RyanRainheart

odborný vysokoškolský pracovník

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 21.10.2017  14:44

Lidi si tady stěžují na komentář od Ivana Trojana, ale já musim bohužel konstatovat, že anglický komentář od Roberta Redforda mě zklamal na celé čáře. Co to jako bylo? Nemastné, neslané s nuhňavou angličtinou, které nebylo rozumět. Z tohoto důvodu srážím hodnocení a raději si znovu pustim Planetu Zemi 2 s úžasným komentářem od Davida Attenborouga.

• 18.10.2017  22:41
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

Opět nádherné záběry zvířat a krajiny doplněné úžasnou hudbou a komentářem od biologického guru Davida Attenborougha, nemám co bych dodala dál. Prostě pastva pro oči i uši a mi lidé by jsme si opět měli uvědomit, jak je naše planeta krásná, křehká a snadno zranitelná. Velmi mě potěšily i deníky, které ukazují, jak se štáb potýkal s počasím i různými nastrahami, aby se záběr zvířat povedl co nejlépe zachytit.

• 1.9.2017  19:57

Pitomost, která původnímu Vetřelci nesahá ani po kotniky. Docela mě pobavilo použití původní Goldsmithovi hudby, která tady ale vůbec nefungovala. Toto se vážně nepovedlo a Ridley by vážně měl tuto ságu už opustit.

• 15.7.2017  22:46

Film pro me bohuzel nemel vyrazne zapamatujici sceny, nic moc se tam nedelo, a kdyz uz tak byl konec filmu. Ocenuji vyborny soundtrack a efekty, ale myslym, ze to bude tak jedine, na co si u tohoto filmu vzpomenu.

• 20.5.2017  18:18

Neskutečně nášlapaná.akční fantasy jízda. Musím pochválit její netradiční ztvárnění, herce a výborný soundtrack, který tak film žene ještě více v před. Po dlouhé době jsem odcházela z kina velmi spokojená. Je fakt obrovská škoda, že díky nepovedené reklamní kampani a nic moc trailerech se o ni nejeví takový zájem jaky by si zasloužila.

• 1.5.2017  22:20
    Pátá vlna (2016)

NUDA! Během uvedené stopáže se bohužel pro diváka nestane nic zajímavého, či něco co by si snad mohl zapamatovat. Tady není nic, ani zajímavý příběh ani zajímavé postavy. Jediný plus ode mě má Henry Jackaman za soundtrack, který je zajímavý. Knihu jsem nečetla, takže po této stránce nemohu srovnat výsledný film s knižní předlohou, ale po tomto filmu dost pochybuju, že si ji budu chtít přečíst.

• 20.12.2016  10:36

Každá se Star Wars epizod měla výraznou ženskou postavu - epizody I-III Padmé, IV-VI Leiu a ty nové Rey. Tady nám naservírovali Jyn. Bohužel Jyn tady nemá výhodu rozvoje během tří filmů, abychom mohli lépe poznat jaká vlastně je a proč to vlastně dělá. Celý problém v Rogue One je totiž hlavně v postavách, které mi přišli takové nějaké, jejich motivace byli podivné a vůbec mi bylo jaksi jedno, jak to s nimi dopadlo. Závěr je ovšem ohromující, potěší i přítomnost Darth Vadera, který zde má dobrou scénu.

• 25.8.2016  14:59

Stále ještě dobrý díl této omlazené série. Ve filmu se pořád něco děje, což je pozitivní, protože alespoň divák nemá čas přemýšlet o jiných věcech. Akce mi přišla celkem slušná, hlavní padouch opět klasicky krutý, aby pak dostal od Kirka nazadek, líbila se mi i Sofia Boutella a humorná stránka filmu. Navíc vám k závěrečným titulkám zahraje chytlavá písnička od Rhianny.

• 8.5.2016  14:05

Tohle se mi hodně líbilo. Posunuje to příběh hrdinů zase o něco dále a jsem moc zvědavá, jak se tato nyní roztříštěná parta dá zase v Infinity War dohromady, aby se společně postavila Thanosovi. Musím vyzvihnout výborný castingový tah Spider-mana i samotného Black Pantera a už se moc těším na jeho sólovku. Samotné motivace postav, proč zrovna jednají tak jak jednají, jsou naprosto srozumitelné a lze se s nimy bez problémů ztotožnit (narozdíl od Batmana, jehož počáteční nepřátelství vůči Supermanovi mi jaksi nedávalo úplný smysl). Další film, který ukázal, že Marvels je zatím nepřekonaný, bratři Russové byla výborná režisérská volba a rozhodně se moc těším na jejich Infinity War.

