Koření života (2007)

Příšerně rozvleklé na to, že to postrádá jakýkoliv výraznější děj. Ani romantická, ani dramatická linie nejsou dostatečně rozpracovány, aby to nějak zaujalo. Kde nic tu nic a dětská postava je zase na pár facek. Zajímavá premisa se tak postupně mění v nudné čekání na cokoliv záživného.

Ostrov (2005)

Druhá půlka trochu drhne, je to opravdu dost dlouhé, ale jinak je to pořád solidní zábava, která má hlavu, patu i myšlenku, a ve které Sean Bean opět hraje ziskuchtivého parchanta:-D

Přestupný rok (2010)

Příjemný film, nikde neujíždí, nikde ani moc nevyčnívá. Na rovinu přiznávám, že Amy Adams mi skřípe na obrazovce téměř kdykoliv ji tam vidím. Fakt, že tady skřípe o něco méně dost oceňuji, Matthew Goode jako herecký partner je moc milá volba. Suma sumárum tvoří celkem solidní dvojici a dokonce jsem se i třikrát zasmála, což(bohužel) u romantických komedií téměř vymírá. Za mě palec nahoru:)

10 000 př. n. l. (2008) odpad!

Tak toto byla nefalšovaná a pravá hovadina. Dělalo mi potíže určit KDY a KDE se celý děj odehrával, neboť to začalo u pravěkých lidí, kteří mluví anglicky, pak je přepadli válečníci na koních s meči a kovovými okovy, pak se z drasticky mrazivé země putovalo přes sněhem zaváté holiny a vrchy až do pralesa s bambusovým porostem, kde byli všichni přepadeni skupinou obřích pštrosů, pokračovalo se přes savany až do pouště a nakonec do kýženého Egypta(sakra...odkud to tak mohli vyrazit?), kde už se staví pyramidy a s těžkými pracemi pomáhá stádo mamutů. 10.000 př.n.l. i s celým svým obsazením je film tak nenápaditý a tak předvídatelný, že je nesmírně otravný. Ochočení šavlozubého tygra či jizvy ve tvaru souhvězdí už výsledný dojem nemůžou srazit o moc níže.

Kick-Ass (2010)

Jsem hodně na vážkách. První polovina filmu byla výtečná, vyvážená a hodně zajímavá, zatímco ta druhá byla divná a zbytečně ujetá. Kick-Ass je zajímavá kombinace žánrů, o které by člověk myslel, že nemůžou fungovat dohromady a ony občas fungují moc hezky a občas je z toho v mozku takový mix guláš, že jsem nevěděla, jak se tím probrat. I přes všechny klady(zejména výjimečně zdařilý Nicholas Cage), je to pro mě ale film na jedno shlédnutí.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

V podstatě celý film se trojčlenná skupinka přesouvá z lokace na lokaci podle naprosto debilního scénáře, který ve svých vrcholných momentech řekne hrdinům, že pokud chtějí do podsvětí tak musí nejdřív umřít, aby o tři minuty později stačilo za to zaplatit a v němž VŠECHNY vedlejší postavy(i vrátný v kasinu) znají hrdinu celým jménem. Nemastného hlavního puboše doprovází(jako obvykle) hláškující černoch a nedostupná "kráska". Originálněji už to ani vymyslet nešlo. Hádes má vizáž zhuleného rockera, zatímco Persefona vypadá jako nefalšovaná šlapka. Trojice neustále naráží na různé řecké charaktery a tváří se jako že o nich v životě neslyšela, aby bylo potřeba to obecenstvu řádně osvětlit, což mi v některých případech přijde snad jako urážka divákovy inteligence nebo už nevím. Jediné plus je, že film v podstatě téměř nikdy nenudí a má dostatečný spád, aby prošuměl bez většího trápení. Hvězdičku za Pierce Brosnana v neobvyklé roli, která byla tím téměř nejlepším ve filmu.

Láska na druhý pohled (2009)

Sami tvůrci nevědí, jak se vyrovnat se ztrátou a chtějí o tom vyprávět hodinu a půl dlouhý film. Když nic jiného, tak tady aspoň přesně víte, co tomuhle filmu zlomilo vaz.

Pan Rosnička (2005)

Podivný, převalující se film, který čas od času protne komplet mimózní scéna a ten správný pocit dokáže navodit až samotný závěr. Nicholas Cage opět nehraje, jen útrpně zírá. Dvě hvězdičky za skvělého Michaela Caina.

Moon (2009)

Zásadnější výtku bych asi měla jen ke stopáži. Vzhledem k tempu a stylu vyprávění je dost úmorná.

Iron Man (2007)

Kromě toho, že je to Iron Man jsem na tom neviděla nic zajímavého.