Robin Hood (2010)

Myslela som si že idem na ďalšiu variáciu legendy o Robinovi Hoodovi čo žil v lese zhromažďoval do svojich radov prostý ľud, ozbíjal bohatých, rozdával chudobným a niekde medzi tým zbalil o bojoval o krásnu Marion. Moja chyba, nevedela som do čoho idem a preto sa hneď od úvodu môj filmový zážitok niesol v duchu sklamania. Keď som sa vyrovnala s tým že film je o Robinovi predtým ako sa stal Robinom Hood sklamanie vystriedala nuda. Práca to bola dobrá, to áno, aj herecké výkony, prostredie, precízne scény.. ale bez štipky nadšenia, napätia alebo humoru, chladné a bezpohlavné a vlastne keď tak nad tým rozmýšľam niekde počas tých dvoch hodín mi ušlo to najhlavnejšie - čo ten Robin také urobil že sa stal legendárnym hrdinom? Celkový dojem trochu napravila presvedčivá Cate Blanchett a záverečná nadupaná scéna, ale od Scotta s Croweom by som čakala viac. Oveľa viac. Škoda.

Repo Men (2010)

Výborna komédia, odporúčam každému.. Čože? Ono to bol sci-fi thriller? No sci-fi možno, trochu, ale okrem umelých orgánov sme ešte niečo iné sci-fi videli? Hmmm rozmýšľam premýšľam... Nie. Veda prekročila hranicu nemožného ale svet naokolo sa zastavil. Akčný? Sem-tam. A thriller? Celé mi to skôr prišlo ako satirický pohľad na zdravotníctvo. Príbeh o tom ako si ľudia berú hypotéku na vlastné telo a ako vláda a všetky organizácie ľudských práv pokojne nechajú zopár chlapíkov vyvražďovať davy v rámci exekúcie. Smiešne. To čínske dievčatko so skalpelom to bol čistý výsmech. Skvelý soundtrack, pri scéne pred ružovými dverami sa mi až chcelo tancovať. Záver bol originálny, to áno, ale smiešny, prečo neprezradím lebo nechcem spoilerovať, no zabavila som sa výborne.. a to som si predtým nič nedala.. fakt..

Jak vycvičit draka (2010)

Veľmi veľmi veľké prekvapenie. Vtipné, ale nie otrelo trápne ako sme v poslednej dobe u animákov zvyknutí, plné skvelej akcie ktorá túto "len" rozprávku posúva na titul kvalitné akčné fantasy. Výborná animácia, aj 3D tu má konečne zmysel, draky sú naprosto rozkošné a scény kde sa Hickup prelietava na Toothlesovi nad morom sú wow.. ani Avatar ma tak neuchvátil. Atraktívny príbeh ktorý chytá za srdce a doznieva aj po odchode z kina a aj na druhý deň ma prinútil pýtať sa samej seba - je možné aby ma takto dostala obyčajná rozprávka ??? Najlepší animák všetkých čias.

Muž ve stínu (2010)

Nuda. Najväčším mínusom je stopáž, scény sú pomalé a natiahnuté, úplne zbytočne, nepridávajú ani na príbehu ani na atmosfére. Príbeh je celkom zaujímavý, ale režisér nevie udržať tajomstvo na uzde, od niečo menej ako polovice filmu je to jasné, neviete presne čo ale viete kto a keď už po dvoch hodinách príde odhalenie, čakáte v náväznosti nejaké dramatické vyvrcholenie, vykonanie spravodlivosti, akciu, uspokojivý záver, čokoľvek čo by vyvolalo akýkoľvek pocit - ale kdeže.. nasleduje krátke bum a film sa končí scenáristicky najjednoduchším a pre mňa tým najhlúpejším spôsobom. Nebála som sa vôbec, Ewan ma nepresvedčil, nie preto že by nebol dobrý herec, na vine je skôr jeho filmový plochý naivný charakter bez mena, kredit dávam akurát za Kim Catrall, ktorá mala o čom presviedčať a zvládla to chvályhodne, za hudbu a naozaj výbornú kameru najmä v exteriéri.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Bojový film tak trochu inak.. Dostanete veľa informácií od vyprávača (ktorý bol zbytočný a otravný), spomalených scén, krvi, odseknutých končatín a chrumkavých vypracovaných sparťanských tiel (predsalen som len žena :-)). Netradičná forma prevedenia sa nezapáči každému, bohužiaľ mňa tiež neoslovila, ale nepopieram, že po vizuálnej stránke je film spracovaný naozaj veľmi kvalitne.

Povodeň (2005) (TV film)

Svoje kvality to určite malo ale celkovo ma to zanechalo chladnou. Po dramatickej stránke slabé, všetko čo sa malo pohrať s mojimi emóciami išlo mimo mňa, ako priateľstvo dvoch opustených žien, tak bezcitný materializmus syna, aj podvod smrť a výčitky. Pri takýchto filmoch zväčša rumázgam ako malá, pri tomto nevyšla ani slza. Ale treba uznať že obe Jiřinky sú famózne herečky, tu obzvlášť pani Jirásková. -''Na té soche jsem já.'' - ''To je mi líto'' :-)

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Nie nie a nie.. toto proste nebolo s kostolným poriadkom. Som popcornový divák, mám rada akčňáky, nafúknutú parádu, Bruca Willisa aj všetky predošlé Die Hardovky. Rozumiem tomu že prefantazijovanú pointu aj akčné scény treba brať s nadsázkou ale čo je veľa to je dosť. O nelogickosti nereálnosti a hlúposti jednotlivých scén sa nebudem zmieňovať, to výborne vystihol Lima (fakt tej holke mohli aspoň tej make-up kus rozmazať), chcem sa zmieniť o tom že McLainove hlášky už nie sú cynické a vtipné, sú trápne. A že by konečne mohli vymyslieť niečo iné ako vydierať drsného hrdinu únosom milovanej dcéry ktorá sa s ním bude baviť až keď príde ten správny čas. Tak to som zvedavá čo originálne nám prinesie päťka...

Šťastlivci (2008)

Milé, pohodové, nevtieravé, zábavné a aj trochu smutné. Byť to s inými hercami nie som si istá či by sa mi to páčilo, pretože film ťaží predovšetkým so skvelého hereckého obsadenia na čele s famóznou Rachel McAdams v úlohe rozkošnej Collee. Ďakujete?.. nie, ja ďakujem.. :-)

Prokletý ostrov (2010)

Pointu som tušila ale to vôbec nevadí, či ju tušíte alebo nie, celý priebeh filmu vás udrží v napätí a záver je filmovou lahôdkou umocnenou významom poslednej vyslovenej vety. Jedna jediná veta posunula už tak vynikajúci film na hranicu geniality a vydolovala zo mňa pocity ako už dávno žiadny film. O ničom inom nemá cenu sa zmieňovať, spýtajte sa na čokoľvek čo sa pri filme hodnotí odpoveď je úžasné. Naprosto všetko.

Kašlu na lásku (2003)

Milé, štýlové, farebné, zábavné. So štvorice ústredných hercov mne osobne Ewan prišiel najslabší (ale stále dobrý), zato David Hyde Pierce naprosto úžasný !!! Prekvapenie k záveru potešilo, samotný záver však sklamal. Výborné vyobrazenie atmosféry 60. rokov a ako žena musím konštatovať - naprosto úchvatné kostýmy, vďaka nim hviezdička naviac a určite si ich v budúcnosti pozriem znova.