Scream for Me Sarajevo (2017)

Dokument osvětluje dvě věci: 1) jak je válka špatná, navíc v zemi, kde se prakticky přes noc ze souseda stal nepřítel (to je v dokumentu zachyceno, jak si bývalí spolužáci z protistran dávali echo, že na někdo přijde) a 2) potvrzení, že rockový a metalový fanoušek hudbu bere více než zbytek populace. Více není třeba vypisovat, jedná se o silný filmový zážitek a vede k zamyšlení. Po kinoprojekci dokumentu následoval rozhovor s Brucem, který proběhl po londýnské premiéře, jako lepší bonus si dokážu představit sestřih/prostřih z koncertu (několik záběrů je přímo v dokumentu). Stopáž tak je 90 minut dokument a cca 40 minut rozhovor, tudíž o něco méně než je zde uváděno.

Půjčovna masa - Zabijáci (2018) (epizoda)

Je to ukončeno, ale knihy o Takeshim Kovacsovi jsou 3, takže případná druhá řada bude další kniha. Ukončeno a vyřešeno, tak to má být.

Mrazivá tajemství - Kouření (2018) (epizoda)

Ještě, že to končí a pokud ne, tak nějakou další sérii sledovat nebudu. Taková super témata v této řadě jako TV věštci a teleshopping a ani jedno se tvůrcům příliš nepovedlo.

Mrazivá tajemství - Velikonoce (2018) (epizoda)

Křesťanství je ideální téma na srandu, oni si o to vlastně sami říkají, když nebyli schopni za 2000 let to nějak rozumně dát dohromady :-D. Zábavný díl.

Půjčovna masa - Běsnění v nebi (2018) (epizoda)

Příprava na finále řady, jsem zvědavý jak to dopadne. Něco se dá sice předpokládat, ale zvratů je/bylo v seriálu dostatek.

Půjčovna masa - V osidlech noci (2018) (epizoda)

Díl o vyřešení prvotní zápletky, alespoň pro zadavatele (ale divák se dozví, jak to opravdu bylo v 9.epizodě) a nezdravý vztah sestry k bratrovi Takovi.

Roger Waters: The Wall (2014)

Takže sestřih koncertů s cestováním po válečných památnících, kde padnul otec a děda Rogera. Moc jsem nepobral, proč tu road udělal až nyní nebo proč ji nabízí publiku dokupy s koncertem. Jako bonus zvlášť by to bylo lepší, narušuje to koncertní zážitek, který by byl pro milovníka The Wall za plný počet hvězd, takhle ubírám a samozřejmě bez filmu (a dříve alba) by to nešlo, ale je vidět živé provedení The Wall v 21.století. A nějak nežeru Watersovi to, že i v 74 letech trpí tím, že neměl otce, i když u umělců běžný člověk nikdy neví.

Prezident Blaník (2018)

Kancelář Blaník je prostě lepší, což je pochopitelné, když má jeden díl 10 minut a teď má jedno téma 90. Takže jsou tu takové pasáže, které bych tam nedával - hlavně postava Havla v roli tatíčka zakladatele či jak to nazvat. Ale celkově se to dá, konec mi připadal nudnější.

Mrazivá tajemství - Inkvizice (2018) (epizoda)

Téma skvělé, ale zpracování se ne zcela zdařilo, přitom TV věštci si o to vyloženě říkají. Ale poskládáme, doplníme, odstraníme - to pobaví vždycky, třeba v Pinocchiovi mě to rozsekalo úplně.