Kdo nemá srdce z kamene nebo zaražený prdy, musí hodnotit víc než jen průměrně.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Jako pokus o cosi novýho se to cení. Příběh ale ve finále dost prapodivnej, princezna byla fajn, ale princátko měl charisma spálený topinky. Výprava dobrá, na naše poměry pěkný digitální zpracování draků, ale dle traileru jsem soudil, že jim věnujou víc než 2 scény. Bylo by ale dobrý, kdybychom točili víc dobrodružných pohádek na týhle bázi, většinová produkce snažící se vrátit ke klasickým kořenům už nudí.

V žáru noci (1967)

Konec mohl být možná rafinovanější, ale prim v příběhu hraje v podstatě vztah Poitiera, Steigera a fungování osamělýho černošskýho vyšetřovatele v prostředí nepřátelskýho rasistickýho burákova. Na svý stáří parádní krimidrama.

Utržený ze řetězu (2005)

Jednoduchej,ale vážně fajnovej námět pro akční film- rváč, jenž získá jinej pohled na svět plnej násilí jakej znal doposud, díky klavírní hudbě. Dramatický pasáže fungujou dokonale,stejně vztah dětinskýho Jeta a dobrosrdečnýho Morgana, dobře zvolená byla i ta nenápadná zrzka. Ty akční u mě sráží na kolena typicky přiblblá francouzská ingredience v podobě ultrazběsilý nereálný akce a lá všechny "arény smrti" a podobný píčoviny z devadesátek (který jsem sice hltal,ale v tý době nosil prestige a poslouchal šmoulí hitparádu) s naprosto nevkusnýma kostýmama a lá Mad Max, nemluvě o ostnatých drátech, sekerách a řemdizích?! Proč? Jakoby byly naroubovaný z jinýho filmu. Choreografie samotná je ale dobrá (bodejť by ne, když ji režíroval veterán Yuen Woo-ping). Nebýt těhle detailů, aspiroval by Danny the Dog možná na 4*.