22 Jump Street (2014)

Ještě lepší, ještě fikanější a ještě vtipnější než první díl. "Čejnink" s "Džonahilem" si film parádně užívají a podávají bezva výkony. Tady peněz za kino rozhodně nelituju. Pecička v žánru komedie za tento rok.!

Divergence (2014)

Očekával sem od takového humbuku daleko, daleko víc. "Čtyřka" byl sympaťák, hlavní hrdinka mi neseděla. Originální příběh i přes to, že jsem celý film čekal stále na něco, co mě dostane do kolen a budu se těšit na nějaké pokračování.

Noe (2014)

Film dobrý, atmosféra dobrá, výkony dobré, ale Noe je zde vyobrazen jako přinejmenším blázen. Je škoda, že herce svazuje scénář a režisér, protože Crowe by měl na rozhodně víc.

Truman Show (1998)

Bezvadný film s velice uvěřitelným hereckým výkonem Carreyho!! :))

Kameňák 4 (2013) odpad!

Klasická česká kok*tinka, na který byl dobrej akorát první díl. Češi prostě točí braky, hlavně že z toho vyšulí pár stovek. Příběh totálně o ničem a Pomeje jako nějakej rastahulič k poblit*.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Film, který je pro mě z těch nej, i když je pravda, že jsem teď hodně habroval v hodnocení. V první řadě se mi tam vůbec nelíbila omladina. Když už bych to chtěl nějak "okořenit" či zpestřit, tak už bych teda nechal s těžkým srdcem někoho umřít a šoupl bych tam nějakou známou postavičku jako náhradu, což mi přijde jako lepší nápad než úplně odsunout starý tým EXP a jako náhražku tam šoupnout né moc známý a ještě nesympatický herce. Za další se mi na filmu nelíbilo to, jak málo dostala, už takhle nevýrazná stará banda prostoru. Švarcík, Ford, Jet Li, Snipes ?? Camea? Proč? Právě díky těmto jménům bych tam vůbec nepletl nějakou zbytečnou omladinu a radši bych naverboval tyhle zmíněný a dal jim sakra prostoru. A asi poslední zápor: ten bláznivej španěl od Banderasů, Tondu mám sice rád, ale tohle bylo spíš do cirkusu (nevkusu) než do akčňáku. To je tak nějak souhrn záporů a protože mám dneska dobrou náladu, tak napíšu i pár kladů, které vlastně utvářejí moje hodnocení. Hlavní je Mel Gibson - člověk, kterýmu parádně jeho postavička sedla, natáčení si užil a ještě si pěkně vydělal. Za další - Snipes. I když měl málo prostoru, udělal mi ve filmu radost, že už teda taky konečně nastoupil a že se role zhostil parádně. Poslední z hereckých výkonových plus patří obecně Slyovi - uznávám tě, každým filmem si utvrzuješ, že jsi můj vzor! Kamera, akce, vozítka, guny, hudba a příběh bezva, k tomu nemám co vytknout.

Pompeje (2014)

Na tomhle filmu bylo bezva, že to sežehlo nakonec všechny, ať záporáky, tak hlavního hrdinu i jeho milou. Díky přírodo, že si nevybíráš kdo je zlej a kdo dobrej. Jinak je to film, který nudí, hlavní hrdina je ta nejmenší tříska ze stromku a ženský tam hned mektaji, jaký má "svaly". Navíc je nesympatickej a vůbec, kromě "kýfra" a Trinity z Matrixu tam nehraje žádnej človíček zvučnějšího jména, což je dost škoda. Doprovodná hudba je takový střed.

Jackass: Děda Mizera (2013)

Vážně sem se bavil. Hodně scének bylo povedený a zapustit do tohodle filmu nějakej jednoduchej příběh nebyla vůbec špatná věc. Samozřejmě musíme snímek brát s nadhledem. Doporučuji všem, kdo mají rádi Jackass.

NON-STOP (2014)

Liam je prostě sympaťák a přesvědčivej každým coulem. Na jeho posledních filmech se mi líbí, že se z jedné otázky rozrůstají větve, které se dále větví a až na konci se teprve všechno dá dohromady. Liam má na svůj věk parádní hybnost a vypadá to, že se umí i dobře bránit, o čemž nás přesvědčuje v každým svým filmu. Neeson je prostě záruka kvality a dobře strávenýho času. + a to jedno velký - mám rád filmy tomuhle podobný, respektive akci v letadle.

Sabotáž (2014)

Konečně pořádná akce s tvrdými dialogy. Příběh sice semletý ze stovek jiných, ale akce a tvrdost "šwarcíka" stále zůstává a sem rád, že se stále drží řemesla. Super kamera, super občasná kamera z vlastního pohledu a velký plus za bezva stříkající krev. Film se povedl a hodnotím ho celkově jako úspěšný.