Fakjů pane učiteli (2013)

Tahle komedie nemá chybu. A to ve všech ohledech. Smál sem se celý 2 hodiny týhle srandy podívaný. Líbil se mi hlavně ten "ostřejší" jazyk, stěry pana Müllera a upjatá Lisi. Cígo a pivko 4ever!!

Na hraně zítřka (2014)

Solidní film se solidním dějem. Akce je plno, příběh je kupodivu, dle mého názoru zajímavý. Vím, že někdo odcházel po tomto snímku z kina zklamán, já jím ale určitě nejsem. Snad jediné minus - škoda, že nebyl čas na nějakou lásku mezi Tomem a Emily :(

Planeta opic (1968)

Velice emocionální dílo, které vždy rád zhlédnu. Konec je docela hrůzostrašný, když si člověk uvědomí, co se tedy asi stalo..

Kámoši až na dno lahve (2013)

Příjemná americká komedie, na který se mi obzvlášť líbilo to "americké kamarádství", které by se u nás v Česku dalo říct vztah. Usínat, objímat, pořád se osahávat s kamarádem / kamarádkou (samo že kluk s holkou a opačně) mi připadalo milý, ale v našich českých končinách raději nezkoušet. Škoda jenom, že Ron dostal tak malou roli a myslel sem, že právě on by třeba mohl mít za úkol, aby se hrající páry prohodily (na což jsem teda celou dobu čekal!). Prostředí pivovaru považuji za příjemné obohacení.

Prince Avalanche (2013)

Vizuálně skvělé, často komediální drama, odehrávající se v přírodě, které nám ukazuje vývoj vztahu a souznění dvou lidí. Díky pomalu plynoucímu příběhu a díky hereckým výkonům Rudda & Hirsche, díky celému tomu, že se děj odehrává výhradně v poklidné přírodě, dostává film úplně jiný náboj. Po dokoukání filmu si člověk uvědomí, jak těžké je si mezi sebou vytvořit přátelské pouto, čím si člověk musí vším projít..

Machři 2 (2013)

Hmm, už to není tak zábavný a "neotřelý" jako první díl. Jeden ze slabších Sandlerových soudků.

Dovolená za trest (2014)

Nenásilná, hezky ubíhající, příjemná rodinná komedie, se kterou se dá strávit příjemný nedělní podvečer. Adam s Drew tvoří hezký pár a Afrika je opravdu úžasná. Terry Crews je fakt zjev, ale vždycky dostane ve filmu takovou roli, která mu dokonale padne. Prostě hezká romantická dovolená.

Sousedi (2014)

Nebýt toho zpackanýho konce, tak to byla dobrá párty. Zac je slizoun jako vždycky, Franco tu má štětinovou roli. Navíc bych ještě vyměnil rodiče - Rogenovi & Byrne sem ani na minutu nevěřil, že by mohli mít dítě, možná bych je dal ke spolku a místo nich bych dal nějaký staříky. Muzika a kamera dobrý.

Lucy (2014)

Po shlédnutí jsem byl ve značných rozpacích. Jednou stranou nehorázný BUM - film se mi líbil, sakra, mít tak využívání kapacitky víc jak 20%, to bych se měl .. na druhou stranu - vymyšlená blbost, lezou z ní černý pařáty a nakonec vyflusne flashku. Takže pade na pade. Beru to jako druh zvláštního filmu, který asi nikomu nedoporučím, ale ani ho před nikým tajit nebudu.

Transformers: Zánik (2014)

Nejsem zarytý kritik série Transformers, naopak, autoboti se mi vždycky líbili, ale líbili se mi s LaBeoufem a s Megan. Neříkám že je Mark špatný herec, nebo že by roli zahrál blbě, ale nehodil se mi vůbec do této role. Navíc, jeho "náctiletá"!???? dcera byla krajně mimo časovou linii (vždyť by to mohla být tak jeho pichna!!). Příběh sem v tom klasicky nehledal, jelikož je to defakto pořád jedno a to samé. Tento díl bych hodnotil jako zdařilý, ač je z celé série Trans(ek) vyloženě nejslabší. Možná už by to chtělo zapřemýšlet nad řádným ukončovacím dílem nebo rovnou ruce pryč.