Past (2010)

60% Ed Norton, Robert De Niro, (Milla Jovovic) - bohužel ani toto herecké obsazení a jejich výborné výkony (také solidní kamera, hudba) přicházejí vniveč. Film do šuplíku "průměrné filmy" stahuje hlavně strašný scénář a celkově děj, na konci tak člověk prostě neví, co si o tom všem má myslet, co tím chtěli tvůrci říct. PS. Neodupustím si poznámku pro kritiky poprsí Milly Jovovic - každý se hold nenarodí s perfektníma prsama.

Milk (2008)

85% Sean Penn si toho Oscara zasloužil, o tom žádná. Na druhou stranu je potřeba říct, že ostatní herci se nenechali zastínit a hráli stejně dobře jako Sean Penn. Skvěle podaný životopis, kde vše fungovalo tak jak mělo... Po shlédnutí jsem si opět uvědomil, jak je život nespravedlivý. POZN.: Je až neskutečné, jak jsou si skuteční lidé podobní s herci.

Legenda o sovích strážcích (2010)

75% Pro mě z části zklamání (teď už doopravdy nebudu číst recenze ani žádné preview apod.) Čekal jsem něco víc vážného a je to "pouze" jen pohádka občas vážnější. Děj osype rychle a vlastně je přímočarý. Na jednu stranu možná dobře, že se netopí v různých klišé, ale přesto, už jen kvůli úchvatné animaci (díky Bože za Snydera) a pár nezapomenutelným momentům (když se poprvé objeví nad mořem bílá sova, trénink v dešti) bych se na film díval déle a vychutnával si ho. Klidně si dokážu představit tuto pohádku jako "drama". Tomu bohužel zabraňuje přílišná pohádkovost a hodnocení stahuje i strohý děj. Ač se komentář nese spíše v negativním smyslu, na 4 hvězdičky to je.

Panna nebo orel (2010)

70% Obyčejná americká komedie ze střední škole. Pomlouvání, večírky, přátelství, láska blablabla.. ohraná písnička, kterou každý zná. Jenže i když tohle všechno Easy A obsahuje, je film podaný s humorem, nadsázkou a možná parodováním sama sebe a podobné snímky. Tak obyčejné a všední, zároveň tak jiné..

Rare Exports (2010)

70% Tak trochu jiný pohled na Vánoce a legendu o Santa Clausovi. Kde jinde uvidíte Santovy pomocníky - elfy - v podobě desítkách náhých chlapů "běhajících penisů v zimě sem a tam" a ještě, když s elfy můžete rozjet vysoce výdělečný business? Rare Exports není bůhví co, ale pobaví a zaujme..

Frozen (2010)

60% Na to, že se ústřední trojice a děj odehrává na jednom - dost neobvyklém místě - není to zase taková hloupost a nudnost. Bohužel, takovéto filmy postrádají kvalitnější scénáře, které jsou o ničem, snaží se být dojemné, upřímné, ale všichni víme, že jen slouží k vyplnění času. Jak jsem již psal, i když tu vystupují pouze tři lidé, případná strhující, napínavá a hororová atmosféra a úmrtí jsou dost omezená lanovkou, Fozen není tak špatný a na to s čím pracoval je v porovnání s jinými "horory" lepším průměrem.

Rallye smrti 2 (2010)

70% Stylové béčko, které svůj úkol splnilo. S jedničkou nemá nic společného (až na samotné závody), v určitých věcech i lepší (a to se jedná o hodně levnější variantu. s označení videofilm) a vlastně nejlíp film vystihuje jeden odstaven recenze na moviezone.cz: Velmi příjemný je i fakt, že tvůrci neprodávají své dílo jako něco smrtelně vážného. Místo toho nacpou do filmu spousty bizarních nápadů a úchylných postaviček. A Dannyho Treja v kladné roli. Máme tu souboj, při kterém si účastníci jdou po krku plamenomety, uvidíte, jak zabít protivníka během závodu kapesním nožem, a hlavní záporačka je bývalá Miss Universe, jež přišla o korunku, protože spala s polovinou poroty. Rallye smrti 2 má sympatický nadhled a nebere se příliš vážně. Vedle krve, násilí a vybuchujících aut je to dost místa i pro humor. Ten je sice sakramentsky černý a často hodně bizarní, ale zase dává jasně najevo, že si filmaři i herci byli moc dobře vědomi, že netočí zrovna pokračování Sedmé pečetě... Určitě stojí za shlédnutí o nic méně jako "jednička", tím chci říct, že je film podhodnocený a zasloužil by si podobné hodnocení.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

80% Flipped není ničím originálním, přesto je něčím jiným, lepším.. Začínající puberta, různé rodinné problémy obyčejných lidí, dětstká láska, kamarádi - to vše ovlivňuje vzájemné sympatie a vztah Julie a Bruce podaný divákovi očima obou mladých. Jak jsem psal, vypadá to na další z hromady podobých si puberťáckých romantický filmů, jenže není tomu tak. Již zmiňovaný vyprávěčský styl, dobré "mladé" herecké výkony, první dětská láska (kterou snad zažil každý), obyčejné starosti obyčejných lidí, vše v retro stylu, to vše do sebe správně zapadá a dělá tak neobyčejným snímkem..

Vánoční koleda (2009)

75% Dickensova Vánoční koleda mi jako vánoční film moc nepřipadá, ale za to tento snímek nemůže.. Koleda se může pochlubit pro mě jednou z nejlepších animací, temnou, realistickou té době atmosférou a taktéž hudbou, která se neztratí. Čekal jsem vánoční pohádku, což nemůžu po shlédnutí říct, vlastně můžu, ale ne tak úplně. Tím nechci říct, že to bylo na škodu, ba právě naopak, mě se to líbilo..

Zemský ráj to napohled (2009)

50% Táhnoucí se a nudný film.. bohužel nelze spoléhat jen na to, že je děj zasazen do 70. let a automaticky tak bude znamenat, že v divákovi vyvolá určité pocity, náležící tomuto tématu. To sice občas funguje, ale nelze jen a pouze na toto spoléhat a tento fakt nezachrání ani poměrně solidní herecké výkony některých herců.