Resident Evil: Afterlife (2010)

Ultraviolet v apokalyptickém světě si přestává lámat nohy nad komolením příběhů Residentovských her a jde si cestou vlastní, kdy si z předloh půjčuje jen jména postav a pár potvůrek (přítomnost Resident Evilovského Pyramid heada z pátého dílu herní série byla dost příjemná, stejně tak mutace psů známá z ostatních dílů) a zbytek si prostě podle libosti půjčuje z jiných zombie filmů. A poprvé je to opravdu zábava, kdy má člověk tendenci užívat si zběsilé tempo zábavného béčka a srát na to, že to má v názvu jeho oblíbenou videohru. Afterlife je lepší než zmíněná Ultraviolet i všechny předchozí díly téhle filmové série. Ali Larter přestává být oproti Extinction nevýrazná a krade si pěknej kus filmu pro sebe, normálně je středem mých vlhkých snů Mila, ale dneska večer je mým nezvratným osudem podlehnout sexappealu jiné zombie kydličky. Co se 3D:***** týče, nemůže být tentokrát o ubohé konverzi 2D filmu ani řeč, tady je vidět, že si tvůrci s celým filmem neskutečně vyhráli a sledovat jejich práci je slast. Prostorovost je znatelná i v bezefektových scénách, ale efekty, a že jich je, to je nářez! V obýváku mi pěkně hutně pršelo, kulky, prach i kusy zdí lítaly z obrazovky až jsem si říkala: "Kdo to bude do prdele zametat?", krev mi cákala až do ksichtu, no prostě 3D tentokrát nemá jedinou chybu a předvádí kousky, o kterejch si kdejakej profláklejší film může v téhle oblasti nechat jen zdát. Zvuk taky neměl nejmenší chybu, moje kino otočilo barák vícekrát než by dokázala kdejaká kuří nožka. Nevím, kde se to ve vás pane Andersone vzalo, ale jak jste natočil nejnudnější film série, zvládl jste i ten nejzábavnější (že byste se při Rallye smrti i něco naučil?), chválím. Film 70% 3D 100%

Resident Evil: Zánik (2007)

Do prvního dílu šoupneme psy, do druhýho Nemesis a na ptáky jsme krátký, ty si necháme až do trojky... Neuvěřitelný jak dokázali filmaři ze Silent Hilla všechny důležité rysy a trademarky herní série narvat do jednoho dvouhodinového filmu a nadmíru dobře, zatímco parta kolem Resident Evila na totéž potřebovala filmové díly tři a ještě v nich bez vyjímky kult výborné survival série totálně poplivala a zprasila.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Herním předlohám dějově nejvěrnější díl série, ač jim není věren skoro vůbec a scénář je jedna bota za druhou. A všem těm botám se loupou podrážky ihned po nazutí. Z úvodní trilogie se mi ale na tohohle Resiho koukalo zdaleka nejlépe, s nejnižším faktorem utrpení. Plusové body za Nemesis a Jill Valentine, obě potvůrky jsou herní předloze vzhledově věrnější než jak je moje ranní podoba v zrdcadle věrná mně (v Residentském vesmíru každopádně charakterově i dějově jeden průser vedle druhého, dostal se v těch hrách kurva alespoň někdo z tvůrců dál než za intro?). Mínus naopak za Carlose, od jeho pixelové verze bych se klidně nechala dobrovolně pokousat, zato jeho filmové verzi bych nejradši udělala totéž, co Odeda Fehra potkalo v Drool. 50%

Resident Evil (2002)

Zatím mám dohrané první čtyři díly, z toho Nemesis opakovaně. Ve filmu bohužel shlédávám jen minimální podobnost s hrama (narozdíl od dvojky). Jmenovat se to jinak, najdu podobnost s Resim snad jen u zombie dog a jiných potvor, nikoli v příběhu, atmosféře či prostředí. V porovnání s předlohou sračka, v samotné úvaze slabý béčko, co vykrádá jiná béčka. Viděno dvakrát s odstupem několika let, dojem de facto beze změny.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Parádní 3D i celkové technické zpracování, prostě radost pohledět i poslouchat, domácí kino div neposkakovalo veselým hobitím tanečkem. Dějově ale dost vleklé, bavilo mě setkání s troly a setkání s Glumem, jinak jsem ale byla většinu stopáže v podobném rozpoložení, jako když v práci tvrdnu přesčas, tzn. že parta může bejt sebelepší, ale stejně se sem tam neubráním nervóznímu pokukování po hodinkách. První půlhodinka mi, nebýt alespoň toho pěkného 3D, nesedla vůbec. Snad bude druhý díl živější, dráček mě docela navnadil.