• 8.5.2016  13:58
    Nightwing: The Series (TV seriál) (2014)

Na to, že se jedná o web seriál (najdete ho volně dostupný na youtube), tak dobrý. Jsou tu docela dobré bojové choreografie a i příběhová kostra není úplně špatná. Třeba z toho jednou bude dobrej seriál, jako Arrow či The Flash (až dojdou nápady) a Danny má i určité charisma jakožto Nightwing.

• 4.5.2016  10:26

Splněný sen každého pařmena i milovníka akce. To co jsem viděla bylo neskutečné, akční i vtipné. Rusáci mi dokázali, že i za málo peněz se dá natočit slušný akčňák. Jo a Sharleto opět neskutečnej (v dobrým slova smlyslu)!

• 14.4.2016  20:03
    Lov (TV seriál) (2015)

Úžasné záběry, komentář sira Attenborougha a do toho všeho ještě exelentní soundtrack od Stevena Price. Dokument, který se opět po právu zařadí mezi mé nejoblíbenější. BBC nemá ve světě tvorby dokumentů konkurenci a já neváhám nasadit nejlepší hodnocení.

• 5.4.2016  21:03

Sice za 3, ale tohle se mi líbilo daleko víc, než předigitalizovaný Batman v Superman. Příště doporučuju si vzít k ruce animátory těchto filmů, protože pokud scénář k Justice League vymyslí zase někdo jiný, tak to dopadne k hranou Justice nejspíš špatně. Jinak si myslím, že film má šťávu a za to málo minut nám nabídne dost solidních akcí, sympatické hrdiny a dobrý soundtrack.

• 27.3.2016  19:34

Další velmi příjemná disneovka. Tentokrát musím pochválit výborný český dabing, který ni u jiných filmů vadí.

• 27.3.2016  08:22

Nejsem náročná, ale to co jsem dostala, nejsem si jistá. Nejvíc mi vadily ty nelogičnosti ve scénáři - Brucova zaujatost Supermanem byla na začátku ukázaná ve scéně, která mě naštvala (když vidím všude kolem sebe apokalypsu, tak přece nečekám v baráku až mi spadne na hlavu či až mi šéf zavolá, že tedy mohu odejít, tak neočekávané to zase nebylo a nějaký čas na únik z budovy byl), bohužel je toho ve filmu. Scénář je bohužel největší slabinou tohoto filmu - bere se moc vážně, není ničím odlehčený (pár vtípků tu akorát uslyšíte od Alfréda, a to je tak všechno). Jinak herci jsou dobří, dokonce i Affleck jako Batatman mě překvapil, že to jde a dokonce i Gal jako Woder Woman. Musím vyzdvihnout samozřejmě soundtrack od Hanze Zimmera a Junkieho XL, ze kterého se pro mě stává čím dál zajímavější skladatel. Jsem ale docela zvědavá na tu R-kovou verzi, co nám slíbili.

• 16.2.2016  21:35
    Deadpool (2016)

Deadpool všem rádoby slušným komiksákům ukázal, že to lze i nekorektně, vulgárně a vtipně a výsledek může být parádní pokud se do toho jde srdcem a ne vidinou hromady doláčů.

• 4.2.2016  20:12
    Pan (2015)

Pár zajímavých momentů a nápadů se bohužel utopilo ve spoustě SGI efektů, bez kterých si dnes už asi nikdo nedovede představit jak natočit film (opravdu mi to připadalo jako omalovánky). Což je škoda, protože já mám ráda, když sleduji něco reálného a ne, když na mě zelené plátno dýchá z každého záběru. Musím pozvednout soundtrack od Joha Powella, kterým opět dokázal, že je výborný skladatel a dal tak tomotu snímku hezký hudební podkreslení.

• 24.1.2016  10:13

Jako zabiják sobotního večera to nebylo špatné. Po herecku Vin předvádí to co vždycky, Rose je pěkná, Michael Caine jen chvilku a Elijah nevyužitý. Čarodějnice zase počítačová (co to s těma počítači pořád mají, myslým si, že namaskovat herečku musí být levnější, než toto). Pokud budu chtít vidět nějaké lovce čarodějnic příště, tak si raději pustím Jeníčka a Mařenku, ti mají alespoň koule.

• 10.1.2016  20:14

Nádherná příroda a záběry s orlem předčí i předvídatelný scénář o chlapci, který si nerozumí se svým otcem, ale nakonec k sobě přece jenom naleznou cestu. Já byla uchvácena a kupodivu mi tentokrát ani nevadil dabing.

