Scientologie, pravda o lži (2010) (TV film)

Newspeak má pro lidi s vymytým mozkem hezké označení membot, což je robot pro šíření memů. Zde je vztah submise/dominance mezi adeptem scientologie a jeho pasákem budován tím způsobem, že sedí naproti sobě a auditor řekne své oběti: "podejte mi ruku", ta podá pac, auditor poděkuje a celá akce se opakuje; toto dělají celý den.

Mise nový domov (2016) (pořad) odpad!

Jak se staví domov od pika, teda vlastně od píky. Pergnerová nepřirozená, nevěřim jí ani frndu mezi zadníma tlapama.

Modelky s.r.o. (2014) odpad!

Magnuskovy filmy jsou jak puding s nohama.

Malý pitaval z velkého města - Narkomani (1986) (epizoda)

Výborný Viktor Preiss jako "elitní toxík", nejdřív měl na policajty držku, ale když přišel absťák, tak zpokorněl a zdvořile požádal o trošku perníčku. Pak se pokusil proskočit oknem. Asi nejlepší díl z celé série.

UFC 193: Rousey vs. Holm (2015) (pořad)

Ronda Rousey působí jako nafoukaná hlupěna, na začátku se odmítla pozdravit se soupeřkou, což je nevhodné. Taky pak dostala sadu. Pěkná bitka.

Vysoké hry ruské mafie (1999) (seriál)

Podstata dokumentu - za carského Ruska bylo s politickými vězni jednáno s respektem, kdežto kriminálníci (blatný svět) měli ty nejtěžší podmínky. Pod rudou hvězdou se situace obrátila o 180 stupňů, banditi dostali ve věznicích privilegia a ve vnějším světě pomáhali nastolit bolševický řád, vznikl mocenský triumvirát - nomenklatura/tajná policie/vorové v zakoně. To se přeneslo do současného Ruska. Petr Cibulka a jeho siderické kyvadélko mají tedy pravdu, že RF je říší zla a Putin antikrist. K tomu bych jen dodal, že tyto dynamiky - zlo a antikrista - současný svět potřebuje. Od batolete je každý subjekt jednostranně programován k tomu, aby adoroval Dobro, aby byl užitečný pro společnost, aby se choval Správně, takže si myslím, že predátorské síly zla jsou prospěšné v tom, že znovunastolují v lidské přírodě balanc. A samozřejmě západní svět si nemusíme idealizovat jako říši dobra, tam zase všechno řídí nadnárodní korporace, které z dobytého území vysávají prostředky a budují sofistikovaný systém otrokářů a otroků, tzv. korporátní mrdky (umolousaný prst dělníkova hněvu by mohl ukázat přibližně směrem na nastupující kosmopolitní třídu/Piráty, ale nechme toho).

Duel Frost/Nixon (2008)

Schopný politik musí být především zdatný hypnotizér, musí umět uspat celé sociální skupiny, přeprogramovat je a pak je opět vypustit za novými úkoly. Kdo nadává na to, že jsme u nás měli Husáka, může se utěšovat tím, že v Americe měli nacucaného energetického upíra Milhausa Nixna, kterého se skoro nešlo zbavit.

Utajený šéf (2018) (pořad)

Proletáři všech zemí, spojte se! Zhoďte své okovy! Když k vám přijde pracovat někdo, kdo se nápadně podobá někomu z vašich nejvyšších šéfů, jenom má třeba kníra navíc, tak ho společnými silami odlovte a zatáhněte do skladu nebo do přípravny a tam mu dejte sadu, dokud nepustí, kdo je a co tou maškarádou vlastně sleduje. Určitou nápovědou by vám mohlo být, že je dotyčný obklopený televizním štábem a chatrnou krycí historkou. Ale chuděrky lopaty mají jen omezený lopatský intelekt, buržousta nerozpoznají a u finálního odhalení pak mají dětinskou radost z imbecilních dárků.

Imperium (2016)

Pohádka o tom, jak se skřítek Harry Potter infiltroval mezi zabijáky z Aryan Brotherhood a zabránil vypuknutí rasové války.