Centurion (2010)

Ješ to velmi dobrý film. Klad filmu je jasný - stopáž filmu není tak dlouhá, aby nudil. To, že lítají hlavy a kusy těl a stříká krev beru jako fakt, že když se bojuje takovými zbraněmi jako meče a kopí, tak prostě krev stříká a kusy těla odlétávají.

Tenká červená linie (1998)

Tady se asi všichni dívali na jiný film, kromě uživatelů verbal a Chupacabre. Pokud tento film beru jako válečný, tak stojí za hovno, ale pokud jako psychologie vojáků v bojích, tak je to asi celkem dobré, ale o tom jak jsou vojáci v hajzlu víme všichni, kdo to má v hlavě v pořádku a stejně film nepřispěje k tomu abychom to zažili. Takže se nabízí otázka Proč, proč, proč? Název nechat a natočit znova psychologický film o válce a nezasazovat to do bojů o Quadalcanal. Trochu se tam střílelo, takže aspoň dvě hvězdy.

9. rota (2005)

Ruská obdoba Čety. Možná v některých momentech ještě drsnější a realističtější. Dále Rusové točí po svém a až na pár scén, které by se objevili i v americké produkci, je film svůj.

Špionážní hry studené války (2009) (TV film)

Poučný dokument, pro ty co se nezajímají o špionáž byl tento dokument určitě přínosem. Jen mi vadí jistý pohled jen z jedné strany, chybí objektivita.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Hodnoceno po první řadě, po jejímž skončení seriál dále nesleduji. Máme tady hodně fantasy postav - po upírech, přišli "vlkodlaci" a k tomu hlavní postava, která čte myšlenky. Po jedné řadě mě to stačí a ač je poslední díl otevřený, tak druhou řadu jsem nesledoval.

Tron (1982)

Walt Disney natočil sci-fi film a poměrně dobrý. Příběh si není kdovíjak skvělý, ale zpracování resp. prostředí ve kterém se odehrává je originální a každý, kdo Trona viděl si zapamatoval Lightcycles. Výsledné hodnocení sráží ten nic moc příběh.

Pařížská mírová konference 1919 (2009) (TV film)

Velice povedený dokument o tom, co se dělo po první světové válce, jen by mohl být kratší klidně by stačila stopáž 60 minut. Doplnil jsem si znalosti o této historické události, o které každý člověk, který má všeobecné přehled ví, ale hluboké znalosti má jen málokdo. Dále bych vyzvedl vykreslení dobové situace, zmínky o ČSR a spojení dobových záběrů v kombinaci s hranými záběry. Z tohoto dokumentu vyplývá, že prakticky začala 2. světová válka díky této konferenci a některé tehdy vzniklé rozepře trvají dodnes.

Sejmi je všechny (2007)

Hned od začátku je jasné, že to bude šílená akčňárna plno nereálných situací, nestačil jsem se divit, co všechno se dá vymyslet v takové akční jízdě i příběh to má celkem slušný. Akci na plný plyn přerušují jen dvě krátké přestávky k rozpracování příběhu, protože i v postelové scéně je čas na střílení. Neberte tento film vážně, dejte si mrkev a zírejte. P.S.: Metalové mimino je skvělý nápad.

127 hodin (2010)

Pro mě zbytečnosti ohledně minulosti hlavní postavy, ale je otázka co se vám line hlavou, když máte zaklíněnou ruku v kaňonu, kde moc slunce nesvítí. Jinak celkem dobrý o film o borci, který je horolezec-samotář a uvízne v kaňonu. Talk show u balvanu je vtipná.

Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Jsem rád, že tohle BBC natočilo, ale kde jinde než ve Velké Británii by takový dokument měl vzniknout, když je to kolébka rocku. Samozřejmě nemůžou být v tom obsaženy všechny kapely, ale dle mého názoru je zde mnoho ne zcela známého. Povinnost pro rockery.