Chuck (2007) (seriál)

Ďáblův sluha přes kopírák, jen nevšední zmetky uprchlé z pekla vystřídali všední agenti a zaporáci. Což je bohužel jen a jen na škodu. Uvidím, zda to vůbec dotáhnu do konce první série, zatím (pět dílů za sebou) bych si daleko raději zopakovala toho sluhu. 50%

Wolf Creek 2 (2013)

Není to tak dobré, syrové a pod kůži se zarývající jako předchůdce, přesto dokáže udržet celou stopáž v takovém tom nepříjemném surovém dojmu, že se to skoro děje vám samým. S navázaním na první díl tvůrci neudělali nejmenší chybu, jak se na scéně objevil Mick Taylor, srdce mi zaplesalo pomalu až do střev a ven. Freddy, Jason a další ikony dneska už za moc nestojí, zato tenhle buran umí s vyvražďovacím thrillerem moc pěkně cloumat. 80%

Soudný den (2008)

Filmy, při jejichž stříhání dostane střihač epileptický záchvat, takže je pak akce přehledná jak festival v Riu, moc nemusím. Což je v tomhle případě dost na prd, páč akce tu tvoří takovejch 75% stopáže a já z ní díky tomu šílenýmu a nesmyslnýmu šmikání měla naprostý hovno. První čtvrthodinka a sem tam trocha pokoukáníčka na Rhonu, víc mě na tomhle kalnym vývaru z apokalyptickejch filmů neoslovilo. 30%

Glee (2009) (seriál)

Muzikály miluju, ale v kombinaci s dobrým příběhem, či vizuálem (Rent, Chicago, All that Jazz, Rock of Ages, Moulin Rouge apod.). Glee jsou jen puberťácká soap opera alá Beverly Hills apod., oživená o písničky, které snad každý zná, přičemž si ještě podkopává nohy jejich výrazným krácením. Postavy jsou vesměs žánrové stereotypy a šedé myši, kterých byste si pomalu nevšimli, ani kdyby vedle vás seděly v lavici. Tenhle seriál bych doporučila spíš hltačům Superstar a všelijakých Talentů (což jsou pořady, které pro jejich ubohost nemůžu ani cítit). Vzdávám v půlce první série. 50%

Maison close (2009)

Nehorázná zrada, na kdejakém webu je tenhle film propíranej, jak kdyby v něm Cynthinka hrála roli div né největší (dobře to zas né, ale je často zmiňovanej jako jeden ze zásadních kousků její filmografie). No dobrá, staženo, proklikávám narychlo, Cynthinka nikde, proklikávám pomaleji, Cynthinka furt nikde... Pro jistotu sjíždím závěrečné titulky a jo, je tam a tak si říkám, do prdele kde? Má na mě snad nedávnej otřes mozku nějakej zčerstva objevenej následek? Fajn, znova a tadá, Cynthinka je na scéně, hezká jako vždy, ale zase blond, za což se teda opět zlobím, ale alespoň, že tě Evičko vidím, moment, cože, kočička mrkla do kamery, nastavila na prohlídku prdelku, deset vteřin a je pryč, záběr na jinou, střih, zdar. A to je skoro všechno, nestřihne si tu ani pidi číslo, to už je dýl vidět její jméno v titulcích... Krátce řečeno, tenhle fim je nehoráznej podvod, co se jedné filmografie týče. Podvod podvodnější než sex v běžných filmech. Ještě že byl volně nalezitelnej a nestál mě ani vindru, to by teprva placka lítala. A je to škoda, páč šukačky, a tudíž i film jako celek, nevypadaj vůbec špatně. Jen ty holky ve velkejch akcích nejsou tak hezký, jak by obsazení evidentně umožňovalo. Moje zaujatost sráží hvězdu dolů a hned po použití bude můj harddisk pročištěn. Jestli k nějakýmu použití vůbec dojde, stejnak mám momentálně pravačku mimo provoz a až bude zase ready, prokliká se nejspíš k něčemu, kde už je zase Viruska plně využita, tak jak se sluší a patří. 50%