Moon (2009)

Film mě nijak nezklamal, maximálně tím, že byl dabovaný, a tím pádem jsem přišla o úžasný hlas Kevina Spaceyho. No tak snad příště...

Občanský průkaz (2010)

Žádný film mě ještě nehodil tak reallisticky zpátky do doby, kdy mi bylo plus mínus tolik, jako hrdinům filmu Občanský průkaz. Nádherný návrat do doby, kdy to sice ve srovnání s dneškem nestálo za nic, jelikož jsme neměli barevný televize, mikrovlnky, videa, mobily ani internety, ale zato dlouhý vlasy i sukně, batikovaný trička, poslouchali Slejdy, Svíty, Plastiky a Kryla a bylo nám skvěle, protože jsme byli mladí a nevěděli, co nás čeká. Takže zamačkávám slzu a děkuju všem tvůrcům.

Telefonní budka (2002)

Úžasný thriller, nevěřila bych, že se dá celý film natočit na tak malém prostoru a ještě to bude tak napínavé. Původně jsem zvažovala čtyři hvězdy, ale jelikož miluju překvapivé závěry, nakonec je to za plný počet.

Cesta do fantazie (2001)

Naprosto úžasný animák. Jediné, co mi trochu kazilo dojem, byl celkem příšerný český dabing. Snad se mi podaří někdy shlédnout i originální znění.

Maharal - Tajemství talismanu (2006)

Zbytečně podhodnocený film... Samozřejmě se nemůže srovnávat s hollywoodskými produkcemi, ale na české podmínky je to celkem slušné. Navíc je to film pro děti, čili srovnání s Šifrou mistra Leonarda či Indiana Jonesem je poněkud zcestné. Kdyby mi bylo 12, tak to žeru...

Monty Python a Svatý Grál (1975)

Nejsem úplně nekritická fanynka Monty Pythonů, přesto je mi jejich humor poměrně blízký. Proto můžu s klidným srdcem prohlásit, že Svatý Grál je celkem zábavný, ovšem na Život Briana opravdu nemá. Spíš to vypadá, že si daleko větší legraci užili herci při natáčení...

Dívka s mušlí (1980)

Na to, že film vznikl v r. 1980, zpracovává poměrně odvážné téma, odhalující fakt, že ne všechny socialistické ženy byly údernice a matky-hrdinky, ale občas taky rozvedené trosky a notoričky, dávající přednost chlastu a chlapům před vlastními dětmi. Matku zahrála poměrně věrohodně Evelyna Steimarová, ovšem celý film stojí a padá s výkonem dětské hvězdy Dity Kaplanové, v té době již známé z Kachyňova Čekání na déšť. Škoda, že další velkou filmovou příležitost už tato herečka nedostala.

Poslední noc v Římě (2010)

Film se odehrává během jedné noci, kdy do hotelového pokoje v Římě přichází dvojice žen, které se krátce předtím seznámily. Jedna z nich je lesbička, druhá ne, přesto spolu stráví noc plnou vášně. Kromě dvou hlavních postav se objeví už jenom pikolík v několika málo až komických vstupech, kdy nabízí dámám splnění všech přání, svou účastí ve „trojce“ počínaje a erotickými pomůckami konče. Potěšeni budou zejména diváci-muži, jelikož obě ženy jsou poměrně pohledné a téměř celý film nahé. Jednotlivé vášnivé scénky jsou pak prostřídány dialogy, kdy si vzájemně vyprávějí o svých životech za vydatné pomoci internetového vyhledávače Bing. Od zprvu neuvěřitelných historek (milenka arabského šejka) pomalu dojdou až k pravdě, kdy pomalu odhalují svá rodinná tajemství, aby s přicházejícím ránem přišla katarze. Kdybych neviděla předchozí Medemovy filmy (naposled úžasnou Chaotickou Anu), možná bych dala i vyšší hodnocení, takhle se musím zastavit na třech hvězdách. Tímto filmem režisér svůj stín rozhodně nepřekročil.

Vražedná terapie (2001)

Celkem napínavá záležitost, odehrávající se ve zrušeném blázinci, kde pracuje parta dělníků. Prostředí jako stvořené pro to, aby se tam začaly dít podivné věci. Na horory moc nejsem, ale tohle až tak úplně klasický horor není, nechybí přídavek ingredience zvané "mysteriozní" a nečekaný závěr, čili můj šálek čaje.

Donggam (2000)

Je to takový mix Frekvence a Domu u jezera, ale celkem ucházející. Samozřejmě ukrutná romanťárna, občas trochu dlouhé dialogy jsou prokládány ještě delšími bezeslovnými záběry za doprovodu klavíru, čili rozjitřené duše si přijdou na své. Jelikož jde o mé oblíbené téma, tady konkrétně o komunikaci dvojice, z nichž se ona nachází v roce 1979 a on v r. 2000, nemůžu jít níž než na čtyři hvězdy.