Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Já jsem viděl kousek jednoho dílu, takže nehodnotím, ale myslím si, že 4% není objektivní a hodně lidí, kteří zde hodnotili započítali, že tento seriál je v prime time, což podle mého nemá v hodnocení co dělat.

Gulliverovy cesty (2010)

Jak píše obsah moderní a komediální pojetí románu Jonathana Swifta, které pojí základ románu a různé narážky na filmy (např. Gavatar - to se mi líbilo). A nebyl by to Jack Black, kdyby v tom nebyla rocková muzika a v závěru hudební vystoupení. Je to nenásilný, pohodový a vtipný film. Konec je tradiční "Made in USA." A nakonec bych vypíchnu, že se ve filmu objeví i Iron Man :-).

eXistenZ (1999)

Lepší příklad pro Mindfuck movie snad není. Až se začnete ztrácet v jednotlivých "úrovních", tak film skončí.

168 hodin (2006) (pořad)

Kvalitní přehled událostí s vtipnými glosy a narážkami. Dále jsou zde velmi vtipné Malostranské korekce a příjemná moderátorka a reportérka Nora Fridrichová.

Triangle (2009)

Hlavní myšlenka filmu je dost mimo, protože když chci něco změnit, tak to musím udělat jinak. Což ze začátku děje, ale pak se v tom, co jsme už ve filmu viděli, to je podle mě největší kámen úrazu. Hrátky s časem jsou pěkné. Závěr je zajímavý, ale mě nesedl.

Paranormal Activity (2007)

Nic světoborného to není, ale aspoň nápad to má v podobě: Natočit to jinak. Jinak děj poklidně plyne, přes den se nic neděje, ale večer a v noci to je jiná.

Paranormal Activity 2 (2010)

Jednička měla ten prvotní nápad, ten samozřejmě u dvojky není, takže by měla zaujmout. jinak, což se nestalo. Naprostá nuda taková, že jsem vedl konverzaci s bráchou o tom, co kdo přes den dělal, tak to se mi ještě nestalo. Jít na to do kina, tak chci vrátit vstupné. Nudnější film jsem neviděl. Trailery jsou více strašlivější než výsledný film navíc některé záběry z traileru ve filmu chybí. Dvojka prostě diváka ničím nepřekvapí, pokud viděl jedničku, jen jako rozšíření je tam něco na způsob exorcismu, ale skoro celé vymítání je záběr na poličku se skákajícími šroubky nebo hřebíky. Zbytek už brilantně vystihl ve svém komentáři Enšpígl. A o shlédnutí trojky, která má přijít na konci roku do kin, neuvažuji ani omylem.

Duch doby: Dodatek (2008)

Mnohem lepší než první díl, protože nabízí i nějaké řešení, ale stejné hodnocení dávám proto, že některé věci jsou neskutečně natáhnuté. Dále je jasné, že není všechno pravda a taky už vím jak asi fungovala fašistická propaganda, ale na všem je zrnko pravdy a tady jich je opravdu dost a to stačí sledovat naše média (která nejsou tak zkorumpována jako ty americká) a navíc se s autory v určitých názorech shodneme a dále se taky člověk něco dozví o technologiích, i když leckteré věci jsou u dlouhodobě známé. V neposlední řadě je to neskutečně dobře natočené, to se musí nechat a všechno sedí a souvisí se vším (než se v tom začnete pitvat). Projekt Venus je utopistický, ale částečně by mohl fungovat zvlášť s rozvojem technologií, který v současnosti probíhá.

Vesničko má středisková (1985)

Zcela subjektivně hodnotím jako nevinnou nic moc komedii, nebýt Rudolfa Hrušínského jako doktora, tak je to kvalitativně hodně dole, ale chápu vysoké hodnocení - patří to k české filmové klasice.

Ctihodný občan (2009)

Je to hodně dobré, po půl hodině jsem si říkal, že nepůjde jen pomstu, která čítá pár lidí. Navíc jsem dokonce fandil Gerardu Butlerovi a to normálně vrahům nefandím. Je to akční, skvělě zahrané a strhující.