• Krátkometrážní

Rambo: První krev (1982)

Rambo to je láska na celý život. Jenom si nedovedu představit, jak by to bylo blbý, kdyby film skončil stejně jako kniha, že by Trotmen zastřelil Ramba, víte jak by to byl blbej a depresivní konec? Naštěstí Stallon věděl, že by tím Ramba totálně zabil a nikdy by pak z toho nevznikla ta série a ten kult.

Rocky IV (1985)

Film vybízející k slintání...Slaj to tam už notně přehnal s tim úletem do totálního absurdna, ale to je právě ten důvod, proč je tento film lepším dokumentem doby než seriozní dokumenty...navíc je to neuvěřitelně zábavný a má nejlepší boxerský souboj vůbec v celé rockyovské sáze. Update(21.4.15): samozřejmě, je to hrozná kravina, celej rocky, z dnešního hlediska je to tak na jednu hvězdičku z milosti, je to k smíchu, jak ten film, tak i ten "box", ale dneska to nehodnotim, hodnotil sem to, když mi bylo 14 a tehdy to bylo za pět, dnes je to už nehodnotitelný, se nedá prostě, takže to jen tak na dovysvětlenou. Stallone si každopádně ten titul nejhoršího herce (a režiséra) 20. století bez diskuse zaslouží a Kaurismeki měl pravdu.

Rambo II (1985)

V roce 85 se dva rivalové utkali o přízeň diváků...Sly nabídl druhého Ramba, Arnie Komando...já dávám přednost Rambovi...postava Ramba mi příde přeci jen o něco životnější než jednohubka v Arnoldově podání - uměle vytvořený superman John Matrix. Zajímavé je, jak křestním jménem zde Arnold vědomě soupeří s Johnem R., zatímco příjmením předběhl budoucnost...věru symbolické... (po x tém vidění 9.4.11) no a Rambo dvojka, musím se smát, když si vzpomenu, jak Rambo o sobě řekne na lodi v rozhovoru s Co, že je "expendable", ve světě značky SS je vše provázané, další pousmání za "já se vrátím", které si tam pro změnu dal JC jako upoutávku na svůj trademark, závěrečný Rambův monolog "óda na Country", to se taky musim sámt, že to Sly ustál, pronést tuto větu muselo být jistě velmi náročné, isnt it ironic, dont you think? Rambo was the best.

Rambo III (1988)

Každý má svoji slabost....film, ve kterém je všechno vystupňováno až na nejzazší mez a po technické stránce je to dokonalé.

Zamilován (1984)

Odpočinkový film ideální na nedělní odpoledne při čaji a sušenkách..

Zločiny a poklesky (1989)

Film o tom, že se netrestají zločiny, a že všechno vždycky dobře dopadne, totiž jak pro koho.

Manželé a manželky (1992)

Drsně působící film, kde už se neobjeví smířlivý happyend jako v Haně nebo katarze jako ve Zločinech a poklescích... zde zůstává konec neuzavřený, nevyřešený... postavy jsou všechny neurotické, bilance jejich vztahů vyznívá jako katastrofa, herecký výkony jsou skvělé, cinema verite style sedí. Je to jeden z Woodyho nej filmů...opět nelze souhlasit s názorem uživatele GodComplex, který je completely mistaken v názoru na Allenovy filmy, přesto je zajímavý si je přečíst.... že Allen točí filmy přes kopírák? že umělci stačí natočit jeden film na jedno téma a pohne se dál? a neni to právě tak, že real artist dělá celej život jeden film, jen pokaždý trochu jinak? vedle Woodyho lze vyjmenovat každého významnějšího autora a uvědomit si, že každý z nich se celý život zabývá jednim tématem v mnoha variacích. Allenovým životním tématem jsou vztahy. Když si ale člověk přečtě komentáře zmíněného člověka, zjistí, že tento člověk nemá rád vztahy ve filmech, tudíž nemůže ani mít rád valnou většinu Allenových filmů, neboť ty jsou především o vztazích a speciálně nemůže mít rád tento, kde nic jiného nenajde. Znamená to ale, že je to špatný film jen proto, že řeší vztahy? Už otázka je absurdní, natož na ní odpovídat...

Tajemná vražda na Manhattanu (1993)

po všech směrech woodyho oddechový film s kriminální zápletkou, který natočil sobě pro radost. Je to vcelku zábavné, přesto nepatří k Woodyho nejlepším filmům, je to prostě jen film, který chce bavit a nic víc.

Darebáčci (2000)

Na Darebáčky sem si zašel do kina někdy v roce 2001, bylo to celkem v pohodě, říkal sem si, nic extra, ale docela dobrý, první půlka připomínala Take the money and run, druhá půlka byla zase naprosto šílená crazy satire, nicméně, že by to byl buhvíjak novej experiment po 30 letech natáčení? Neřekl bych, že by byl wůdy jako herec zajímavější až po roce 2000? Také ne, je jenom starší, to z něj ale lepšího herece nedělá. Woody je herec furt stejnej, umí zahrát jen určitý omezený typ role, nedokázal by zahrát seriózní roli, na druhý straně, jinej herec by nedokázal zahrát wůdyho komický typ (částečně se to podařilu K.Branaghovi v Celebritách). Takže napsat, že Woody je dobrej teprv od roku 2000 je taky naprosto zcestný názor, jako vůbec celé chápaní Woodyho Allena a jeho filmů uživatelem GodComplex, na něhož je tento kometář reakcí, jakož i některé další moje allenovské monetáře.

Kmotr (1972)

Nejen technicky nejdokonalejší film všech dob, ale i emocionálně velmi působivé dílo, tendle film je opravdu legenda. Dát tomu méně jak 4 hvězdy může jen cynik nebo ignorant.