• 3.1.2016  15:20

Ne úplně nejhorší, ale žádná sláva to taky nebyla. Pomalejší rozjezd mi vůbec nevadil, spíše naopak, ale ten konec? To jako vážně? Zachraňují to herci, kteří se mi v rolích líbili a nepůsobili křečovitě (nemohu porovnat s předešlou čtyřkou, jelikož jsem ji neviděla), ale to je asi tak všechno a pár zajímavých momentů. Jinak je to odfláknuté a promarněná snaha tvůrců filmu. Převtělení Viktora Dooma do padoucha bylo odfláknuté a nemělo skoro vůbec žádný prostror, většina scén, co jsem si stačila všimnout, byla dosti sestříhána, prakticky se lítalo od scený ke scéně bez zjevného propojení. Co se týká hudby, tak ta mi bohužel přišla příliž nevýrazná, jediný zapamatovatelný moment byl až se závěrečnými titulky a nejsem si jistá, zda jsem jej v průběhu filmu vůbec slyšela. Za toto bych všechny, kdo za tohle mohou (hlavně drahé pohlaváry ze studia) nejraději nakopala do zadku.

• 26.12.2015  10:05

Na jednu stranu úleva, že toto pokračování po tolika letech dopadlo dobře, ale na druhou stranu se nedokážu ubránit pocitu, že je toto pokračování zbytečné. Je těžké pokračovat, když už uběhla tak dlouhá doba a všichni hrdinové žijí své životy v knižním universu, které se Disney rozhodl bojkotovat a vydat svou vlastní cestou (chápu naštvané čtenáře, kteří byli zvyklí na to, že Han měl dvojčata a syna Anakina a Luke syna Bena, no tady je to celé jinak). Co se týká nových hrdinů, tak ti jsou ve směs sympaťáci (Finn, Rey a Dameron), hlavně představitelka Rey dokázala strhnout a lecos naznačuje její spojení s Lukem. Pak je tu ovšek Kaylo, který se měl prezentovat jakožto nový padouch, ale dle většiny nedokázal naplnit padouchovský potenciál (hlavně, kdy si sundá tu svou masku). Já si dovoluji s tímto nesouhlasit, myslím si, že tato postava vzhledem k okolnostem, které jí provází a kterými si prošla, má potenciál, jen zatím není plně vysvětlena, aby byla plně pochopena a zařazena (alespoň doufám, že nám v tomto nová epizoda udělá jasno a nebudeme si muset na pořádné vysvětlení počkat až do roku 2019). Chápat Kayla jakožto přímočarého padoucha, kterými byl třeba císař či potom dále Vader, myslím že nelze. Tato epizoda se bohužel nevyhla některým opakováním a nesmyslům, jako je ta nová Hvězda smrti, co vysává slunce. Celkem mě taky štvalo, že se Luka dočkáme až na konci filmu a musíme si tak na něj počkat dva roky. Jinak celkově ale hodnotím tuto novou kapitolu pozitivně, takže hurá do vzdálené galakxie.

• 24.11.2015  22:14

Strašné, bohužel, tak debilní film by jeden pohledal. Film tvářící se, že je strašně cool a s chlapem, co vám bohužel není vůbec sympatický (chudák Rupert, jinde zase tak hrazně nevypadá ani nehraje). Korunu navíc tomu nasadila třicetikilová Hannah, která všem bez problémů nakope zadek a ze všeho se dostane díky své pozměněné genetice. Hm, to snad nemyslejí vážně!! Brak největšího kalibru, který už nikdy nechci vidět.

• 18.11.2015  20:10
    Spectre (2015)

Oproti Skyfall, ktera se mi moc libila, tak je tato nova bondovka krokem zpet k prumernosti nekterych ostatnich dilu. Stopaz je prehnana, uvodni song neni vylozene spatny, ale jinak nic moc, na rozdil od vyborneho Skyfallu od Adele si tuto vubec nezapatujete. Vylozene zklamanim je pro me Christoph Waltz jakozto zaporak, ktery mi prisel velmi slaby, cekala jsem neco vic, nez jsem dostala. Rozhodne jeden ze slabsich zaporaku, i kdyz ma Christoph dva Oskary. Co se tyka ostatnich hercu, Craig je porad dobry Bond, I kdyz je videt, ze uz starne, Monica tu ma pouze par minutovy stek, ve kterem toho moc nepredvede, Lea je pekna a jeji role nebyla spatna. Co dodat, asi to chce zase nejakou novou krev, ktera by prinesla nove napady.

• 6.9.2015  19:59
    Chappie (2015)

Ono to s tím Chappiem není vůbec jednoznačný. Chappie není akční film, ale spíše akční drama s robotem, který hledá sám sebe. Nebudu lhát, v kině mi byla skoro po celý film většina postav nesympatická, včetně postavy robota, kterého sice bravurně pomocí potion capture zahrál Sharleto, ale jinak mi byl tak nějak svým vyjadřováním protivný. S postavama v tomto filmu jsem měla opravdu problém, protože není zde komu fandit, nikdo s kým by se dalo sympytizovat. S tou akcí je to taky nějaký, pořádná akce je až na konci filmu. Jenže on ten film má tak výborný soundtrack od Hanse Zimmera, že když jsem na to kvůli němu koukala v letadle po druhé, tak jsem si nakonec přiznala, že to není taková hrůza, jak se může zdát a ten film má přece něco do sebe.

