Život je zázrak (2004)

Život je zázrak byl pro mě velké zklamání, a možná i místy utrpení. Já chápu, že mentalita lidí je v různých zemí odlišná, ale tento způsob zpracování byl pro mě až paradoxně ironický, a měla jsem pocit, že hlavní hrdinové působící v tomhle snímku jsou ztvárnění jako nějací sedláci, či burani, kteří tuhle těžkou situaci berou na lehkou váhu a nelámou si s ničím hlavu. Přitom doba byla zlá, poměry těžké, lidé ztráceli své blízké, rodinu a domovy a tohle nadlehčení veškerého stavu, který se zde utvářel se mi tedy příčil. Vůbec se mi nelíbilo režijní zpracování a ten hudební doprovod mě dost iritoval, měla jsem pocit jako bych koukala na nějakou grotesku. Možná to byl záměr vytěsnit v tomhle filmu veškeré obtížné podmínky, ale pro mě to bylo všechno až příliš absurdní. Jediná pozitivní postava, která stojí za uznání, je osel, zlomený láskou, který zachrání víc, než jen život.

Televizní noviny (1994) (pořad)

Výborný komentář Will_X =) Asi tak, k tomuhle "výbornému" publicistickému pořadu =) Taková uříznutá kančí hlava, to je teda věc =)

Sněhurka a lovec (2012)

Já si bohužel nemůžu na nic hrát. Mě se Snow White and the Huntsman líbil. Nenudila jsem se, napínavé to bylo, jakási láska taky, dokonce jsem se i zasmála a královna pěkně Sněhurku za "pačesy chytila" =) Věřím ale, že spoustu z vás je vůči téhle banální otřepanosti skeptický. Pro tentokráte však stojím na opačném břehu, i když to neznamená, že bych s kritikou nesouhlasila. Zajímavý komentář: Fony =)

Nezastavitelný (2010)

Možná postupem času trochu měknu, ale nejsem zrovna ten tip člověka, který dává čtyři hvězdy na shlédnutí, jen proto, že ve snímku hrají dobří herci. A pro mě D. Washington dobrý herec je. A taky nejsem fanda typických akčních filmů, kde se stane nějaká katastrofa, a ta se musí i hned napravit. Ale Unstoppable je thriller, který vás zahrne takovou energií, akcí a vtipem, že ani sekunda tisíciny tady nemůže přijít nazmar. A to že je ve vlaku toxický náklad pro mě v tu ránu nehraje žádnou roli, pro mě je důležitý moment, že plán kteří hrající géniové vymyslí, je začátek nekompromisní jízdy, která vám pořádně zvedne adrenalin.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Taktéž můj první film, který jsem od režiséra Kima viděla. A musím říct, že doteď jsem neměla žádné zkušenosti s poetickým dramatem. Bom yeoreum..je velký film s velkým F.. Výborná režie, a úžasná kamera, která zobrazuje skvostné detaily přírody, ať už té živočišné, nebo té rostlinné. Výborné jsou také ukázky individuálně vizuálních záběrů na konkrétní moment ročních období. A to je pouhá jedna z mnoha částí, které mě tolik duševně zasáhly. Uvidíte zde také, jak člověk snadno podlehne lidským neukojitelným potřebám a jejich žádostivosti nad tím vším duchovním prozřením, kterým se zasvětil. A konečně závěr, kde dochází k zadostiučiněnému pokáním a uvědomění si vlastní hodnoty se společným nalezením svého duchovního prohlédnutí. 8/10

Cesta do zatracení (2002)

S. Mendes je velice talentovaný režisér, o tom svědčí i hodnocení, které jeho snímky mají. A samozřejmě Road to Perdition není výjimkou, jde vidět, že je to taktéž velice vydařený film. Co se týče hereckého obsazení, je pravda, že sice dodává tomuto chmurnému příběhu nemalou jiskru, ale nemůžu se ubránit dojmu, že nejen příběh, ale také i herci působí místy dost ponuře, čímž se kvalita snižuje a pro mě tím pádem ubírá na celkové stylizační hodnotě.

Ledové království (2013)

Frozen je pohádka ze světa pohádek, plná krásných postav, krásných ledových barev a krásných vtipných a emočních scén =) Jediné, co bych vytkla je zpěv, zdálo se mi, že tam na můj vkus až moc zpívají, a častokrát docela zmateně. Nicméně pořád má podle mě Buck a Lee velký animovaný potenciál =)

Herkules (1995) (seriál)

K. Sorbo není žádný génius, to přece víme, a Herkules není žádná sláva, přesto mám pro tento seriál slabost. Sledovala jsem ho jako malá s bratrem a vždycky jsme se výborně bavili. Ať je Herkules jakýkoliv, opomíjím všechny nedostatečnosti. Vím, že jich je spoustu, ale vždyť tento příběh je z dávných časů, z časů mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí..a Herkules vše překonal svým srdcem =) Ne, pěkná troječka. Na tohle rádoby fantasy budu vzpomínat v dobrém, pro mě je to jedna velká ironie, ale v dobrém slova smyslu =)

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Asi je to klasická Burtonovka, ale i když je tenhle génius místy prohlédnutelný, pořád je to génius..Výborná hudba, a ten temný příběh s mrtvou nevěstou je stejně originální. Přesto mi tam na čtyři hvězdy něco scházelo, možná ten humor mi byl vzdálenější a asi celý ten animovaný příběh byl pro mě chladnější, než jiná jeho tvorba, na kterou jsem zvyklá. 7/10

The East (2013)

Proniknout do anarchistické aktivistické skupiny, je asi snažší, než jsem si ve skutečnosti myslela..Trochu prokouknutelný a místy nepravděpodobný snímek, který si myslím nemá úplně jasno, kam složit nohy. Stát na srázu a rozhodovat se skočit nebo zůstat stát, je zřejmě pointa filmu. Pro mě průměrné psychologické drama, které však mohlo mít mnohem větší ambice.