Hvězdný prach (2007)

Příjemný film s kvalitním příběhem, který by se dal přirovnat k moderní pohádce, i když některé scény by pro děti vhodné nebyly. Až na ten konec, který působil některými scénami komicky a kteří autoři dost přepálili a dal se uhodnout po setkání matky hlavní postavy a "skoro"krále. Robert De Niro má tady skvělou roli "zajímavého" kapitána.

Malá Velká Británie (2003) (seriál)

Britský humor mám rád od doby co jsem viděl Monty Python Flying Circus. Kdyby byli Britové takoví, jak líčí tento seriál (netolerantní a xenofobní), tak by si žili na tom svém ostrově sami. Skvělý seriál, i přesto, že některé gagy se opakují.

Saw 3D (2010)

Solidní průměr. Kdybych šel do kina, tak škoda peněz, obzvlášť za 3D. Konec mohl být i jiný, ale budiž, možná si někteří fanoušci říkali, co je s doktorem. Brutální scény celkem dobré a pro někoho jsou i na odvrácení zraku a chvílemi je divák napnutý. Vzhledem k délce série hodnotím tento díl pozitivně. Pokračování by být mohlo, ale k čemu by to bylo, když je původní Jigsaw, tak dlouho po smrti?

Kořeny mafie (2006)

Není to špatný film, ale na vyšší hodnocení tomu něco chybí. Závěr je celkem zajímavý. Jinak se ztotožňuji s tím, co je napsané ve většině komentářů. Trošku mi přijde zavádějící ten český název snímku.

Noční můra v Elm Street (2010)

Nezatížen původní Noční můrou v Elm Street, ale kdo by nevěděl o co jde. Zápory: Otevřený konec jsem čekal, ale ne takový. Dále maska Freddyho, no někdo to odflákl, mohli si dát na tom více záležet. A často vás napadne o něco dřív než to nastane, tak teď to je sen.

Zakletý v čase (2009)

Celkem příjemný film. Ono, když jde o cestování časem, tak to většinou zajímavé je, tady je to bráno z civilního pohledu. Nejdřív jsem myslel, že to bude hodně romantika, ale nakonec z toho vyšel příběh muže, který cestoval v čase a v tomto filmu je zachycen celý jeho život.

Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969)

Hodně zdařilá sci-fi komedie, která se zabývá cestováním v čase a ovlivňování minulosti a vznikem alternativní budoucnosti. Dále bych vyzdvihl na svou dobu odvážné scény Jany Brejchové a Ivy Janžurové.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Já zaznamenávám zlepšení oproti trojce, proto zvyšuji hodnocení, i když není to jak dvojka, kde jsem dal 4 hvězdy. Ale beru to jako zdařilé pokračování, ale myslím, že je nejvyšší čas skončit, jinak by mohl jít Shrek "do kytek". Nejvíce se mi líbila postava Krysaře.

Dobrý voják Švejk (1956)

Haškův román je dokonale převeden do filmové podoby a ač to není jediná ani první verze Švejka, tak je určitě nejlepší a nejznámější. Kvalitní humor a skvělé herecké obsazení dělají z tohoto filmu klenot české kinematografie.

Poslušně hlásím (1957)

Druhý díl české klasiky, není co dodat. Plné hodnocení jako u jedničky.