• 30.8.2015  20:25

Další námětově povedený film se sympaťáky v čele a výborným soundtrackem k tomu. Prosím více takto laděných snímků, komiksňáků už stačilo.

• 18.8.2015  20:30

Konečně po dlouhé době 100% akčňák, který si na nic nehraje a neběhá v něm hrdnina, co se zmenšuje, létá či má nějaké nadpřirozené schopnosti. Toma Cruise sice až tak moc nemusím, ale už kvůli tomu, že točí takovéto filmy jsem ochotná lecos zkousnout a jít na něj do kina. Zatím se mi to vždy vyplatilo. No a Rebecca je úžasná ženská, taková by snad chtěla být každá, alespoň já ano. Za mě maximální spokojenost.

• 26.7.2015  22:03

Bože, to zase jednou byla blbina, a to jsem si myslela, že už tuto sérii začínám mít ráda. Poté, co mě dokázali přesvědčit vynikajícím pátým dílem, tak už zase série Rychle a zběsile jde pro mě do kytek. Nechápu, proč nás musejí tvůrci a scénáristé nutit sledovat hloupé, draze udělané scény, kde auta létají vzduchem a přistanou si jen tak na silnici či prolétávají srz mrakodrapy! Vrcholem všeho pak jsou nevyužití herci, jako třeba Statham, který tam sice hraje padoucha, ale moc jsem mu to nevěřila, ale co mě doopravdy nakrklo, tak byl Tony Jaa, který se prakticky neukázal v žádné pořádné soubojové scéně (třeba s Rockem nebo Dieselem). No a Dwayne toho taky moc nepředvedl, asi neměl čas. Změna režiséra pro mě nepřinesla žádný viditelný rozdíl, takže ve výsledku je úplně jedno, kdo to režíroval - vesměs Wan okopíroval styl Lina. Ne, já spokojená rozhodně nebyla, akční filmy mám ráda, ale to co mi bylo tentokrát naservírováno, mi bohužel jaksi nechtnalo.

• 19.7.2015  09:14

Hm, další kravina, která při troše námaze při psaní scénáře nemusela být kravinou. Nápad poměrně dobrý, mohla z toho být solidní akční jízda, tak to sice místy akční je, ale nudí to, hlášky mezi klukem a prezidentem nefungují. Samuel není jakožto prezident špatný a navíc je i dobrý hláškař, když má dobrý scénář, tady v tandemu s klukem, který mi byl místy i nesympatický, toho nemá co nabídnout. Hlavní padouši jsou neúčinní a nudní až to bolí. Škoda, celý film jen tak vyšumí do zapomění a vy na druhý den ani nevíte, co že jste to viděli.

• 15.7.2015  19:18

Nebyl to špatný film, sice pochybuji, že to takto ve skutečnosti stalo, ale když o tom člověk nepřemýšlý a nechá se jen tak unést příběhem, já jsem nakonec zjistila, že se mi to líbilo. Musím vyzdvihnout soundtarck k filmu, který je dost dobrý a k filmu se výborně hodí. Adrien si sice střihl záporáka, ale pokaždé se tak nějak smutně koukal, chtělo by to někoho více démoničtějšího. Jackie byl dost dobrej a John Cusack mi nevadil. Docela dobrá odreagovačka.

• 29.6.2015  20:06

Film prakticky o ničem, nic důležitého se v něm nestane. Už, když jsem si přečetla záměr rozdělit poslední díl na dvě části, mi bylo jasné, že se tak jedná jen o to, aby se od zvědavých diváků vytřískalo co nejvíce peněz. Bohužel to odnese nejvíce divák, který čeká něco ve stylu druhého dílu a dostane dvě hodiny dramatu, ve kterém pořád jen sleduje hlavní hrdinku a její dilema mezi dvěma muži (už to sakra začíná být docela ohraná písnička, raději ať už někdo vymyslí něco nového, protože to začíná být jaksi otravné) a její boj s prezidentem prvního kraje, který se prakticky celý odehrává jen přes obrazovku televize. Samozřejmě, že to musí skončit v té nejzajímavější části, na druhý díl si pak musí chudák divák počkat celý jeden rok, aby zjistil jak to celé dopadne. Producenti si mnou ruce, když vidí kolik lidí nalákali prakticky na nic a divák ten si pak jen může říct: škoda vyhozených peněz. Herecky to zahrané není zase tak špatně, vše ale bohužel padá s nudným scénářem.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8