Herbář (2013) (pořad)

Moderní průvodce světěm bylinek s návody jak udělat šťávičku,sosíček či lehký pokrm + nějaký ty informace a fakta. Spokojeni budou především vegetariáni, vegani a Vincent Vega (dej mu pánbu věčnou slávu), ale najde se i využití na masitý pokrmy. Vizuálek opět pěknej jak už to u podobných pořadů bývá, celkově je to ale krapet nudný a omezený právě těma bylinkama. Naštěstí se na to aspoň dobře kouká díky sympatickým průvodkyním v podobě Kačky Winterový a Lindy Rybový, hvězdičku za obě, od těhle dvou slečen si nechám naservírovat i vařenou fusekli s cuketou (a to je co říct, protože cuketu fakt nerad).

Muž proti muži (2006)

Celkem slušnej survival začátek slibující zajímavej hon v zasněžený divočině ztrácí postupem času dech i tempo a zbytečným natahováním oddaluje finále. Mysteriózní vsuvka v pustině s indiánem a likérmamá v závěru sama o sobě nebyla špatná, ale do filmu mi vzhledem k úvodu nějak nezapadla. Herecký duo bylo ale velmi dobře zvolený a jak Brosnan tak Neeson odvedli kvalitní práci.

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Přitroublá,ale zábavná béčková akční fantasy klasika z videopůjčovny, nesmrtelná jako Lo Pan. Kung-fu,magie,gumový příšery,pitomý dialogy,ale svoje nostalgický kouzlo to má(především pro pamětníky).

2 $ocky (2011) (seriál)

Sitcomů s holkama v hlavní roli není nikdy dost. Mezi prostořekou a ostřílenou rebelkou Max a naivní, ale dobrosrdečnou blonckou Caroline to klape $kvěle, humor je přirozenej a baví, prostředí originální a (L)Oleg nadrženej. Chtěl bych mít takový střelený spolubydlící. A dát si s nima sendvič. K snídani.

Zapadákov (1973)

Kit a Holy jsou Bonnie a Clyde 80.let, byť motivace k jejich činům tady není tak jednoznačná a cílená. Snad to bylo daný mentalitou američanů tý doby, neschopností domyslet důsledky svých činů, touhou po svobodě, vyvázání se z rutiny a mladickou nerozvážností. Příběh doprovází vnitřní monology 15-leté naivky Holy, popisující všechno jako prázdninový dobrodružství dvou milenců, milenců kteří na svým výletě zabili pár nevinných lidí. I přes jejich činy a nezúčastněný a laxní chování k nim divák pociťuje spíš sympatie než odpor. Ve výsledku celkem oddychová road movie, především díky venkovu, přírodě (lesní výcviková scéna mě dostala nejvíc) a vynikajícně zvolený hudbě. Na svou dobu vyjímečnej snímek.

Parchanti (2010)

Pokud vezme divák v potaz fakt, že jsou Loseři natočeni podle komiksový předlohy, bude se celkem slušně bavit. Tým má sympatický složení a Zoe Saldana sex-appealu na rozdávání,kdekoli se tahle prdelka objeví. Přesto je z toho cítit, že stopáž nestačila pobrat komiks. V akčních scénách to taky trochu vázne, zpomalovačky jsou fajn, ale rychlejší scény postrádaj adrenalín a nějakou tu vymazlenou choreografii. 3,5*

Deník Dity P. (2013) (pořad)

Oplácaná mamina Dita na mě působí jako jedna z těch paniček v domácnosti, kde vydělává manžel a ony čtou jen časopisy pro zralé ženy,sledují trendy, kultivují svůj byteček a pořádají posezení s kamarámrdkami. Její protivnej hlas,nezáživnej projev a chabá slovní zásoba nemá čím zaujmout, vizuál to má moderní a hezkej,ale nudný to je jak reklama na kuřecí bujón od Vitany.

Steven Seagal - Muž zákona (2009) (pořad)

Steven býval macho, teď si mastí ego. Mám toho zavalitýho strejdu rád, vždyť jsem vyrůstal na jeho filmech, kde lámal údy neřádům o sto šest (nebo o koleno) a zarážel vývrtky do čela, ale teď? Vozí si zadek v policejní káře a sem tam pokárá sútrou nezletilýho afroameričana na cracku či opilýho houmlese, co přejde na červenou. Na druhou stranu je třeba říct, že tahle reality šou je to nejzábavnější co za posledních pár let natočil.

Disturbia (2007)

Velice vydařená variace na Hitchcocka pro mladistvé, s parádním LaBeoufem (ten kluk je talent od přirození) ,řemeslně skvěle vybudovanou atmosférou od první romanticky laděný třetiny (kdo by nechtěl prožít románek s kočkou od vedle Sarah Roemerovou je gay!), přes dramatičtější náznaky v druhý až po vygradovaný finále.

Colombiana (2011)

Zoe Saldana je sexy ebenová chiquita, co na tom ,že se svýma 150cm a 40kg není s obří sniperkou moc uvěřitelná. Potíž filmu je v tom, že si tak nějak po celou dobu drží stejnou laťku bez výraznějších zvratů a silnějších momentů a i když se na to v tomhle žánru hledět moc nedá, některý věci mě z principu urážej (malá Cataleya zvedající jako prd 50 kilový víko od kanálu,o útěku bandě parkuristů nemluvě, strejda sejmuvší bez skrupulí na ulici plný lidí auto ,aby jí ukázal o čem je zabíjení a přijíždějící cajti, který je bez povšimnutí nechají odejít, první mord ve věznici, kdy maršálové neznámo jak vědí k jaký cele běžet apod.) Ale čert to vem. Právě vykonstruovaná vražda v base, spolu s ultimátní bitkou v koupelně před koncem a závěrečný krmení pejsků jsou asi nejlepší momenty filmu, kdyby se to celý drželo v týhle lajně, bylo by to super. Celkový barevný ladění filmu a nenápadný hudební podkresy jsou fajn. 3,5*.