Strážci Galaxie (2014)

Vtipný, akční, skvělý marvelácký film, který mě opravdu uměl pobavit. Chris Pratt dostal velice záslužnou roli a podal mimořádný výkon, Saldana též excelovala. Další z povedených kousků po druhým Kapitánovi. Na filmu se mi dost líbí jeho lehkost, kdy s napětím čekáte, jak bude scéna humorně okořeněna, ale často i bitka. Prostě to vše klape. A to je fajn.

3 dny na zabití (2014)

Do kina by mě Kevin Costner na tenhle film určitě nezlákal, ale jinak sem ho rád zhlédnul. Akce slušná, příběh americká klasika (agent). Kevin má dobrý dialogy, nenudí, je v pohodě a díky tomu je i film v pohodě.

Beznadějný trouba (2011)

Paul jako blbeček, který neumí zavřít pusu, kterého všichni nakonec budou milovat. Takže klasický americký scénář klasické americké komedie. Amerika už začíná tvořit stejně kvalitní díla, jako v ČR.

Ledová archa (2013)

Tohle bylo velký filmový překvapení. Film po celou dobu vypadal jako neviňátko, že to bude obyčejný bitkaření a obléhání vláčku a díky konci jsem na film koukal s otevřenou pusou. Těch 10min camea Eda Harrise bylo parádních, vlastně celý ten konec. Akorát jsem byl mírně v rozpacích, jestli to tak doopravdy skutečně dopadlo nebo ne.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Ne-e. Jamie Foxx jako záporák prostě ne. Nechci, díky. Minimálně proto, že Foxx má prostě hrát klaďase. Demolice ve filmu fajn, ale příběh se mi jevil, jak kdybych věděl co se bude dít a to všechno nudilo. Proto ve Spidermanovi vyznávám pouze souboje a příběh beru jako nutnou klasiku. (+ a to veliký - smrt jedné z hlavních hrdinek!!)

Transcendence (2014)

Trancendence se snaží být nový Hunger games či Divergencí. Možná kdyby fungovalo to filmové "koření" a film byl ostřejší, tak bych si dokázal představit i pokračování nebo i vyšší hodnocení. Základ filmového děje je dobrý, jinže konec zkazí celý dojem filmu. To postupné vyhasínání a předvídatelnost celé akce, to celé je slabota. Díky zvučnému obsazení jsem od filmu očekával ale i chtěl daleko více, což se nesplnilo.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Přesně na takový díl X - Menů jsem čekal. Nevyzpytatelný, různorodý, člověk neví jak skončí, skvělé postavy, prolínání současnosti, budoucnosti i minulosti, atmosféra - tohle všechno tady bylo na jedničku. Xavier a Magneto alias McAvoy a Fassbender jsou parádní dvojka. Logan v nejzáslužnější roli a Jennifer Lawrence, který to neskutečně sluší.

Need for Speed (2014)

Ubohost nejvyšší. Nepovedená blbost, která se snad nemůže líbit ani dnešním puberťákům, která nedokáže oslovit. Auta, která člověk vidí v každém lepším filmu (ve FF daleko lepší kárky). Nesympatičtí herci, blond herečka snad bezhaus, celkový dojem špatný, špatný. Do kin bych tohle vůbec nepouštěl, jediná hvězda za Michaela, i když dostal fakt trapnou roli.

Očista: Anarchie (2014)

Střed. A to snad jenom díky sympaťákovi Frankovi. Dobře, i trochu díky ne moc očekávanýmu konci. Zajímavej příběh (když se nad tím člověk zamyslí), ale akce, napětí ve filmu nic moc. Holt jedno zvučnější jméno film neutáhne..

Godzilla (2014)

Godzilla z roku 98 oproti tomuhle - TOP. Špekatá Godzilla vs. zmutovanej netopýr z Černobylu, to neni to, co sem očekával. Příběh je natahovaný, Godzilla dlouho furt nikde a samý šikmouni. Jediný co, tak dobrá destrukce a vcelku i bitky s netopejry. Ozvučení mi příšlo jak z kolotoče.