Tarzan's Fight for Life (1958)

Asi by bolo zbytočné akokoľvek meniť hodnotenie tejto série, keďže sa to neustále pohybuje v priemere a ani v jednej časti nevyčnieva nad alebo nepodlieza. Drží si to už roky tú istú šablónu, ktorá v tom čase bola očividne úspešná, a Gordon Scott v roli Tarzana celkom ujde. Takže nie je čo nové dodať. 50 %

Sezn@mka (2016)

Dal som šancu českej komédii, ale očividne som natrafil na kvalitný moderný brak, ktorý sa ani náhodou nemôže hrdiť titulom komédia, pretože som sa nezasmial ani raz. Toto je skutočne jeden z najzbytočnejších snímkov českej tvorby vôbec a nedokážem veľmi pochopiť, kto by toto dal v kine, ale asi sa pár znudencov našlo. Vrelo neodporúčam. 25 %

Tarzan and the Lost Safari (1957)

Toto ďalšie "tarzanie" pokračovanie vo svojej podstate jedinečné, nakoľko sa jedná o prvého farebného Tarzana, opäť v podaní Gordona Scotta a navyše hádam prvý diel, v ktorom sa neobjaví Jane. Takže množstvo špecifík, ktoré ale zatieňuje fakt, že kvalita produkcie sa nezvýšila a zaostala niekde v časoch prvých tarzanov, čo je skutočne na škodu. 55 %

Krotitelé duchů (2016)

Asi som jeden z mála, ale mne sa táto moderná verzia páčila o niečo viac ako tá pôvodná. Neboli tu síce charizmatickejší herci ako v tej predošlej, ale sršalo to vtipom, nápadom a Chris Hemsworth ma prekvapil, ako verne dokáže zahrať tupého chlapa. To mu naozaj vyšlo. Hádam si aj Ghostbusters zaslúžili nejaký ten remake, ktorý nedopadol zle. Nakoľko mne sa už pôvodná verzia nepáčila, nemôžem dať vyššie hodnotenie. 55 %

Tarzan and the She-Devil (1953)

Tento posledný Barkerov Tarzan bol hádam nejnelogickejší, najnaivnejší a najotravnejší vôbec. Opäť nová Jane, staré kulisy, otrepané scény a nedotiahnuté dejové linky. Je zaujímavé sledovať, že krokodíly sú vždy ready, akonáhle niekto padne do vody, po prípade stále ten istý záber leva. Niekedy mám fakt pocit, že táto séria sa počas tých 20 rokov neposunula ani o piaď ďalej, čo sa týka efektov a reálnosti deja. Možno už toho mal dosť aj Barker a radšej s tým sekol. 35 %

Jason Bourne (2016)

Ja očividne pôjdem proti prúdu a jednoducho nedám na bournovskú sériu dopustiť. Neviem, čo ľuďom prekáža na tomto pokračovaní, ale v zásade návratom Greengrassa a Damona sa séria opäť dostala do koľají, v akých sme ju zvykli mať. Uznávam, že príbehovo to mohlo byť lepšie a dejovo sa to mohlo trošku posunúť inteligentnejším smerom, ale Damon nestratil na tempe, Greengrass natočil svižné a dychberúce akčné scény, na aké sme u neho zvyknutí a film mal skvelý spád. Nemám dôvod meniť hodnotenie oproti trilógii a musím dať (aj keď slabších) 5 hviezd bez milosti. 85 %

Pan Dokonalý (2015)

O mne je známe, že mám rád romantické komédie a keď sa k tomu pridá trochu akcie, tak to je moja šálka kávy. Tento snímok bol ale tak tupý a nedotiahnutý, že čakať od tohto zázraky môže skutočne len veľmi nenáročný divák. Nemám nič proti Anne Kendrick, ale do tejto komédie mi vôbec nesedela a skôr to bola trápna znôška ako komédia. Toto sa jednoducho nepodarilo a ak sa chcete vyhnúť tupej komédii, tak tomuto sa určite vyhnite. Druhá hviezdička skutočne len z milosti za tých pár zaujímavých akčných scén. 30 %

Bourneův odkaz (2012)

Tento akčný snímok má tú smolu, že aj napriek tomu, že je to slušný akčný nárez a za normálnych okolností by to bol jeden z tých lepších akčných snímkov roka, v rámci Bourne série je to skutočne len slabý odvar toho, čo Damon predvádzal v predošlej trilógii. V porovnaní s ňou tento spin-off nemal takú šťavu a napätie a viezol sa na vlnách typických akčných filmov, ktorých sa točí momentálne veľké množstvo. Nepomohlo ani hviezdne herecké obsadenie a tejto sérii podľa mňa pomôže jedine návrat Greengrassa a Matta Damona, inak to nevidím ružovo. 70 %

Krotitelé duchů II (1989)

Keď sa na tento snímok človek pozrie triezvym pohľadom, musí jednoducho zhodnotiť, že Ghosbusters sú v podstate strašná hlúposť, ktorá zázrakom zarobila tvorcom množstvo peňazí. Kultová je akurát tak skladba a navyše toto druhé pokračovanie je v podstate prachsprostým vykrádaním jednotky a nič nové v ňom neuvidíte. Nemastné-neslané a ja osobne som sa teda nestal fanúšikom tejto podivnej minisérie. 40 %

Tarzan's Savage Fury (1952)

Tejto pôvodnej tarzanej sérii súkam v podstate v kuse len priemerné hodnotenia, keďže tá kvalita je zhruba niekde tam a všetky diely sú na jedno kopyto, obzvlášť to platí pri filmoch, kde Tarzana predstavuje Lex Barker. V zásade nič nové sa tu už nevymyslelo a už sa varilo skutočne z vody. Hviezdička navyše za Dorothy Hart. Bola to skutočne nádherná žena. 50 %