Jako za starejch časů (2012)

Bez A. Pacina by to byla nuda, ale už jen ten pohled na něho, vám zlepší náladu. Avšak celkový dojem z tohoto filmu, je spíš průměrný. Scénář mohl být více propracovanější a příběh spletitější. Ale jo, šlo to.

Malý kousek nebe (2011)

Ou ta K. Hudson je prostě k sežrání =) A dát ji dvě hvězdy by byl hřích, už jen kvůli ní =) Ovšem příběh téhle všemožné komedie, romantiky a všeho na co si vzpomenete, je dost diskuzní. Filmy o smrtelných nemocích, když tvůrci vědí, jaké jsou hranice snesitelnosti, aby se s z nich nestaly žrouti na vytřískání emocí, mám ráda. Nerada to říkám, ale A Little Bit of Heaven, stojí hodně na tenkém ledě.

Cindy (1984)

Maurizio De Angelis a Guido De Angelis jsou géniové. Jejich hudba je senzační, a pokud se celým příběhem brodí takový skvost, malé a nepatrné chybky přejdete. Tahle moderní popelka má v sobě velkou jiskru. Viděla jsem Cindy tolikrát, že mi už ani nepřipadají její nedostatky nijak důležité. Pro mě je to romantika jako bič a ještě k tomu s krásnou hudbou. Úvodní píseň tohoto snímku se stala před lety hitem, co víc si ve filmu přát =)

Velký Gatsby (2013)

Leonardo byl úžasný, protože kdyby nebyl, nebyl by ani Velký Gatsby takovým frajerem, jakým byl. Je mi líto, že jsem nikdy Fitzgeralda nepřečetla, ale na druhou stranu mě čekalo mnohem větší překvapení. Bohužel, ale ne jen v tom pozitivním slova smyslu. The Great Gatsby si určitě zaslouží větší hodnocení, než jen průměrné, protože herecké obsazení bylo parádní, hudba byla pro tento příběh inspirující, a samotný děj velice niterný, jenže celkový obraz nebyl úplně zářný. Od Las Vegas to nemá sice daleko, ale ten přílišný a neuměřený počet barev a světel ve mě zanechal akorát tak velký kontrast. 7/10

Dluh (2010)

Není to špatné drama, ale není to dobrý thriller. Suché místa, a ospravedlňování po 30 letech je vcelku ohraná fráze. A tak nějak jsem těm "mladým" agentům tu jejich roli nevěřila. 5/10

Den před krizí (2011)

Zajímavá zkušenost vidět něco takového, jako je Margin Call. Nic tomuto filmu podobné jsem ještě neviděla. A musím říct, že i když se celý film točí pouze v jedné rovině, která zobrazuje 24 hodin finančních investorů, kteří řeší problém, jež je natolik závažný, že změní životy milióny lidí, má svou průbojnost znatelnou. Jde vidět, že J. C. Chandor věděl, co dělá, protože to tempo, ve kterém je tohle drama natočeno má sice své skulinky, ale ty jsou jen nepatrné.

Frajeři ve Vegas (2013)

Filmové legendy a všechny pospolu ve Vegas. Už jen taková maličkost se dá vyjádřit slovem wow. Bylo pěkné se na ně koukat, a i když byl tento film místy dost nostalgický, nemůžu se ubránit názoru, že jim role starých kamarádů, kteří si potřebují dokázat, že ještě do starého železa zdaleka nepatří, fakt seděla. A taky je jisté to, že až tihle mistři odejdou, bude na tomto světě zase o něco smutněji. Já neříkám, že byl tento snímek bůh ví jaká bomba, ale příjemně se u něho rozptýlíte, a zažijete i nějakou tu legraci. Takže proč šetřit hvězdami? =)

Silent Hill (2006)

Silent Hill by si klidně ty čtyři hvězdy zasloužil. Je to originální snímek, který má svou smysluplnost a originalitu. Je zajímavý, strašidelný a tajuplný. Závěr mě trochu zklamal, protože všechno to, na čem Silent Hill celou dobu stavěl, si svou nepečlivostí zase strhal. Až na výjimku v "bílém obýváku", jak tvrdí kleopatra..

Otevřené moře (2003)

Proč tři hvězdy? Nevím, asi mi ta absurdní situace s pochybnými a nemotornými manželi přihrávala do karet =) A samozřejmě být v jejich kůži by nechtěl být nikdo, takže oceňuji bilanci Ch. Kentise, se kterou daný snímek natočil.

Enderova hra (2013)

Byla jsem lehce zklamána, protože se v této hře, opravdu pouze hraje. Všechno mi přijde strašně neosobní, a vesměs mi celý příběh nepřipadal ničím zajímavý, tedy až na ty efekty. Pokud jde člověk do kina na 3 D, věřím, že zážitek to může být pěkný, ale samo o sobě to poutavé není. Ono vás to věčné přecházení z jednoho výcviku na druhý až se dostanete na samé nekonečno a možná ještě dál, za chvilku omrzí.