Samotáři (2000)

Název filmu je všeříkající. Příběhově nic moc, ale některé hlášky jsou nesmrtelné a snad každý ví, ze kterého filmu pochází.

Terst - město mezi Východem a Západem (2009) (TV film)

Na to, že je to italský dokument je to až moc zaměřeno na Američany. Neznám historii tohoto města, ale nezdá se mi, že by měli až takový vliv, jak je zde vykresleno a zdůrazňováno.

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem (2004) (seriál)

Viděl jsem všechny díly a vždycky jsem se dobře bavil. Jednotlivé povídky jsou přiměřeně dlouhé a dobře zahrané. Jen na některé role se Donutil nehodil.

Mazaný Filip (2003)

Je to celkem sranda, ať už různé záběry nebo hlášky v podobě odpovědí na otázky např. "Nemáte mě plné zuby? Ne, už jsem si je vyčistil." K hercům, hraje zde komplet Sklep a k tomu další známí čeští herci, takže by se dalo označit za nejlepší české obsazení. Jinak film se tváří jako seriozní parodie, aspoň mě to tak připadalo.

Vrtulníky ve válce (2008) (seriál)

1. díl: Asi nic pro znalce bojové techniky, ale já problematiky neznalý, jsem se dozvěděl zajímavé věci o bojové helikoptéře a pak techniku boje Iráčanů. 2.díl: Britové na tom ledovci hodně improvizovali, co se týče radarové techniky a dalších věcí. Tento díl mi přišel nudnější, možná to bylo tím, že kromě té operace se věnovali i trenažéru a přistání vrtulníku na letadlové lodi v současnosti (uniká mi smysl proč to do dokumentu dávali). Jinak je vidět, že i britské SAS skolil arktický mráz. Zajímavostí jsou nulové ztráty na lidských životech (při ztrátě dvou helikoptér) a informace o letových podmínkách v arktických mrazech. 3.díl: Záchranářská epizoda. Američanům se podařil husarský kousek, ale vyzvedávání mrtvol (navíc za odmontování všech zbraní a podpůrných prvků)?! To by mě zajímalo, jak ty mrtvoly vypadaly po dvou či více dnech v afghánském létě. 4.díl: Zpočátku jsem myslel, že sudé díly budou horší než liché, ale nakonec se z tohoto dílu vyvinula zajímavá podívaná, při které kromě špičkových dovedností pilotů, hrála i velkou úlohu náhoda a štěstí či osud.

Dexter (2006) (seriál)

Dívám se na tu záplavu pěti hvězd a prostě ne, nemá to na plný počet. Prostě k tomu plnému počtu něco chybí, přesto je to povedený seriál s netradičním hlavním hrdinou, řekněte sami, kde je člen vyšetřovacího týmu zároveň vrahem. Dále herci hrají výborně, obzvláště hlavní postava, která má neuvěřitelné grimasy (kde na to ten chlap chodí :-)). Jen ty jeho emoce-neemoce jsou někdy rozporuplné, ale budiž, kdy s přebývajícími řadami vlivem okolností se emoce rozvinou. Hodnocení jednotlivých řad: 1.řada 4*, 2.řada 5*, 3.řada 4*, 4.řada 4*, 5.řada 5*, 6.řada 4* V sedmé řadě dochází k odklonu od zajetého systému (jeden "velký" případ na řadu) a dost se řeší Dexterův osobní život. Jednou to už tady bylo (5.řada), ale bylo to částečně narušení a netrvalo celou řadu. 7.řada 4* Finále tohoto seriálu je divné, ale vzhledem k tomu, že tento seriál je netradiční, tak se stěží tomu závěru můžu divit. Mohlo to skončit i hůř a tak to tvůrci vyřešili, tak jak to může zvládnout jen Dexter. Jinak celá osmá řada už mě tak netáhla, ale i tady nakonec dám 4*.

Zákon gangu (2008) (seriál)

První dva díly nic moc, pak se to zlepšilo a řekl bych, že je to kvalitní seriál o jednom motorkářském gangu. Hlavně mě baví to vykreslení malého městečka, ve kterém se všichni znají a jejich vztahy (šéf místní policie a gang).

Šéfka (2011) (pořad)

Neměl bych po jednom díle (a v mém případě i posledním) hodnotit, ale tady je filozofie jasná. Takže jedna hvězda za nápad, i když ne kdovíjaký. A paní šéfka je blbá, jak daleko vidí.

Poslední výsadek (2005)

(Ne)válečný film o vlastním prospěchu ve válce s přiměřenou stopáží a se "suchými" hláškami.

Quantum of Solace (2008)

Slabé a mdlé. Myslel jsem si, že to bude lepší než Casino Royale, ale bohužel nestalo se tak. Po úvodní 20 minutovce, kde víc akce než dialogů, začne film rychle ztrácet dech. Ne že by akce ubylo, ale už nějak chybí tzv. "wau efekt". Taky jsem u Bonda zvyklý na lepší příběh, ten u tohohle dílu se mi zdál nic moc.