Tři dny ke svobodě (2010)

Krimi thriller, ktorého krimi stránka je povšimnutá len nepatrne (ak nerátam záverečné zázračné osvietenie jedného z policajtov a následnú patetickú gombíkovú scénu) a thrillerom v skutočnosti začína byť až poslednú pol hodinku. To predtým je zbytočne dlhé a z veľkej časti nelogické, ale - Crowe si šplhol, a páčila sa mi celá tá myšlienka kam až dokáže človek zájsť za záchranu rodiny a ženy ktorú miluje, kam posunie svoje morálne hranice, čoho sa vzdá a ako hlboko musí siahnuť aby našiel silu a odvahu o ktorej ani netušil že môže mať. A to všetko bez záruky že to robí pre správnu vec. Pre mňa skôr dráma ako thriller, ale to hodnotenie neovplyvňuje.

Městečko Peacock (2010)

Ja to stále hovorím že Hollywood nevie čo v Cillianovi Murphym má. Ten herec je jedným z najnedocenejších a hriešne nevyužitých súčasnej doby. Tak skvelý herecký výkon v nudnej nezáživnej dráme čo sa scenáristicky začína a končí nikde a medzitým je len minimálny dej si zaslúži povšimnutie. Chcem viac filmov so Cillianom v hlavnej roli.

Plácek (1993)

Pozrime sa čo sa pred dvadsiatimi rokmi točilo - filmy pre deti bez trikov, kúzelníkov, drakov, výbuchov, lietajúcich objektov, megamiliónových rozpočtov či honorárov a hľa čo predsa vzniklo - nesmierne príjemný film pre celú rodinu, o obyčajných huncústvach zopár obyčajných chlapcov, na obyčajnom ihrisku. Scéna so psom požieračom detí nemá chybu.. Kiež by takého filmového dedičstva pre naše deti bolo viac.

Švindlíři (2003)

Toto že točil Ridley Scott ??? No.. nie každý deň je nedeľa.. Námet bol fajn, aj keď koniec sa dal predvídať, Cageova obsedantno-kompulzívna porucha a s tým spojené psycho správanie ma vôbec nebavili, skôr vytáčali, a vôbec, videla som ho už aj v oveľa lepšej forme, S takými zvučnými menami v titulkách sa tento snímok nedá pokladať za iné ako zlyhanie.

Zase ona! (2010)

Nehorázne hlúpe, už len z princípu. Keby som podobné video vytiahla budúcej švagrinej na rodinnej oslave tak už si v našej rodine ani neškrtne, navyše, za ako dlho sa to dievča zmenilo z mrchy na nevinné zlatičko? 24 hodín? Alebo menej? No story hrozná, viem že to mal byť len duchoprázdny podklad na komédiu ale zasmiala som sa raz.. na starkej.. mladšie rivalky na ranu tie staršie bolestivo trápne. Pri takom hereckom obsadení by som si len ťažko pred vzhliadnutím povedala že jediný na koho sa bude dať pozerať bude Victor Garbin. Prosím radšej neoriginálne ale zvládnuté scenáre ako originálne naplácané kraviny.

Londýnský gangster (2010)

Aaaale Monahan sa zahral na Tarantina, chvíľu to fungovalo chvíľu zasa nie. Počtom sprostých slov by svojho skúsenejšieho kolegu v tejto mierne absurdnej gangsterke možno aj tromfol, ale najmä zo začiatku je to lenivé a chýba tomu akási komplexnosť a tiež niečo čo pomenujem ako cit pre vyhrotenie udalostí. Presvedčivé herecké výkony, výborný soundtrack a skvelá Farellova hláška na pohrebe. Tak tak Colin, we're all fucked up.

Dopisy pro Julii (2010)

Ja som na klišé tolerantná, ale tu tvorcovia po mne chcú minúť ročnú dávku tolerancie na jeden film !!! "Ó Charlie môžeš sa hýbať? - Áno, ale iba perami." To snáď ani nemôžete myslieť vážne. Seyfried a Egan sú krásni, Redgrave pôvabná stará pani, Taliansko čarovné a scenár naprt. To by som musela mať päť a byť práve po páde z višne aby som takej story bola schopná uveriť.

Trosečník (2000)

Tom Hanks je pan Herec. A nikdy by som si nepomyslela ze sa zrevem pri scene kde niekto strati loptu.

Saltová (2010)

Žeby sa tvorci inšpirovali seriálom 24? No vyzerá to tak.. páči sa mi táto myšlienka? Hmm.. nie.. asi som staromódna, no takýto dobrozlý koniec mi proste nesadol. Rozmýšľam či si zarábali na dvojku a hneď ma napadá - nie, ďakujem, raz stačilo. Nezničiteľná neporaziteľná nepostreliteľná Angelina, ktorá má vždy navrch je sústo, ktoré by som druhý krát určite nerozžula, ale na tento jeden krát to bolo celkom podarené, efektné, dostatočne akčné a ku cti slúži že kľučkovitá storyline nedala príliš vydýchnuť. Jeden z tých lepších tohtoročných akčňákov.

Let's Dance 3D (2010)

Ťažko hodnotiť. Ako to už u tanečných filmov býva medzi kvalitou tanečných vystúpení a hereckými výkonmi plus príbehom je obrovský rozdiel a teda záleží na čo ste pôvodne do kina šli. Ja som sa vybrala na skvelé tanečné kreácie podporené výborným soundtrackom a narozdiel od tohtoročného StreetDance som nebola sklamaná. Ono totiž záleží aj od toho ako sú tieto sekvencie kamerované a strihané, a z tohto pohľadu to bola remeselná práca dobrá. Navyše, 3D nebolo zbytočné, tieto dni do 3D pchajú kadečo, toto tam napchali efektívne a kvalitne. Tanec päť, herci a obsah katastrofa, takže tri.